Karkonosze znowu bez punktów

Jeleniogórzanie wysoko 0:4 przegrali z rezerwami Miedzi Legnica w meczu 31. kolejki III ligi. Podopieczni Artura Milewskiego przystąpili do tego spotkania w mocno osłabionym składzie.

Zabrakło kilku podstawowych graczy, m.in. lidera defensywy Marka Wawrzyniaka, lidera ofensywy Macieja Firleja a także Tobiasza Kuźniewskiego i Łukasza Kusiaka.

Mecz rozegrano bez udziału publiczności po karze, jaką Dolnośląski Związek Piłki Nożnej nałożył na klub. Początek w wykonaniu gospodarzy mógł się podobać. Skazywane na pożarcie Karkonosze grały jak równy z równym. Niestety, nie przełożyło się to na choćby jednego gola dla gospodarzy. Trafił za to Kamil Zieliński z Miedzi. Od tego momentu przewaga gości rosła. Jeszcze przed przerwą Adam Wasilewski podwyższył na 2:0. Wcześniej ten sam zawodnik trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Tuż przed przerwą doszło do kontrowersji. Faulowany w polu karnym był Łukasz Kowalski, ale sędzia przyznał Karkonoszom tylko rzut wolny pośredni.
Niedługo po zmianie stron Miedź podwyższyła prowadzenia po trafieniu Jakuba chrzanowskiego. W 62. minucie wynik ustalił Tomasz Wojciechowski.
W końcówce Artur Milewski dał szansę gry juniorom. Na boisku pojawili się Piotr Szukiel, Norbert Zaleszczyk i Oskar Śniegula. Spisywali się bardzo przyzwoicie. Po tym meczu jeleniogórzanie pozostają na 15. miejscu w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Do 14. Piasta Karnin tracą 4 oczka. Do końca sezonu pozostały 3 kolejki spotkań. Karkonosze grają na wyjeździe z walczącym o awans wiceliderem, drużyną KS Polkowice (27 maja), u siebie z rezerwami Śląska Wrocław (29 maja) oraz na wyjeździe z Ilanką Rzepin (5 czerwca).

Karkonosze Jelenia Góra – Miedź II Legnica 0:4 (0:2)
bramki: Zieliński 19', Wasilewski 41', Chrzanowski 55', Wojciechowski 62'
żółte kartki: Sareło, Wersocki.
sędziowali: Maciej Dudek jako główny oraz asystenci: Krzysztof Urban i Grzegorz Dudek.
Karkonosze: Dubiel – Mateusz Firlej, Bochnia, Palimąka (72' Szukiel), Sareło, Poszelężny (74' Zaleszczyk), Wersocki, Szramowiat (76' Śniegula), Pieśkiewicz, Kraśnicki, Kowalski (68' Pytel).
Miedź II: Mucha – Ciunowicz, Wichłacz, Woźniczka, Wójcik, Zatwarnicki (74' Walaszek), Dyrda (68' Światły), Zieliński, Cieślik (46' Wojciechowski), Chrzanowski (64' Kuśnierz), Wasilewski.