Akademia wygrywa w Świdnicy

Akademia Piłkarska MOS Karkonosze Jelenia Góra zwyciężyła w silnie obsadzonym turnieju młodzieżowym U-9. Zawody rozegrano po świętach w Świdnicy.

W rozgrywkach dziewięciolatków brały udział takie marki jak Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Miedź Legnica czy Czeska Futbolowa Skola Most. Podopieczni trenera Jacka Kołodziejczyka zajęli 2. miejsce w grupie gdzie ulegli tylko rówieśnikom ze Śląska Wrocław. W półfinale zmierzyli się z Gryfem Świdnica. Dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, lecz gospodarze turnieju doprowadzali do remisu i mecz został rozstrzygnięty dopiero po serii rzutów karnych. W drugim półfinale zawodnicy Śląska łatwo rozprawili się z Zagłębiem Lubin pokonując ich 3:0. Finał AP MOS – Śląsk to 10 minut dramaturgii z mnóstwem sytuacji bramkowych i z bardzo dobrą postawą bramkarzy obu drużyn. Śląsk przeważał, ale cofnięci do defensywy jeleniogórzanie wyprowadzali groźne kontrataki. Skończyło się bezbramkowym remisem. Sędzia zarządził serię rzutów karnych, bramkarz Akademii Marcin Romanowski obronił pierwsze dwa rzuty karne po czym utonął w objęciach kolegów z drużyny.

W turnieju wzięła również udział drużyna KKS Jelenia Góra, która w grupie zajęła 3. miejsce (na sześć drużyn, do półfinałów awansowały po dwie drużyny). Warto podkreślić, że zawodnicy KKS-u w rundzie pucharowej gorąco dopingowali kolegów Akademi Piłkarskiej, za co działacze AP im dziękują.

Jeleniogórscy piłkarze pokazali też, że potrafią się bawić nie tylko piłką ale są wszechstronnie uzdolnieni. W przerwach meczowych wspierali w tańcu czirliderki, rozbawiając tym samym świdnicką publiczność. Królem strzelców turnieju został zawodnik AP MOS Karkonosze Radosław Tyrański.

Skład AP MOS Karkonosze: Romanowaki, Wójcicki, Chorągwicki, Lasek, Tyrański, Piętka, Neumann, Bartecki, Mścisz.