Maja w czołówce Pucharu Świata przed Rio

Jeleniogórzanka w barwach polskiej grupy Kross Racing Team, 33-letnia Maja Włoszczowska na piątym miejscu ukończyła kolejne zawody Pucharu Świata. W wyścigu elity kobiet w kolarstwie górskim w szwajcarskim Lenzerheide do zwycięskiej Szwedki Jenny Rissveds, mistrzyni świata do lat 23, Maja straciła 3,25 minuty, do podium prawie dwie minuty.

Włoszczowską wyprzedziły również złota medalistka mistrzostw świata '2016, aktualna liderka PŚ, Dunka Annika Langvad, mistrzyni Europy z lat 2015 i 2016, Szwajcarka Jolanda Neff i Czeszka Katerina Nash. Wcześniej w zaliczanych do PŚ zawodach we francuskim La Bresse wielokrotna medalistka MŚ i ME z Jeleniej Góry też została sklasyfikowana na piątym miejscu. Jedyne ostatnio zwycięstwo Maja Włoszczowska odniosła w niecodziennej imprezie, w 23. edycji czerwcowego, widowiskowego wyścigu po Praskich Schodach. Pewnie pokonała tam Czeszki Karlę Stepanovą i Barborę Prudkovą.

W sierpniu wicemistrzyni olimpijska wystartuje w Rio de Janeiro. Jak sama mówi im bliżej letniej olimpiady, tym goręcej, ale jest wobec tego zdystansowana. - Celuję w medal. Zrobię wszystko, żeby go przywieźć. Kibice we mnie wierzą. Jak się nie uda, też nie będzie dramatu - zapewnia jeleniogórska kolarka.