Siódma porażka Olimpii

Trwa czarna seria trzecioligowych piłkarzy z Kowar. W 13. serii grupy trzeciej zespół ukraińskiego trenera Aleksieja Tiereszczenki przegrał siódmy mecz rundy jesiennej, w tym piąty z rzędu, i spadł na przedostatnie, siedemnaste miejsce w ligowej tabeli. Olimpia doznała porażki 0:1 (0:0) w Wałbrzychu z outsiderem, Górnikiem.

W wyrównanym spotkaniu o „sześć punktów” dla obu drużyn biało – zieloni stracili gola dopiero w doliczonym czasie gry. Po rzucie rożnym piłkę do bramki bronionej przez Piotra Smołucha skierował rezerwowy zawodnik Denis Dec (na boisku od 66. minuty). Wałbrzyszanie potrafili pokonać Olimpię w dziesiątkę, gdyż od 58. minuty musieli sobie radzić bez ukaranego czerwoną kartką (za dwie żółte), Mateusza Sobiesierskiego.

Do końca rundy jeszcze tylko cztery serie III-ligowych meczów. W najbliższą sobotę, 29 października o godzinie 14, futboliści Olimpii przed kowarskimi kibicami powalczną z Rekordem Bielsko Biała z czołówki tabeli. Ostatnio rywale beniaminka z Kowar wygrali 5:2 z ekipą z Turzy Śląskiej.