To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Do term obok przedszkola - zobacz ten projekt!

Do term obok przedszkola - zobacz ten projekt!

Władze miasta porozumiały się z PM Poland w sprawie udostępnienia przez fabrykę części swojego terenu pod drogę transportową, która obsługiwać będzie planowaną budowę „Term cieplickich”. Oznacza to, że ciężki sprzęt nie będzie jeździł pod oknami przedszkola „Zaczarowany parasol”. Ale i tak część przedszkolnego placu zabaw zostanie zabrana pod docelową drogę dojazdową – poinformował o tym dziś prezydent Marek Obrębalski na otwartym dla mieszkańców spotkaniu w sprawie budowy cieplickich basenów.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem ciepliczan, którzy licznie przybyli do filii Politechniki Wrocławskiej. Magdalena Kwasiuk, naczelnik wydziału urbanistyki i architektury urzędu miasta szczegółowo mówiła o koncepcji funkcjonalno-przestrzennej planowanej inwestycji.

Największym problemem z jakim przyszło zmierzyć się projektantom, jest sprawa rozwiązań komunikacyjnych. Jedyny dojazd do planowanego kompleksu basenów termalnych będzie prowadził od ulicy Cervi, przez teren obecnego przedszkola do parkingów nad Wrzosówką. Miejsca postojowe i droga dojazdowa będą przeznaczone tylko dla aut osobowych.

- Nie ma możliwości wybudowania mostu nad Wrzosówką od strony ulicy Wolności, bo ulica w tym miejscu jest zbyt wąska, a minimalne łuki wjazdów na most muszą mieć sześc metrów. Poza tym, według wytycznych RZGW, ostatnie poziomy tzw. wody stuletniej na rzece wymuszałyby konieczność podniesienia konstrukcji mostu o około metr. Nie da się w takiej sytuacji fizycznie tego mostu wykonać. Dlatego przez Wrzosówkę od strony Wolności zostanie zbudowana jedynie kładka dla pieszych – dodał Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Przed mostem na Wrzosówce od strony osiedla XX-lecia zostanie wykonana zatoka dla autobusów. Tutaj będą mogli wysiadać pasażerowie – klienci zespołu basenów, a autokary będą parkowały na istniejącym parkingu przy ulicy Podgórzyńskiej, sto metrów dalej. Dla samochodów osobowych będzie wydzielony dodatkowy parking przy ulicy Fabrycznej.

Jeden z mieszkańców chciał już dzisiaj wiedzieć po ile będą bilety do cieplickich term, a kolei inny twierdził, że zwiększony ruch samochodów, którymi przyjadą skorzystać z kąpieli mieszkańcy, spowoduje wzrost zanieczyszczenia powietrza w tej części dzielnicy.

Jeszcze innym wydało się, że zespół basenów termalnych, który docelowo jednocześnie pomieści do 150 osób, będzie niezbyt duży. Za mały, jak na jeleniogórskie potrzeby (jako pierwsi publikujemy finalną koncepcję programowo-przestrzenną tej inwestycji).

- Wiadomo, że taka liczba użytkowników nie będzie stale się utrzymywała. Ale nie oznacza to, że z całego kompleksu będzie mogło korzystać tylko tyle osób. Mówimy tu o użytkownikach części stricte kąpielowej. A przecież dochodzi do tego część fitness z salą do ćwiczeń i zapleczem oraz część sportu i rekreacji z siłownią. Poza tym wielkość obiektu dopasowana jest do przestrzeni jaką dysponujemy, a przede wszystkim do możliwości finansowych miasta. Mówimy o realnej budowie zespołu basenów termalnych, bo jakie były kiedyś projekty, to pamiętamy – dodał prezydent Marek Obrębalski.

Fot. UM Jelenia Góra
Wizualizacja: MWM Sp. z o.o. Gliwice
Hala kąpielowa pomieści 25-metrowej długości basen z czterema torami oraz drugi, obsługujący część rekreacji wodnej ze zjeżdżalniami, tzw. rwącą rzeką i innymi atrakcjami wodnymi, także dla dzieci. Przy obiekcie będą też dwa baseny zewnętrzne połączone z basenami w hali. Niecki mają być napełnione wodą termalna z odwiertu C-1 w Parku Zdrojowym wymieszana z wodą z sieci wodociągowej dla uzyskania odpowiedniej temperatury. Część gorącej wody ze źródła ma być wykorzystana do ogrzewania obiektu.

