Sudety wypuściły zwycięstwo z rąk

Niespotykaną ilość błędów popełnili w końcówce meczu ze Śląskiem Wrocław zawodnicy Sudetów Jelenia Góra i przegrali 72:74, choć wcześniej prowadzili nawet różnicą 15 punktów. Dobra wiadomość jest taka, że po tym meczu jeleniogórski zespół jest już pewny utrzymania w II lidze koszykówki.

Tylko na początku meczu rywale osiągnęli kilkupunktową przewagę. Pod koniec pierwszej kwarty Łukasz Niesobski i spółka wyszli na prowadzenie. Przez następne dwie kwarty kontrolowali przebieg meczu, nie pozwalając wrocławianom na zbliżenie się poniżej granicy 10 punktów. Przed ostatnią kwartą podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza prowadzili 59:43. Wydawało się, że nasz zespół nie roztrwoni tej przewagi. A jednak. Grającym aktywnie rywalom udało się złapać kontakt z Sudetami. Kluczowe był wydarzenia z 39 minuty, kiedy to jeleniogórzanie w niecałą minutę popełnili aż cztery straty. Najpierw Kamil Drąg zgubił piłkę, M. Sanny po przechwycie zdobył punkty na 67:71. Chwilę później osaczony przez rywali Łukasz Niesobski także nie utrzymał piłki i przewaga stopniała do 2 punktów. Kolejną akcję próbował rozegrać Karol Wojciul, ale... przewrócił się, mając rywala za plecami i zgubił piłkę. Gworek trafił doprowadzając do remisu, a że był przy tym faulowany, sędziowie przyznali mu jeden rzut wolny i po chwili do Śląsk prowadził 72:71. W kolejnej akcji Artur Czekański otrzymał niedokładne podanie i sędziowie uznali, że chwytając piłkę przekroczył on linię boczną boiska. W odpowiedzi Kulon wyprowadził swój zespół na trzypunktowe prowadzenie.
W końcówce Łukasz Niesobski był faulowany przy rzucie. Pierwszego osobistego trafił. Drugiego odbił od tablicy i piłka przechodząc po rękach rywala wyszła w aut. Jeleniogórzanie rozprowadzili akcję, na rzut za 3 punkty zdecydował się Paweł Minciel. Niestety, nie trafił i to goście cieszyli się ze zwycięstwa.
Dla jeleniogórzan dobra wiadomość jest taka, że przegrała także Obra Kościan i Sudety mogą być już pewne utrzymania. Na 3 kolejki przed końcem jeleniogórzanie mają 4 punkty przewagi nad Obrą i rywale nie mają już nawet matematycznych szans na wyprzedzenie nas w tabeli.
W grupie D prowadzi Sokół Marbo z dorobkiem 41 punktów, za nim jest Polonia Jamalex – 40 pkt, trzecie są Sudety – 38 pkt., czwarty Śląsk – 38 pkt, piąta Ravia Rawicz – 36 pkt, szósta – Obra – 34 pkt.

Sudety Jelenia Góra – Śląsk Wrocław 72:74 (18:15, 26:20, 15:8, 13:31)
Sudety: Ł. Niesobski 16, Minciel 16, Wilusz 14, Czekański 13, Wojciul 8, Drąg 3, B. Taraszkiewicz 2.