Karkonosze wracają bez punktów z Chocianowa

Michał Piechuta zdobył jedynego gola dla Karkonoszy w Chocianowie

Wyjazdowej porażki doznali w 14. kolejce IV ligi piłkarze KS Karkonoszy Jelenia Góra. Biało – niebiescy ulegli Stali Chocianów 1:2 (1:0).

Mecz w Chocianowie rozpoczął się dla jeleniogórzan w sposób wymarzony, gdyż już w 3 minucie cieszyli się oni z prowadzenia. Rzut karny podyktowany za faul na Giorgim Gogolashvilim, na gola zamienił Michał Piechuta. W kolejnych minutach pierwszej polowy Karkonosze nadal miały więcej z gry. W 33 minucie dobrą okazję bramkową po dwójkowej akcji z Pawłem Pytelem miał Robert Lekszycki, jednak nie udało mu się pokonać bramkarza rywali.
Po zmianie stron gospodarze bardzo szybko doprowadzili do remisu. Niezdecydowanie jeleniogórskich obrońców wykorzystał w 52 minucie Patryk Kozak, pokonując w sytuacji „sam na sam” bramkarza Karkonoszy Michała Dubiela. Kolejne minuty stały pod znakiem wyrównanej gry i gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, gospodarze wyprowadzili decydującą akcję. Gola na wagę zwycięstwa w 86 minucie, po podaniu z głębi pola, zdobył Damian Podziewski. Na wyrównanie jeleniogórzanom zabrakło już czasu i trzy punkty zostały w Chocianowie

Stal Chocianów – KS Karkonosze Jelenia Góra 2:1 (0:1)
Bramki: Kozak 53' i Podziewski 86' oraz Piechuta 3'
Żółte kartki: Podziewski oraz Piechuta i Poszelężny.
KS Karkonosze Jelenia Góra: Dubiel, Cichoń, Firlej, Siatrak, Denis, Kuźniewski, Pytel, Gogolashvili (66' Szramowiat), Lekszycki (87' Statkowski), Piechuta, Poszelężny (72' Kowalski).
Stal Chocianów: Czarnecki, Różycki, Bednarz, Klimas, Bekieszczuk (56' Cygan), Kozak (90' Sołtys), Bartuzel, Sałata, Rogalski, Podziewski, Burda.