PGE Turów – Stelmet 1:0

Koszykarze ze Zgorzelca dobrze rozpoczęli finałową walkę o drugi w klubowej historii tytuł mistrzów Polski. Przed własną publicznością po emocjonującej końcówce wygrali z zielonogórskim Stelmetem 85:77 (21:13, 18:21, 23:18, 23:25). Najwięcej, 21 punktów, zdobył Nardy Collins.

Rok temu PGE Turów tych samych rywali ograł 4:2. Jak będzie w kolejnych spotkaniach? Pierwsza potyczka pokazała, że rywalizacja w finałowej fazie play off Tauron Basket Ligi będzie zacięta, ciekawa i wyrównana. Po ospałych i niemrawych początkowych minutach, już w następnych akcjach pierwszej kwarty gospodarze zaczęli grać skutecznie. Potem przewaga czarno – zielonych wzrosła do 16 punktów. W czwartej odsłonie Amerykanin Russell Robinson trafił za 13 „oczek”. Dzięki jego dwóm celnym rzutom zza linii 6,75 metrów Stelmet przegrywał tylko jednym punktem. Do wyniku remisowego w 37 minucie doprowadził Aaron Cel. Efektowna i zwycięska końcówka należała już do zespołu trenera Miodraga Rajkovicia. Oprócz Collinsa dla PGE Turowa najczęściej punktowali Damian Kulig – 17 i Michał Chyliński 13.

W sobotę, 30 maja o godzinie 20, w PGE Turów Arenie drugie podkoszowe starcie aktualnych mistrzów kraju ze Stelmetem.