Olimpia zaserwowała najlepsze dania. Wyniki IV ligi

Najmniejszych problemów nie przysporzyli piłkarze Zjednoczonych Żarów Olimpii Kowary. Podopieczni Aleksieja Tiereszczenki wygrali gładko 4:0. Niżej podajemy wyniki ostatniej kolejki IV ligi w tym roku.

Wszystkie gole w meczu w Kowarach padły przed przerwą. Już w 7. minucie Olimpia zaserwowała swoje najlepsze danie: w rzutu rożnego dośrodkował Damian Chajewski a pięknym szczupakiem popisał się Marcin Smoczyk, umieszczając piłkę w bramce gości. Dwie minuty później kowarzanie pokazali drugie z firmowych dań: czyli rajd niezwykle szybkiego Macieja Gargasa. Przedarł się on prawą stroną i dograł piłkę tak, że zmylił bramkarza i obrońców i nadbiegający Marcin Krupa nie mógł tego nie trafić. Trzeci gol to danie w wykonaniu Daniela Gałacha, ostatnio jakby rzadziej serwowane. Napastnik Olimpii popisał się pięknym strzałem z 15 metrów – bramkarz Zjednoczonych nie miał szans. Tuż przed przerwą kibice oglądali niemal kopię gola na 2:0. Tym razem Gałach przedarł się prawą stroną i dograł do Edgara Omeljanenki i ten z bliska umieścił piłkę w siatce. Mogło być wyżej, ale kowarzanom albo zabrakło zimnej krwi, albo odrobiny precyzji, albo też na drodze stawał Marcin Hruszowiec, który mimo wpuszczenia czterech goli rozegrał dobre zawody.

Olimpia Kowary – Zjednoczeni Żarów 4:0 (4:0)
bramki: Smoczyk, Krupa, Gałach, Omeljanenko

Pozostałe wyniki 17. kolejki:
Polonia Trzebnica – Włókniarz Mirsk 2:1
GKS Kobierzyce – Granica Bogatynia 2:3
Piast Nowa Ruda – BKS Bobrzanie Bolesławiec 4:0
Chrobry II Głogów – Lotnik Jeżów Sudecki 3:3
mecze: Bielawianka Bielawa – AKS Strzegom, Orzeł Ząbkowice Śląskie – Sokół Wielka Lipa i Pogoń Oleśnica – Orkan Szczedrzykowice odbędą się wiosną