Niespodzianki w czołówce. Sudety na szczęście wygrywają

Sudety wygrały w Rudzie Śląskiej z Pogonią 80:58 w przedostatnim meczu rundy zasadniczej II ligi koszykarzy. Przegrali sąsiedzi z tabeli – Stal Ostrów i Open Basket Pleszew.

Nie było niespodzianki w Rudzie Śląskiej. Sudety gładko wygrały i zanotowały kolejne zwycięstwo na swoim koncie. W naszym zespole zagrali powracający po kontuzjach zawodnicy – Rafał Niesobski i Jakub Czech. Ten pierwszy ma się bardzo dobrze, w swoim drugim meczu po przerwie zdobył 28. punktów. Popularny „Czesiu” przebywał na parkiecie zaledwie sześć minut, ale zdołał zdobyć dwa punkty. Pochwalić należy również pozostałych zawodników, którzy nie tylko punktowali, ale i zbierali pod koszami m.in. Jarosław Wilusz (7 zbiórek w obronie), Mariusz Matczak (4) czy Łukasz Niesobski (3). Do sporej sensacji doszło w Prudniku, gdzie miejscowy Klub Sportowy wygrał ze Stalą Ostrów 81:68. Podobnie było w Skierniewicach, gdzie gospodarze wygrali z zawodnikami Open Basket Pleszew. Warto dodać, że skierniewiczanie chcą za wszelka cenę przebić się do pierwszej czwórki tabeli. Niebawem tabela.

Pogoń Ruda Śląska – Focus Mall Sudety 58:80

Sudety – Rafał Niesobski 28, Czekański 12, Wilusz 10, Matczak9, Samiec 8, Łukasz Niesobski 7, Czech 2, Minciel 2, Maryniewski.