Młodzicy AP Chojnik i trampkarze Eskadry mistrzami okręgu

W jeleniogórskiej hali przy ulicy Złotniczej rozegrano jednodniowe turnieje młodzików (roczniki 2004-2005) i trampkarzy (roczniki 2002-2003) o piłkarskie mistrzostwo okręgu w sezonie 2016/2017. W obu grupach wiekowych odbyło się łącznie 36 meczów po 10 minut każdy.

Rywalizację młodzików zdominowali podopieczni trenera Dariusza Michałka z Akademii Piłkarskiej Chojnik Jelenia Góra. Najpierw zremisowali 1:1 z lubańskimi Łużycami, potem wygrali z Granicą Bogatynia 2:1 i Eskadrą II Bolesławiec 2:0. W półfinale po bezbramkowym spotkaniu z MKS Karkonosze Jelenia Góra byli lepsi w rzutach karnych 2:1. W finałowej potyczce futboliści Chojnika rozgromili 5:1 Eskadrę Bolesławiec. W meczu o trzecie miejsce pierwszy klubowy zespół Karkonoszy doznał porażki 0:2 z Granicą Bogatynia. Brązowi medaliści mieli w składzie najlepszego bramkarza turnieju Oktawiana Majewskiego. Królem strzelców (8 goli) został Piotr Skiba (Eskadra Bolesławiec). Najlepszym zawodnikiem wybrano Macieja Jagielskiego (AP Chojnik JG).

W halowych zmaganiach trampkarzy z Jeleniogórskiego zwyciężyli chłopcy z Eskadry Bolesławiec, którzy w finałowym pojedynku wygrali z Karkonoszami JG 2:1. Wcześniej mistrzowscy wychowankowie trenera Artura Sety zremisowali 1:1 z Łużycami Lubań, pokonali kowarską Olimpię 4:2, Pogoń Wleń 4:0 i LTS Leśna 3:0. W meczu o trzecią lokatę trampkarze z LTS-u wygrali 2:1 z Łużycami. Najwięcej, 7 bramek, strzelił Julian Trochanowski (Eskadra), najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Michała Szymczaka (Pogoń Wleń), najlepszym bramkarzem Konrada Niżnika (Karkonosze JG).