KPR tylko zwycięstwo! I tak było.

W jeleniogórskiej hali MOS-u piłkarki ręczne KPR-u (6. miejsce w tabeli), rozegrały zacięty i dobry mecz 20. kolejki PGNiG Superligi kobiet z wyżej notowanym AZS-em Politechniką Koszalińską (4. lokata). Podopieczne trenerki Małgorzaty Jędrzejczak zasłużenie wygrały 32:30 (15:15). Kibice na stojąco podziękowali szczypiornistkom KPR-u za sportową walkę, za spore emocje i za ważne punkty przybliżające zespół do fazy play off.

Wreszcie na miarę dużych oczekiwań kibiców zaprezentowała się bramkarka Martyna Kozłowska. W kluczowych momentach skutecznie broniła w sytuacjach sam na sam, m. in. w drugiej połowie dwukrotnie mocne strzały Aleksandry Kobyłeckiej. Doskonałe zawody rozegrała też Emilia Galińska (razem 9 goli). Po pięć bramek strzeliły Mariola Wiertelak, Małgorzata Buklarewicz i Joanna Załoga, sześć Anna Mączka.

To był jeden z najlepszych meczów KPR-u w tym sezonie. Uwagę kibiców zwróciło bardzo szybkie tempo spotkania. W pierwszej połowie obie drużyny rozegrały po 33 akcje, w drugiej po 37. Jeleniogórzankom najbardziej zagrażały Tatiana Bilenia (9 bramek) i Sylwia Lisewska (6 goli z rzutów karnych). Byłe zawodniczki KPR-u, które powitano wiązankami kwiatów Monika Odrowska i Marta Dąbrowska wywalczyły kolejno po 5 i 2 bramki.