Piast – Sparta 4:0

Piłkarze z Dziwiszowa odnieśli drugie z rzędu w rundzie jesiennej zwycięstwo w jeleniogórskiej klasie okręgowej. W ósmej kolejce, w sobotnie popołudnie (24.IX.), rozgromili beniaminka z Zebrzydowej 4:0 (1:0). Tydzień temu „piastowicze” (po wygranej 2:0), wywalczyli pierwszy komplet punktów na boisku w Starych Jaroszewicach.

Mecz ze Spartą nie zachwycił sportowym poziomem. Na trybunach futbolistów Piasta dopingowało zaledwie dwunastu kibiców(!). Przed gwizdkiem na przerwę bramkarza gości Bartosza Mrozika pokonał Sławek Sobczak, który wykorzystał podanie Dominika Kika z prawej strony. Ten ostatni w 72. minucie podwyższył wynik na 2:0. Strzelcem dwóch następnych goli po trójkowych akcjach był kapitan zwycięskich gospodarzy Krzysztof Kieć.

Aktualny dorobek zespołu trenera Dariusza Michałka to siedem ligowych punktów, bramki 10:14.

Pozostałe wyniki 8. serii spotkań okręgówki: Łużyce Lubań – Cosmos Radzimów 2:0 (1:0); GKS Raciborowice – Sudety Giebułtów 0:3 (0:1); Olimpia Kamienna Góra – Orliki Węgliniec 5:1 (0:0); Pogoń Świerzawa – Hutnik Pieńsk 2:1 (0:0); Stella Lubomierz – KS Stare Jaroszewice 2:0 (1:0); Woskar Szklarska Poręba – Gryf Gryfów Śl. 1:1 (0:1).