Druga porażka Olimpii

W czwartej, środowej (17 sierpnia), kolejce meczów w trzeciej lidze grupy III piłkarze z Kowar przegrali 2:4 (0:1) w Legnicy z zespołem Miedzi II. Przed potyczką z Olimpią gospodarze mieli na koncie cztery punkty, bramki 6:4, i zajmowali ósme miejsce w tabeli.

Do przerwy biało – zieloni stracili tylko jedna bramkę, którą z rzutu karnego strzelił Mateusz Zatwarnicki (30 min.). Na 2:0 dla „Miedziowych” celną główką wynik podwyższył Adrian Wójcik (54 min.). Dziesięć minut później kontaktowego gola zdobył Mateusz Baszak. W 75. minucie ponowanie na listę strzelców wpisał się Adrian Wójcik. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry było 3:2 po bramce Łotysza Jevgenijsa Kosmacovsa. W doliczonej minucie końcowy rezultat ustalił Mateusz Cieślik.

W drugiej połowie kontuzjowanego bramkarza Ołeksija Kazakova zmienił Marcin Chrobak. Po 29. minutach wychowanka Chojnika JG, ostatnio w Zagłębiu Lubin, młodzieżowca Patryka Michała zastąpił na boisku Damian Marciniak.

O pierwsze w wyższej lidze i tak oczekiwane zwycięstwo zawodnicy beniaminka postarają się już w najbliższą sobotę, 20 sierpnia o godzinie 17, na kowarskim stadionie w konfrontacji z KS Polkowice.