Ogólna powierzchnia lustra wody w cieplickich termach wyniesie 1300 metrów kwadratowych, a więc nie wiele mniej niż, np. ma akwapark w Zakopanem.

W czasie spotkania wrócił temat pozbawienia położonego na skraju parku przedszkola, części placu zabaw. Plac przed budynkiem będzie w dużej części wykorzystany pod wspomnianą drogę dojazdową. Tę sprawę podniosła jedna z mam przedszkolaka, prywatnie córka byłego prezydenta.

Dorota Czekaj, dyrektorka i zarazem osoba prowadząca przedszkole powiedziała, że rekompensata terenu, którą z drugiej strony budynku miasto oferuje w zamian nie jest tak korzystna, bo np. jest pozbawiona drzew, które latem dają dzieciom cień w czasie zabawy.

- Ten teren możemy urządzić nawet jako zielony – zadeklarowały władze miasta i zapewniły, że przedszkole będzie dalej działało, nie ma zamiarów jego likwidacji, a umowa z PM Poland w sprawie drogi transportowej na czas budowy sprawi, że uciążliwości w czasie samej inwestycji też będą dla przedszkola i dzieci dużo mniejsze.

Jedna z ciepliczanek dopytywała, czy w czasie realizacji inwestycji pracę znajdą przy budowie rodzime firmy i pracownicy.

- Zrobimy wszystko, żeby jak najwięcej naszych firm brało udział w tej realizacji. Jeśli nie jako główni wykonawcy, to chociaż podwykonawcy – zadeklarował Jerzy Łużniak.

W czerwcu władze miasta składają wniosek o dofinansowanie projektu budowy cieplickich term ze środków unijnych. Liczą na dofinansowanie 40 procent szacowanych na 48 mln złotych kosztów. Jeśli miasto otrzyma unijne wsparcie i szybko uda się wyłonić wykonawcę, to roboty mogłyby ruszyć za rok.

ZOBACZ WIECEJ ZDJĘĆ

Wizualizacja: MWM Sp. z o.o. Gliwice
Wizualizacja: MWM Sp. z o.o. Gliwice
Wizualizacja: MWM Sp. z o.o. Gliwice

Komentarze (29)

To przedszkole wcale nie musi tam być. LIKWIDOWAĆ!!! :lol:

człowieku co ty piszesz najpierw wszyscy narzekacie ze miasto nic nie robi, potem wszyscy narzekacie, ze miasto robi coś... zmiencie podejscie i troche optymizmu. A moze to sie uda. niech probuja!!!!! :side:

nareszcie jakiś postep konkret w sprawie basenow termalnych. jak sie obrbalowi uda to na niego zaglosuje

Znów konkurencja sie odzywa. Jeżeli ktoś pisze taki tekst, to chyba tylko z zawiści. Pomyśl sobie Ciepliczaninie (z konkurencyjnego przedszkola) jakie sa koszty budowy bądź adaptacji budynku na przedszkole. Żeby taki obiekt spełnił wszelkie wymagania formalne trzeba wydać kwotę niewiele mniejszą od wkładu miasta w Termy Cieplickie. Po co więc niszczyć to co już istniej. Tym bardziej, że nikt na tym spotkaniu nie podał poważnego argumentu za taką lokaliżacją dla tej inwestycji. Miejsca mało na wszystko: na parking, na rozbudowę infrastruktury drogowej, na ewentualna rozbudowę term itp. Basen na 150 osób w 90 tysięcznym mieście, biorąc pod uwagę chęć włodaży aby Jelonka stała się centrum turystycznym to jakas kpina. To spotkanie niby konsultacyjne nie wniosło niczego w dyskusje o lokalizacji Term. Właściwie to miałem wątpliwości czy było to spotkanie z prezydentem, czy z panem Pawłowskim (szefem Politechniki), który starał sie nie dopuścić do powaźnej dyskusji na temat Term a selekcjonował pytania tak , aby odwrócić uwagę od głównego problemu i skierować ją na bardziej błachy temat rewitalizacji parku zdrojowego, który już jest, a jedynym problemem jest przywrócenie jego pierwotnych funkcji. Odniosłem wrażenie, że p. Pawłowski doskonale przygotował się do tej roli i bronił pana Prezydenta przed kłopotliwymi pytaniami. Rekordy pobił p. Wandzel, który śmaiał zakwestionować opinię swojego szefa - p. Bigusa. Skandal. Tym bardziej, że opowiadał takie głupoty, że mogli w nie uwierzć wszyscy, tylko nie osoby mające jako takie pojęcie o budowie dróg i mostów oraz rozwiązań węzłów komunikacyjnych. Panie Wandzel - niech Pan zobaczy most przy skrzyżowaniu Wolności i Ceglanej. Nie trzeba podnosić poziomu drogi by podnieść pozim mostu i ułatwić przepływ wezbranej rzeki. Jeżeli termy powstaną w tym miejscu, to dla kogo one będą ?????

