Karkonosze wygrywają z Lotnikiem w sparingu

Zwycięstwem 3:1 zakończył się mecz kontrolny Karkonoszy Jelenia Góra ze świeżo upieczonym czwartoligowcem Lotnikiem Jeżów.

Był to kolejny mecz kontrolny jeleniogórzan, którzy budują zespół przed kolejnym sezonem w III lidze. Nie było to wielkie widowisko, jak na mecze sparingowe przystało. Przyczyniła się też pogoda – było gorąco i duszno.
Przewagę w tym spotkaniu mieli jeleniogórzanie. Wynik otworzył w 10. minucie Łukasz Kowalski, który strzałem głową wykończył dośrodkowanie Łukasza Kusiaka. Jeleniogórzanie w tym okresie przeważali. Praktycznie jedyna dogodna sytuacja dla Lotnika zakończyła się golem. Damian Górgul ładnie wyłożył piłkę Maciejowi Suchaneckiemu, który pewnym strzałem pokonał Oskara Wieliczkę. Niedługo przed przerwą jeleniogórzanie wykonywali rzut wolny. Sykwester Wersocki dośrodkował w pole karne a do piłki najwyżej wyskoczył Jacek Bochnia i srzałem głową pokonał Macieja Maćkowskiego.
Zawodnik BKS-u testowany w Karkonoszach ustalił wynik meczu po przerwie.

Karkonosze Jelenia Góra – Lotnik Jeżów Sudecki 3:1 (2:1)
Karkonosze: Wieliczko – Bochnia, Hamowski, Pilarowski, Mateusz Firlej, Kraśnicki, Szramowiat, Wersocki, Maciej Firlej, Kowalski, Kusiak. Rezerwowi: Majer, Przybyło, Górski, Lekszycki, Statkowski, Poszelężny.
LOTNIK: Maćkowski – T. Madej, Białkowski, Góral, Lis, Pieńkowski, Masel, Sobczak, Suchanecki, Górgul, Rudnicki. Rezerwowi: Szpytma, Niemirski, Wyka.