Trzy punkty zostają w Jeleniej Górze!

Maciej Firlej w pojedynku z obrońcą gości.

Karkonosze Jelenia Góra przełamały serię trzech meczów bez zwycięstwa i pokonały po zaciętym spotkaniu UKP Zielona Góra 3:2.

W pierwszej połowie nie padły gole, ale to jeleniogórzanie byli bliżsi otwarcia wyniku. Strzały Malinowskiego, najpierw z linii pola karnego a potem z 20 metrów, pewnie bronił Chyła. Najlepszą sytuację jeleniogórzanie przeprowadzili w 36 minucie: Kusiak przedarł się lewą stroną i mocno dośrodkował, a znajdujący się na szóstym metrze Szramowiat głową przestrzelił. Trzeba przyznać, że była to trudna pozycja.
W drugiej połowie było to, czego zabrakło z pierwszej: bramki. Aż cztery padły pomiędzy 53. a 63. minutą. Najpierw sędzia podyktował karnego dla gości po zagraniu ręką Mateusza Firleja. Andrzejczak pokonał Dubiela i wyprowadził gości na prowadzenie. Kilka minut później bramkarz gości interweniując poza polem karnym popełnił błąd. Piłka trafiła do Kusiaka, który strzałem z 30 metrów umieścił ją w siatce. Rozochoceni gospodarze poszli za ciosem i dwie minuty później cieszyli się z prowadzenia. Dośrodkował Malinowski a włączający się do akcji Pacan strzałem głową nie dał szans bramkarzowi gości. Kilka minut później goście mieli uniesione ręce w geście radości, gdyż Andrzejczak po raz drugi pokonał Dubiela. W 80. minucie dobrze dziś dysponowany Kusiak wykorzystał błąd obrony i zdobył decydującą bramkę.
Trener Karkonoszy Artur Milewski cieszył się, że jego zespół przełamał niechlubną serię trzech meczów bez zwycięstwa. – Wygraliśmy zasłużenie z mocnym rywalem i to mnie cieszy – powiedział. Przyznał, że było to bardzo dobre spotkanie, prowadzone w szybkim tempie.
Do końca rundy jesiennej Karkonosze mają do rozegrania jeszcze trzy mecze i to z teoretycznie słabszymi rywalami: z Bielawianką, z Kątami Wrocławskimi (u siebie) oraz z MKS-em Oława. Jest więc szansa na powiększenie dorobku punktowego. Warunek – jeleniogórzanie muszą grać tak dobrze, jak dzisiaj przy Złotniczej.

Karkonosze Jelenia Góra – UKP Zielona Góra 3:2 (0:0)
bramki: Kusiak 58' i 79', Pacan 60' – Andrzejczak 53' k i 63'
żółte kartki: Hamowski, Machowski – Żukowski, Nidecki, Andrzejczak
Widzów: 150.
Karkonosze: Dubiel - Kocot, Pacan (72' Bednarczyk), Wawrzyniak (34' Mateusz Firlej), Hamowski, Maciej Firlej, Malinowski, Szramowiat, Kusiak (90' Palimąka), Radziemski, Machowski.
UKP: Chyła - Bąk (77' Kłopot), Gałach (46' Mycan), Górecki, Haraś, Andrzejczak, Małecki, Nidecki, Skrzyński (83' Pietruszyński), Ziętek, Żukowski.