Chyba nie słuchał Pan dokładnie lub nie zrozumiał wypowiedzi, a może jest Pan tak zachwycony radosnym pomysłem ówczesnych władz że nie chce Pan słuchać innych. Ten Pan zaznaczył że uczestniczył podczas wykonywania tego odwiertu przy Lubańskiej,to oznacza że wie gdzie on jest a na dodatek posiada taką dokumentację. Może należałoby się tym zainteresować dla dobra i rozwoju naszego miasta we własciwym tego słowa znaczeniu a nie pisac tak nieobiektywny artykuł i spłycać ważne wątki tych pseudo konsultacji społecznych.

Szanowny panie Anonimowy (przepraszam, ale nie wiem jak pana nazwać).
Wprawił mnie pan w nie lada kłopot - sugeruje pan bym zainteresował się odwiertem przy Lubańskiej dla dobra i rozwoju naszego miasta. A jeśli się nie zainteresuję, to miasto się nie będzie rozwijało? Nie wyjdzie mu to na dobre? I potem powie pan, że to wszystko przeze mnie...
I jeszcze jedno mnie nurtuje - jeśli, jak pisze pan, jestem zachwycony pomysłem ówczesnych władz i nie chcę słuchać innych, to co pan dokładnie ma na myśli? I co jest nieobiektywnego w tekście będącym relacją ze spotkania? Pozostaję z szacunkiem,

... bo już zacząłem wątpić :)

świetnie nareście po tylu latach mozemy mieć swój basen termalny coś się dzieje są decyzje

Od samego poczatku jasne bylo ze ta lokalizacja jest niezwykle trudna ze wzgledu na komunikacje. Oczywiscie nie ma rzeczy niemozliwych i wszystko da sie zrobic ale wydaje mi sie ze za jakis czas okoliczni mieszkancy czy przyszli uzytkownicy term mocno sie naklna na odleglosc parkingow, trudny dojazd itp.

Zakladajac, ze bedzie to obiekt szczegolny i jedyny tego typu w okolicy jak widza wladze miasta komunikacje z kierunkow Szklarska Poreba, Karpacz, Zgorzelec???

Rodzice dzieci uczęszczających do tego przedszkola nie blokują budowy TERM i nie mają takiego zamiaru. Wszyscy na nie czekamy z niecierpliwością i jeżeli muszą być w tym właśnie miejscu to niech będą. Chcemy tylko żeby władze miasta zapewniły bezpieczeństwo dzieciom podczas budowy. Tydzień temu na spotkaniu prezydenta z rodzicami w przedszkolu okazało się że sprzęt ciężki będzie poruszał się obok bawiących się dzieci a budynek przedszkola jest objęty planem przebudowy na SPA i przygotowywany do przetargu. Postulowaliśmy żeby w czasie budowy sprzęt dojeżdżał przez PMPoland. Powiedziano nam że to niemożliwe bo zakłóci proces produkcyjny, a wczoraj okazało się że jest to możliwe i nie trzeba narażać bezpieczeństwa dzieci, przynajmniej na tym etapie. Myślę że most tez można zrobić, ale pewnie chodzi o zajęcie budynku przedszkola. Gdzie znajdą się miejsca dla ponad 100 dzieci? Przypominam że mówimy tu o dzieciach w wieku od 3 do 6 lat. Mamy chodzić z dziećmi do pracy czy zasilić szeregi bezrobotnych? Dlaczego władze miasta nie chcą wskazać innej lokalizacji dla przedszkola o którą prosiliśmy na spotkaniu. Chcą to załatwić po swojemu. Stąd te protesty. Obiecano nam spotkanie i przedstawienie alternatywnych rozwiązań. W zamian za to urzadzono "szopkę" z niby mieszkańcami Cieplic (urzędnikami miasta). Chcemy bardzo żeby powstały TERMY CIEPLICKIE ale chcemy też mieć przedszkole dla naszych dzieci zamiast SPA z którego i tak pewnie nikt z nas nie skorzysta. Czy tak trudno to zrozumieć? Nie bojkotujemy tej inwestycji tylko oczekujemy uczciwego traktowania. Dlaczego mamy dbać o interesy P.P. a nie o dobro naszych dzieci. Mam nadzieję że wyjaśniłem wszystkie niedomówienia.

