Piąta porażka piłkarek KPR-u

Mimo widocznego ostatnio progresu w grze szczypiornistki z Jeleniej Góry nie przerwały czarnej serii w PGNiG Superlidze kobiet. Była na to niewielka szansa. Dziewczęta z KPR-u walczyły w Lublinie z faworyzowanymi mistrzyniami Polski z MKS-u Selgros. Podopieczne trenerki Sabiny Włodek pewnie zwyciężyły 40:27 (19:11). Piłkarki z Koziego Grodu dzieliły i rządziły na boisku.

Gospodynie szybko, w 10. minucie objęły prowadzenie 8:3, dziesięć minut później wygrywały 12:5. Najczęściej do siatki trafiała Iwona Niedźwiedź (razem 12 goli). Jeleniogórzanki zmiejszyły straty do 14:10. Po zmianie stron bramkarki KPR-u były bezradne po strzałach Karoliny Bijan (9) i Kamili Skrzyniarz (7). Mimo niekorzystego rezultatu 25:16, podopieczne Alicji Łukasik ambitnie walczyły doprowadzając do stanu 28:23. Końcówka meczu należała do Marty Gęgi (4) i Edyty Charzyńskiej (5).

Najwięcej bramek dla pokonanych zdobyły Aleksandra Uzar 5, Dominika Grobelska i Martyna Michalak po 4. W 30. minucie za rzut piłką w twarz rywalki czerwoną kartkę ujrzała Justyna Fijałkowska.

Następny mecz Superligi kobiet (6. kolejka), szczypiornistki z Jeleniej Góry rozegrają po długiej przerwie dopiero 17 października o godzinie 17. Przed własną publicznością o pierwsze w tym sezonie punkty powalczą ze Startem Elbląg.