Sudety bez szans z Albą

Sudety Jelenia Góra przegrały w Chorzowie z Albą 72:98 w meczu 12. kolejki II ligi koszykówki.

Drużyna gospodarzy była uskrzydlona powrotem dwóch podstawowych zawodników: Damiana Tokarskiego i Marcina Weselaka. Pierwszy był zawieszony, drugi wrócił po kontuzji. Na nasze nieszczęście, obaj odegrali główne role w tym meczu. Tokarski to najlepiej rzucający zawodnik w lidze, ma średnią 19,4 punktu na mecz.

Do przerwy jeleniogórzanie jeszcze się jakoś trzymali a przewaga chorzowian była do odrobienia. Po zmianie stron podopieczni A. Czekańskiego opadli z sił a rywale systematycznie powiększali przewagę. W 27 minucie po celnej trójce Łukasza Niesobskiego było 54:64, ale potem rywale zdobyli 7 punktów (większość z osobistych) z rzędu, nie tracąc żadnego i przed decydującą kwartą przewaga wynosiła już 17 oczek.

Była to już piąta porażka Sudetów w tym sezonie na wyjeździe. Jeleniogórzanie znakomicie spisują się u siebie, nie potrafią przełamać się na obcych parkietach. Przed przerwą świąteczno-noworoczną jeleniogórzanie zajmują 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów (6 zwycięstw i 6 porażek).

Alba Chorzów – Sudety Jelenia Góra 98-72 (25-21, 17-13, 29-20, 27-18)

Sudety: Ł. Niesobski 18, Raczek 17, Kozak 14, Wilusz 12, Minciel 6, Ostrowski 5, Drąg i Dąbrowski.