Zwycięstwo trampkarzy w upale

Trampkarze Karkonoszy Jelenia Góra odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w lidze dolnośląskiej. W piątkowym meczu (26 sierpnia) rozegranym na stadionie przy ul. Lubańskiej pokonali drużynę Kuźni Jawor 2:1.

Podopieczni Bartosza Wiatrzyka mogli już w 2. minucie mogli prowadzić po pięknym strzale Kacpra Tomaszewskiego z woleja, jednak piłka minęła minimalnie poprzeczkę. Co nie udało się Kacprowi udało się Bartoszowi Mazurowi, który w 5. minucie strzałem z ok 18 metrów zaskoczył bramkarza gości i piłka ugrzęzła w siatce. Mimo ogromnego upału (32 stopnie) obie ekipy starały się atakować. Zawodnicy Kuźni doprowadzili do wyrównania. Obie drużyny starały się jeszcze przed przerwą przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść jednak żadna z nich nie potrafiła pokonać dobrze broniących bramkarzy. Druga połowa rozpoczęła się od bardzo mocnych ataków obu zespołów, przez co widowisko mogło się podobać. W 50. minucie w polu karnym Kuźni faulowany był Mikołaj Milewski jednak gwizdek sędziego Zbigniewa Mateuszowa milczał. To nie podłamało dobrze grających jeleniogórzan i w 55. minucie bramkę zdobył Nikodem Siudak. Po bramce tempo meczu spadło. Ambitni goście starali się zaskoczyć Gracjana Zakrzewskiego, jednak ta sztuka im się nie udała. Po spotkaniu trener Bartosz Wiatrzyk był zadowolony z postawy swoich zawodników. Szczególne brawa należą się zawodnikom z rocznika 2003, gdyż był ich to pierwszy oficjalny mecz na pełnowymiarowym boisku.