Dziesiąta porażka piłkarzy Łużyc

Drużyny przyjezdne dominowały na boiskach jeleniogórskiej klasy okręgowej w rozegranych awansem meczach pierwszej kolejki rundy wiosennej (kolejna 16-ta). W świąteczny wtorek (11.XI.), zanotowały pięć zwycięstw. Wicelider z Jeżowa Sudeckiego tylko zremisował w Leśnej i ma dwa punkty straty do lidera. Honor gospodarzy uratowali zawodnicy zawidowskiego Piasta i Hutnika Pieńsk. Pierwsi niespodziewanie pokonali solidny i faworyzowany (3. miejsce), zespół Leśnika Osiecznica, drudzy dziwiszowskiego Piasta. Samodzielnym przodownikiem okręgówki został klub wojskowych.

Decyzją Wydziału Gier Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze w najbliższą sobotę, 15 listopada, o godzinie 13, zostaną rozegrane awansem wszystkie spotkania 2. serii wiosennej. Dwie dodatkowe kolejki to efekt dobrej, często słonecznej pogody.

Nadal nie wiedzie się futbolistom Łużyc. Na boisku w Siekierczynie doznali już dziesiątej ligowej porażki. Ulegli 0:2 (0:1) lwóweckim Czarnym i z dorobkiem 14. punktów w 16. meczach (4 zwycięstwa, 2 remisy), zajmują spadkowe trzynaste miejsce. Podopieczni trenera Rafała Wichowskiego zagrali nieskutecznie. Najpierw piłkę nad poprzeczkę posłał Paweł Jakimowicz, szansę na pokonanie Rafała Golby miał Marcin Nir. Po przerwie, przy wyniki 0:2, lubańscy piłkarze przejęli inicjatywę, ale nie potrafili zdobyć nawet honorowego gola. Dwie najlepsze okazje nie wykorzystał Damian Bojdziński.

Od 23. minuty Łużyce musiały sobie radzić w dziesiątkę. Czerwoną kartką sędzia Dawid Maryszczak ukarał Kamila Młynarskiego. Pomocnik gospodarzy w środku pola w niegroźnej sytuacji sfaulował obrońcę Czarnych Macieja Troszczyńskiego. Ten ostatni po kilku minutach zszedł z boiska, gdyż mocno odczuwał skutki ataku wyprostowaną nogą boiskowego rywala. Zastąpił go młody napastnik Jakub Romanek.

Dwa gole zespół trenera Jana Wrony zdobył po ewidentnych błędach obrońców Łużyc. Już w 7. minucie do siatki z bliska trafił Jakub Karasiński. W 52. minucie piłkę pod poprzeczkę posłał Ireneusz Grabkowski. Strzelcy obu bramek oraz Krzysztof Złocik i Marek Dziuba mogli podwyższyć wynik, ale ich uderzenia były nieskuteczne. Z zwycięskich Czarnych zabrakło Kamila Mielnika

Pozostałe wyniki:

GKS Raciborowice – Twardy Świętoszów 1:6 (0:1), dla lidera Sylwester Drozd 3, Dariusz Łojko 2, Marcin Łojko 1.

Victoria Ruszów – Piast Wykroty 1:3 (0:2).

Olimpia Kamienna Góra – GKS Warta Bolesławiecka 0:2 (0:0).

Gryf Gryfów Śl. - Orliki Węgliniec 1:2 (1:2), dla gości Kacper Hałdaś i Andrzej Gołyźniak. Z konieczności między słupkami bramki Gryfa stanął obrońca Daniel Koko.

Włókniarz Leśna – Lotnik Jeżów Sudecki 1:1 (0:1). Gol gospodarzy na remis Krzysztofa Panka z rzutu wolnego (90. min.).

Piast Zawidów – Leśnik Osiecznica 2:1 (0:1).

Hutnik Pieńsk – Piast Dziwiszów 3:1 (2:0).