Porażka Lotnika z Łużycami, lider górą

Remisowym wynikiem 3:3 (1:0) zakończył się pierwszy sobotni mecz 25. kolejki w jeleniogórskiej klasie okręgowej. Na boisku w Ruszowie piłkarze Victorii wygrywali do 90. minuty z leśniańskim Włókniarzem po bramkach Mateusza Kowalskiego Bartosza Kopani i Bartłomieja Stelwacha (85 min.). Jeden punkt dla przyjezdnych zapewnił niezawodny Krzysztof Mazur. Wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Bartku Wichule. Wcześniej dla drużyny trenera Bebi Dżamalisa celnie strzelali Kamil Mikuła i Krzysztof Mazur.

Zalane boisko w Parowej było przyczyną odwołania spotkania Leśnika Osiecznica z Nysą Zgorzelec. Zespół jeżowskiego Lotnika u siebie do przerwy przegrywał 0:1 z Łużycami Lubań po golu Tomasza Łoteckiego z prawej strony pola karnego w 22. minucie. Po końcowym gwizdku sędziego wynik nie uległ zmianie. Gospodarze mieli sporo dogodnych sytuacji, ale nie umieścili piłki w siatce bramki Sławomira Kukiełki. W słupek trafił Paweł Kierlik, w doliczonym czasie gry do 1:1 mógł doprowadzić Leszek Kurzelewski.

Na lwóweckim stadionie futboliści Czarnych pokonali Piasta Wykroty 4:2 (3:0) po dwóch trafieniach Bartka Sikory oraz Marcina Sikory i Jakuba Karasińskiego. Dla „piastowiczów” Konrad Tymków i Kamil Doliński.

Do przerwy sensacyjny bezbramkowy remis, potem cztery gole liderów okręgówki z Mirska w konfrontacji z zagrożonym degradacją pieńskim Hutnikiem i czwarta liga coraz bliżej. W zwycięstwie bramkowy udział mieli Jarosław Wichowski, Jacek Jasiński 2 i Adam Kowalski.

Zaplanowane mecze niedzielne (26 maja): Pogoń Świerzawa – Olimpia Kamienna Góra; Twardy Świętoszów – Piast Dziwiszów. Zespół Orła Lubawka dostał walkowera 3:0 po wycofaniu Mitexu Podgórzyn.