A klasa I Grupa XVIII kolejka - wyniki, omówienie spotkań, tabela, strzelcy

Gryf Gryfów Śląski - Czarni Przedwojów 5:3 (2:3)

Bramki: Ślusarczyk (3, k.), A. Roskowiński, Traube dla Gryfowa – Kwaśniewski (2), Doliński dla Przedwojowa

Orzeł Wojcieszów - Chojnik Jelenia Góra 4:0 (3:0)

Bramki: Sielach (2), sam., Kaniewski

Włókniarz Chełmsko Śląskie - Lechia Piechowice 0:0

Olimpia II Kowary - Orzeł Mysłakowice 4:3 (0:3)

Bramki: Kowalczyk, Denis, Jakubiak, Rudnicki dla Kowar – Amorski, Ociepa, Bryniak dla Mysłakowic

KS Łomnica - Pagaz Krzeszów 4:1 (3:0)

Bramki: Kaszuba (2), Dregan (2) dla Łomnicy – Rosłan dla Krzeszowa; czerw. k.: Kaszuba (43. min., Łomnica, 2 ż.), Micek (70. min., Krzeszów, 2 ż.)

Piast Bolków - Nysa Wolbromek 2:1 (1:0)

Bramki: S. Stępień, Kmiecik dla Bolkowa – Kleszcz (k.) dla Wolbromka

Kwisa Świeradów Zdrój - Woskar Szklarska Poręba 4:2 (1:1)

Bramki: Rojek, Wojciechów, Rajcher, Ostrejko dla Świeradowa - Wyderkowski, Micek dla Szklarskiej

Liderujący I grupie Gryf z największym trudem uratował trzy punkty w meczu z beniaminkiem, bo w 89. minucie było jeszcze 3:3. To pokazuje jak niewygodnym rywalem jest ekipa z Przedwojowa, z którą zresztą gryfowianie jesienią przegrali na boisku (ale zainkasowali komplet punktów za grę nieuprawnionego zawodnika w zespole Czarnych). Goście świetnie zagrali w pierwszej połowie prowadząc już 0:2 i 1:3, ale gryfowianie jeszcze przed przerwą dwa razy zdobywali kontaktowe gole, a zaraz po zmianie stron wyrównali z rzutu karnego. Potem długo oba zespoły próbowały przeważyć szalę, lecz bez rezultatu. I w samej końcówce los odwrócił się od przyjezdnych – gol Ślusarczyka w 90. min. dał miejscowym prowadzenie, a gości dobił w doliczonym czasie Traube. Kibice gości za wynik nie obwiniają jednak ani swojego zespołu, ani losu – już raczej arbitra. – Po zmianie stron na boisku pojawił się jakby zupełnie inny sędzia; swoimi decyzjami pomógł wygrać Gryfowi, choćby dlatego, że uznał dwie ostatnie bramki, zdobyte przy faulach na bramkarzu.

Takich problemów nie miał wicelider, który pewnie ograł gości z Jeleniej Góry i to mimo sporych osłabień kadrowych. Mecz na dobrą sprawę został rozstrzygnięty przed przerwą, więc w drugiej połowie gra toczyła się na pół gwizdka.

W bezpośrednim pojedynku trzeciej i czwartej drużyny sprawiedliwy remis. Mecz w Chełmsku mógł się podobać, zabrakło jednak bramek. Nieco więcej z gry mieli gospodarze, ale to Lechia miała więcej dobrych sytuacji bramkowych.

Bramek nie zabrakło natomiast w Kowarach, gdzie rezerwy Olimpii nie bez problemów wygrały z sąsiadami z Mysłakowic. Goście mają czego żałować, bo po 45 minutach prowadzili 0:3 i mieli wszelkie szanse, by opuścić ostatnie miejsce w tabeli/. Potem jednak zabrakło sił, co gospodarze wykorzystali bezlitośnie, bramkę ustalająca wynik zdobywając w 80. min. Trzeba jednak przyznać, że gospodarze przeważali niemal przez cały mecz, na początku byli jednak bardzo nieskuteczni i dali sobie strzelić gole po fatalnych błędach.

W podobny sposób przegrał Woskar w Świeradowie. Tam też niemal do samego końca utrzymywał się remis, a gospodarze piłki meczowe zaaplikowali rywalom w doliczonym czasie. Wcześniej oba zespoły toczyły wyrównany, otwarty  mecz o komplet punktów, prowadzili raz jedni, raz drudzy. W zespole Woskara przełamał się po długiej nieskuteczności Wyderkowski, ale nie na tyle, aby przesądzić o wyniku; a mógł, bo miał dwie kapitalne okazje. Po golu w końcówce meczu goście próbowali całym zespołem odrobić stratę, ale zamiast tego nadziali się na kontrę. Dla Kwisy, to ważne zwycięstwo, bo odniesione po dwóch kolejnych, przykrych porażkach i generalnie kiepskiej dotąd wiośnie.

Tak wielkich emocji nie było na meczach w Łomnicy i Bolkowie. Co zaskakujące zwłaszcza w odniesieniu do tego ostatniego, bo miał charakter derbowy: Piast gościł sąsiadów z Wolbromka. Gospodarze zaprezentowali się jednak znacznie lepiej – prowadzili grę, stwarzali sytuacje i powinni wygrać wyżej. Gości w grze utrzymywał niezawodny Kleszcz, który wywalczył rzut karny, wykorzystał rzut karny, a w drugiej połowie omal nie doprowadził do wyrównania. Wolbromek wiosną prezentuje się fatalnie – zdobył dotąd tylko 1 punkt, warto jednak przypomnieć, że jesienią początki też były kiepskie, tyle że wtedy przełamanie przyszło właśnie w Bolkowie.

Z kolei Łomnica przełamała się już trzy kolejki temu i teraz kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. To z Pagazem przyszło dość łatwo, a przełomowe okazało się 10 minut w pierwszej połowie, gdy słomniczanie zdobyli trzy gole. Gościom nie pomogło też, że przez pół godziny grali z przewagą zawodnika po czerwonej kartce dla Kaszuby; nawet wtedy nie próbowali zdominować rywali. Potem siły się wyrównały, ale nie obraz gry.