Karkonosze przegrały z liderem

Nie było niespodzianki w meczu 32. kolejki III ligi: KS Polkowice wygrał u siebie z Karkonoszami 3:0.

Jeleniogórzanie wystąpili w mocno odmłodzonym składzie, w pierwszej jedenastce było aż pięciu młodzieżowców. Karkonosze dzielnie stawiały opór rywalom w pierwszej połowie, ale straciły gola do szatni. Zdobywcą był Ariel Sworacki.

W drugiej połowie polkowiczanie, którzy walczą o awans do II ligi, zdobyli jeszcze dwa gole: W 63. minucie Oskara Wieliczkę pokonał Kamil Hempel, a w 80. – Mariusz Szuszkiewicz.
Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki. W niedzielę (29 maja) jeleniogórzanie grają u siebie z rezerwami Śląska Wrocław, a 5 sierpnia na wyjeździe z Ilanką Rzepin. Mecz z rezerwami Śląska odbędzie się przy zamkniętych trybunach.

KS Polkowice – Karkonosze Jelenia Góra 3:0 (1:0)
KS Polkowice: Primel – Kasiński, Wacławczyk, Dziedzina, Sworacki (79' Szymik), Karmelita (38' Famulski), Szuszkiewicz, Bancewicz (23' Karpiński), Galas, Fryzowicz, Hempel (63' Surożyński).
Karkonosze: Wieliczko – Kuźniewski, Wawrzyniak, Mateusz Firlej, Bochnia, Szramowiat (67' Kusiak), Poszelężny, Sareło (81 Kowalski), Kraśnicki, Pieśkiewicz, Maciej Firlej.