Mistrzowskie gry badmintonistów KS Chojnik

Reprezentanci cieplickiego klubu bardzo udanie zakończyli sportowy sezon 2017. W rozegranych w Kępnie i w Lubinie mistrzostwach Polski w pięciu grupach wiekowych, podopieczni trenerów Adama Cimosza i Adama Słomki zdobyli pięć medali trzech kolorów. Gdyby nie kontuzja juniora młodszego Łukasza Cimosza w meczu drugiej rundy, sportowych trofeów badmintonistów z MP byłoby więcej.

Do bogatej kolekcji podwójne mistrzostwo kraju dołożyła Oliwia Socha. W kategorii młodzieżowiec ciepliczanka wywalczyła złote medale w grze pojedynczej i w grze podwójnej (wraz z Katarzyną Kutachą z UKS-u Start Widełka). W tej samej kategorii srebrny medal i tytuł wicemistrzowski w grze podwójnej (razem z Mateuszem Danielakiem z KKS-u Ruch Piotrków Tryb.) zdobył Marcin Nowak. W Lubinie na najniższym stopniu podium stanęła juniorka młodsza Karolina Szubert.

Piąty medal badmintonowy dla jeleniogórzan z KS Chojnik odebrał junior Piotr Gajda. W grze podwójnej jego sportowym partnerem był Norbert Świerk (UKS Aktywna Piątka Przemyśl). Brązowy krążek Piotra jest jego pierwszym w krajowym czempionacie.