Przełamanie Karkonoszy. Wyniki IV ligi

Po trzech meczach bez zwycięstwa piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra przełamali się i pokonali dzisiaj na wyjeździe Granicę Bogatynia 3:1. Biało-niebiescy utrzymali drugie miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie na boisku wiało nudą. Warto odnotować strzał Łukasza Kowalskiego z rzutu wolnego. Piłka „prześlizgnęła się” po poprzeczce bramki Czekańskiego. W drugiej jeleniogórzanie zabrali się ostro do pracy. W 49 minucie z boku podawał Bednarczyk a Kusiak popisał się pięknym strzałem z 15 metrów i trafił do siatki. Na kwadrans przed końcem w pole karne wpadł Szramowiat i był faulowany. Co prawda Kusiak wykończył tę akcję strzałem do bramki, ale był na spalonym. Sędzia cofnął akcję dyktując karnego, którego pewnie wykorzystał Pacan. Na 8 minut przed końcem gospodarze doszli do głosu. Marszałek był faulowany w polu karnym przez Wawrzyniaka i sędzia, mimo protestów gości, którzy uważali, że wejście było czyste, wskazał na wapno. Karnego na gola pewnie zamienił Pietkiewicz. W doliczonym czasie gry znowu dał o sobie znać Kusiak. Najpierw trafił w słupek, a chwilę później wyłożył piłkę Woźniczce na piątym metrze tak dokładnie, że rezerwowy Karkonoszy nie mógł tego nie trafić.

Granica Bogatynia – Karkonosze Jelenia Góra 1:3 (0:0)

Bramki: Kusiak 49', Pacan 75' (k), Woźniczka 93' oraz Pietkiewicz 82' (k)

Żółte kartki: Czekański, Mikulski oraz Firlej, Siatrak, Bednarczyk