Pan Latuszkiewicz, bo o nim chyba mowa, wspominał, że 22 lata temu pracował w ówczesnym OSiR-ze. Mówił, że ośrodek wykonał w owym czasie opracowanie budowy kompleksu basenów, łącznie z odwiertem wody termalnej. I dopytywał, dlaczego nie wraca się do tej koncepcji, tylko wyznacza nową lokalizację. Przyznam, że o projektach rozbudowy ośrodka przy Lubańskiej wiemy, zresztą NJ pisały o tych wspaniałych wizjach w tym czasie. Podobnie, jak o budowie niecek z ciepłą wodą w Parku Zdrojowym, które miały być udostępnione dla celów kąpielowych. Te i inne radosne pomysły ówczesnych władz znaleźć można w NJ z tamtego okresu.
Pozostaje pytanie - co z tego, że były takie plany? Jest jeszcze kwestia wspomnianego przez uczestnika wtorkowego spotkania odwiertu przy Lubańskiej - ja też nigdy o takowym nie słyszałem. Jeśli byłby wykonany, to - jeśli uwierzyć w brak jakiejkolwiek dokumentacji po tym przedsięwzięciu - byłby przynajmniej jakiś ślad.
Pozdrawiam,

Jest tyle innych lokalizacji dla przedszkola że powinno one być zlikwidowane. Lokalizacja w tym miejscu AKWA-Parku nie jest najszczęśliwsza ale lepszy rydz niż nic.Budynek przedszkola powinien być włączony do kompleksu akwaparku.Jedynym wielkim mankamentem tej lokalizacji będzie totalna blokada ulic w tym miejscu i brak parkingów.

Ten artykuł jest tak tendencyjny jak to spotkanie. "KONSULTACJE SPOŁECZNE" -KPINA!!! A dyskusja? Poniżej krytyki, bardzo stronnicza, pod publikę!!! A publicznością byli głównie pracownicy Urzędu Miasta.

p. Obrebalski to chyba nie zdaje sobie sprawy ze tam nawet parkingu nie bedzie porzadnego ,bo miejsca nie ma i szkoda kolo tak pieknego parku cos niszczyc.Jak znam zycie itak nie wybuduja tych term nawet jak je wybuduja to bedzie tak drogo ze ludzie do Liberca lub innego miasta w Czechach pojada bo niedosc ze tanio to jeszcze mozna sobie z wielu atrakcji skorzystaz bez platnie a tu karza zaraz placic dodatkowo za wszystko ,te cale nasze wladze niech lepiej nic nie robia bo i tak nic im nie wyjdzie ,sa nie udolne nie potrafia nawet jak dostana pieniadze z unii to je zmarnuja tak jak te sciezki rowerowe co na kazdym kroku przypominaja jak nie udolnie zostaly wykonane krawezniki wysokie ze najlepiej zsiasc z roweru bo mozna sobie krzywde zrobic nigdy nie wykoszona trawa na poboczach pelno dzior

ech nie narzekajcie ludziska,byłem w podobnym aquaparku w Bad Hersfeld w niemczech i jest dobrze,ważne żeby połączyć basen z saunami

