Piłkarze Olimpii wreszcie wygrali

Mateusz Baszak.

Po raz pierwszy w tym sezonie beniaminek z Kowar mile zaskoczył. Szósty mecz w III lidze zakończył z kompletem trzech punktów. Olimpia wygrała w Turzy Śląskiej z Unią 2:1 (1:0). Drużyna trenera Ołeksija Tiereszczenki awansowała na dwunaste miejsce (6 pkt., bramki 9:11).

Przyjezdni objęli prowadzenie już w 12. minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Mateusza Baszaka (na zdjęciu). W 70. minucie do remisu doprowadził Paweł Kulczyk. W doliczonym czasie gry piłka po raz drugi znalazła się w siatce Unii. Sędziowie zwycięskiego gola zdobytego bezpośrednio z rzutu rożnego w zamieszaniu podbramkowym zapisali na konto Damiana Chajewskiego.

Olimpia straciła bramkarza Ołeksija Kazakova, który został zawodnikiem klubu niemieckiego. Jego następcą jest wypożyczony na rok z lubińskiego Zagłębia 21-letni Piotr Smołucha. Wychowanek Victorii Szczaniec grał w Pogoni Świebodzin, UKP Zielona Góra i ostatnio w drugoligowej Legionovii Legionowo.

Przed własną publicznością trzeciego września o godzinie 16.30 kowarzanie powalczą z BKS-em Stalą Bielsko Biała (9. lokata w tabeli).

Więcej o wygranym meczu Olimpii we wtorkowym numerze „NJ”.