Faktycznie czytajac artykul niektore 'szczegoly' latwo przeoczyc. Dlatego wrocilem do tekstu i faktycznie podane liczby sa dosc zastanawiajace. 150 uzytkownikow to raptem 2 autokary i garstka indywidualnych turystow ;-) Wymiary basenu to tez smieszna sprawa, zblizone sa raczej do standardow hotelowych niz aquaparku...
Generlani liczby wskazuja, ze obiekt bedzie moze ciut wiekszy od basenu przy SP 11. Czy moze sie myle?
O lokalizacji pisalem juz wczesnije wiec nie bede sie powtarzal. No coz moze to jest wlasnie max na jaki stac nasze miasto i tegie glowy z ratusza? Czyli taki mis na miare naszych mozliwosci ;-)

Polacy mają to do siebie, że potrafią tylko krytykować i narzekać. Tak naprawdę nigdy nie są zadowoleni i nie potrafią docenić, iż ktoś chce coś stworzyć, ulepszyć. Skoro miasto stać na takie baseny - cieszmy się i tym.
Nie zapominajmy, iż tylko w tym miejscu są zrobione odwierty, więc tu można utworzyć baseny termalne.
Lokalizacja jest odpowiednia - w pobliżu centrum miasta i parku. Mieszkańcy mogą dotrzeć tu na piechotę, a turyści - autokarem, który zostanie zaparkowany na parkingu poza strefą A.
Sprawa przedszkola jest sprawą odrębną, choć łączy je wspólny temat - drogi.
Czy jednak rozmowy muszą przypominać walkę Kargula z Pawlakiem?
Prezydent poszedł na ustępstwa - oddał na rzecz przedszkola podobną część działki, jaką "odbierze", zbudowane zostanie ogrodzenie- więc bezpieczeństwo dzieci nie będzie zagrożone. A następnum ustępstwem jest wprowadzenie sprzętu ciężkiego w czasie budowy przez most, a nie koło przedszkola. Czy ten kompromis nie wystarczy? Czy dyrektor przedszkola i rodzice (którzy za rok lub dwa, gdy ich pociechy dorosną, zapomną po której byli stronie) muszą atakować coś, co jest słuszne dla wszystkich Ciepliczan -i nie tylko?! Myślę, że nawet dzieciaki byłyby za termami i zjeżdżalniami - ale ich nikt nie pytał o zdanie...

Powiedzmy sobie szczerze: góra urodziła mysz. Jak przypomnimy sobie słynny konkurs architektoniczny i szumne zapowiedzi poprzedniego prezydenta, plotki o konsorcjach montowanych do realizacji tego projektu, jak przypomnimy sobie "działalnośc" komisji ds. basenów termalnych, której jedynym, za to dumnie obwieszczonym dokonaniem kilkuletniej działalności było "wyznacznie terenów" pod aquapark (czyli właściwie nic nie zrobiła bo te same tereny zostały znacznie wcześniej wyznaczone już na potrzeby konkursu architektonicznego). Teraz okazało się, że teren na którym powstanie aquapark to teren zupełnie inny, niż ten wyznaczany w pocie czoła przez kilka lat przez ową komisję, pytanie czy członkowie tej komisji nie powinni oddac teraz kasy za posiedzenia, pozostaje otwarte.
Podsumowując; z czegoś co miało byc kołem zamachowym Cieplic i całej Jeleniej Góry, pozostał całkiem sympatyczny ale dosyc skromny i malutki zespół trzech niewielkich basenów, wtłoczony między park, rzeczkę, przedszkole i fabryczne hale, tuż przy głównej drodze z malutkim parkingiem. Śmiem wątpic, czy rekreacja w takim otoczeniu będzie wystarczająco atrakcyjna dla gości zewnętrznych, ale raczej nikt na nich szczególnie nie liczył. Obecna propozycha zaprojektowana została bowiem wyłącznie na potrzeby lokalne i takie również będzie miał ten aquapark znaczenie.
Z jednej strony dobrze, że w ogóle ktoś sie bierze poważnie za temat. z drugiej chyba już nie ma sie czym emocjonowac,bo idea aquaparku kilka lat temu a obecny projekt, to dwie różne koncepcje. Co sie stało??? No cóż, to co zwykle w tym mieście; podczas gdy w Jeleniej robiło sie konkursy, pisało strategie, plany i obradowało w komisji, aquaparki (w tym obiekty na bazie wód termalnych) powstawały jak grzyby po deszczu, wszędzie tam gdzie nie potrzeba było ani komisji ani konkursów i związanego z nimi bicia piany. Coś co miało wyróżniac Jelenią Górę w Polsce, już dawno straciło walor niezwykłości, nie opłaci sie budowac niczego dużego, cóż by to była za atrakcja, skoro każde większe miasto i większośc kurortów ma już podobne aquaparki. To wszystko za późno... Ktoś, kto sięgnie teraz do strategii rozwoju miasta, dowie sie że motorem rozwoju ma byc aquapark, chyba pęknie ze śmiechu oglądając projekt tych trzech basenów.
Pytam więc zupełnie otwarcie; wobec klapy pomysłu dużego aquaparku, cóż ma byc teraz kołem zamachowym rozwoju??? Chyba nie strefa ekonomiczna, z którą stalo sie zupełnie tak samo jak z aquaparkiem, za mała, za późno i dlatego pozostanie kompletnie bez znaczenia.
To miasto jest w pomysłach na rozwój ciągle o kilka do kilkunastu lat za resztą Polski, nie mówiąc o realizowaniu tych pomysłów, które trwa tutaj trzy razy dłużej niż gdzie indziej...
Pilnie potrzeba jakiegoś dobrego pomysłu na rozwój tego miasta i to takiego, który szybko da sie zrealizowac... bo póki co naprawde przyszłośc tego miasta nie wygląda dobrze...

c.d. które to realizowanie trwa tutaj trzy razy dłuźej niż gdzie indziej... Pilnie potrzebne są nowe pomysły na rozwój tego miasta i ktoś kto je będzie szybko na dużą skalę wcielał w życie,,, bo jeśli dalej będzie tak jak z aquaparkiem i SSE to przyszłośc tego miasta nie wygląda niestety optymistycznie...

W weekendy , gdy jest ładna pogoda , to i bez basenów nie ma gdzie zaparkować w tej okolicy. Fajnie będzie. Na pewno mieszkańcy "fampowskiego" już się cieszą jak cholera. Wannę , to ja mam w domu.Też nie mam do niej dojazdu. Termy?! Lepiej rzucić na trawnik przed muzeum baseniki dmuchane. Jeszcze taniej będzie.

A może to akcja przedwyborcza naszego wspaniałego prezydenta...
Już studenci mieli problemy przez Juwenalia, bo prezydent nie określił się jasno.

Delikatnie mówiąc, ten, kto wymyślił tę inwestycję jest chory, albo jest w jakiejś zmowie. Taki obiekt i w tym miejscu może być tylko częścią kompleksu leczniczego dla kuracjuszy, ale nie wodnym ośrodkiem rekreacyjnym dla Jeleniej Góry. Trzeba być wariatem żeby tolerować takich przedstawicieli władzy, która jest nawet bez chłopskiego zdrowego pomyślunku. Prezydencie ujawnij nazwiska ludzi, którzy ten pomysł podsunęli i forsowali. Miałem już nadzieję wykluwania się w naszym mieście zdrowej i rozsądnej władzy. Zawiodłem się. Ja wariatem być nie chcę, nie dam się zwariować.

Na spotkaniu był pewien starszy Pan, który mówił że ok.20 lat temu nadzorował wykonanie odwiertu wód termalnych przy ul.Lubańskiej i posiada całą dokumentację. Został zgaszony jak żarówka przez beszczelnego gospodarza, prowadzącego spotkanie i panów prezydentów. A szkoda bo mogliśmy się czegoś ciekawego dowiedzieć. Dlaczego pan redaktor tego tutaj nie napisał?

my Polacy rzeczywiscie nigdy do konca nie jestesmy zadowoleni ale z drugiej strony to pozytywne ze staramy sie analizowac .To ze w koncu wladze miasta chca zrealizowac dlugo przez nas oczekiwany projekt jest napewno dobra nowina , ale lokalizacja rzeczywiscie nie jest najszczesliwsza.Minusow jest sporo .Szkoda pomniejszac powierzchnie tak pieknego parku,wycinac ponad 100 letnie drzewa,rozbudowywac na sile system komunikacyjny ktory i tak do konca nie zda egaminu ze wzgledu na ograniczenia przestrzenne, w przyszlosci brak miejsca na rozbudowe,likwidacja dobrego przedszkola idt itd.Odwierty byly robione podobno na Lubanskiej.jezeli sa tam cieple zrodla to lokalizacja bylaby z pewnoscia korzystniejsza pod kazdym wzgledem !!! moze zanim rozpocznie sie realizacje tego przedsiewziecia wladze powinny jeszcze raz zastanowic sie nad jego lokalizacja.Moim skromnym zdaniem taki kompleks przy ul Lubanskiej w miejscu dawnego a w tym momencie kompletnie zrujnowango basenu bylby z pewnoscia lepiej zlokalizowana inwestycja z mozliwoscia rozbudowy , przestrzenia itd pod warunkiem ze rzeczywiscie znajduja sie tam cieple zrodla.moze wladze powinny wysluchac tego starszego pana ktory twierdzi ze odwierty byly tam robione i na dodatek jest do tego dokumentacja !! to przeciez nic nie kosztuje tylko troche dobrej woli.natomiast nietrafiona inwestycja to dopiero koszty a nikt potem z tego tak do konca nie jest zadowolony .Jak juz cos robic to z wzobraznia i porzadnie.Szczerze mowiac bardzo czekam zeby w tym naszym pieknym miescie zaczelo sie cos dziac ale niech sie dzieje z glowa .

1. Prawdopodobnie będzie to pierwsza i ostatnia inwestycja tego typu w Jeleniej Górze. Zbudowanie tej, obecnie prezentowanej i z tym programem usług, na zawsze pogrzebie możliwość zbudowania dzieła na miarę obecnych i przyszłych potrzeb rekreacji przy wykorzystaniu wód termalnych.
2. Moim zdaniem jest to też sabotaż, bo umniejsza konkurencyjność Cieplic wobec innych kurortów, chyba, że będą to trzecie termy lecznicze Cieplic.
3. Znowu kłania się brak umiejętności perspektywicznego myślenia i umiejętności maksymalnego wykorzystania dobrodziejstw jakie nam dała Natura.
4. Pod wodny ośrodek rekreacyjny konieczna jest inna lokalizacja, umożliwiająca na dobudowywanie kolejnych obiektów służących wypoczynkowi i rekreacji, głównie pod dachem.
5. Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami w tej sprawie było typową próbą odfajkowania pozycji "konsultacja społeczna".
6. Po to aby nad czymś dobrze się zastanowić i mieć możliwość wypowiedzieć rozsądnie potrzebne są wcześniejsze informacje.
7. Dlaczego zabrakło woli Prezydenta aby ten projekt przedstawić wcześniej, np. w comiesięcznym "Biuletynie Jeleniogórskim" albo "Nowinach..."?
8. Pan Pawłowski już zapomniał, że sam się niejednokrotnie skarżył i zżymał ma tak prowadzone dyskusje.

Czyżby te wszystkie tendencyjne komentarze pochodziły z "Zaczarowanego Parasola"?

Jakoś nikt nie zwrócił uwagi na fakt wykupu terenu od PMPoland KTO i ILE na tym ZAROBI że na siłę próbuje przeforsować tę koncepcję

Ciekawe do czego będzie służyła ta sadzawka?.....hmmmm to będzie taka większa pralnia? Bo jak ma to być "basen" na 150 osób to....... hahah :D z czym tu do ludzi?

A gdzie będą parkingi, których musi byc co najmniej dwa razy tyle powierzchniowo co kompleks. Klient z mokrą głowa w zimie będzie dymał po mieście żeby dojąść do daleko zaparkowanego samochodu.
Zamiast zbudowac w miejscu przyszłościowym to wciska sie tą ograniczoną koncepcję w środek dzielnicy ? Dla czyjego zysku ? Jak ma być to rekreacja to musi byc przestrzeń i dużo zieleni a nie zakurzone centrum. Trzeba pomyślec także o isniejących obiektach mieszkaolnych, którym to na pewno nie poprawi życia. Ech, z prezydenta to taki gospodarz jak polityk, tylko czubek własnego nosa ...