stycznia 17, 2021 03:09 po południu

Dzisiaj przypominamywszystkich kandydatów do tytułu Człowieka Roku. Przypominamy, pisalismy  tym w 2. numerze NJ z 12 stycznia, że na propozyje nowyh kandydatur czekamy tylko do najbliższego czwartku (do północy).  W 3. Nowin podamy, jakie są obecne wyniki głosowania czyelników oraz cały terminarz wyborów.

stycznia 13, 2021 12:14 po południu

Wyczerpują się możliwości trutnovskiego szpitala. Dyrektor prosi o zrozumienie i współpracę.   - Niestety, jesteśmy już za granicą naszych realnych możliwości w udzielaniu adekwatnej opieki medycznej. W porównaniu z drugą, listopadową falą pandemii w regionie, teraz jesteśmy w jeszcze gorszej sytuacji - twierdzi dyrektor szpitala w Trutnovie Miroslav Procházka. Wszystkie łóżka w dwóch oddziałach zakaźnych są zajęte, na innych oddziałach uruchomiono dodatkowe pokoje zakaźne dla pacjentów z Covid-19. W najbliższych dniach spodziewany jest napływ kolejnych 100 pacjentów. Szpital uruchamia trzeci oddział zakaźny.

stycznia 13, 2021 04:06 przed południem

Wśród doniesień o katastrofalnej sytuacji finansowej w branży fitness, właśnie pojawiła się informacja o dużych karach dla potentatów na tym rynku. Firmy – jak ustalił Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji – od lat zmawiały się co do cen oferowanych usług, lokalizacji siłowni. Działo się to ze szkodą dla klientów. Wśród ukaranych jest też podmiot mający placówkę w Jeleniej Górze. Urząd nałożył w sumie kary w wysokości 32 mln zł. Ukarane zostały spółki oraz osoby fizyczne, menedżerowie zaangażowani w budowanie nieuczciwych relacji biznesowych. 

stycznia 12, 2021 02:10 po południu

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich 2/2021 z 12 stycznia 2021r.

stycznia 12, 2021 07:18 przed południem

Mamy regionalną aferę szczepionkową. Wybuchła po upublicznieniu informacji o zaszczepieniu przeciwko COVID 19 burmistrza Zgorzelca Rafała Gronicza. „Jest to wysoce naganne” - zdecydowanie zareagował senator Krzysztof Mróz. Rzeczniczka prasowa Dolnośląskiego NFZ powiadomiła, że NFZ prowadzi kontrolę w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Zgorzelcu dotyczącą prawidłowości realizacji szczepień przeciw COVID-19.

stycznia 11, 2021 12:57 po południu

Siedem nowych zakażeń koronawirusem odnotowano dzisiaj (11 stycznia) w Jeleniej Górze. Na Dolnym Śląsku przybyło 227 przypadków. Zmarły 75 osoby, w tym 10 na COVID19.

stycznia 10, 2021 10:11 po południu

Polacy pracujący w Saksonii odetchną z ulgą. Saksoński rząd o tydzień (z 11 stycznia na 18 stycznia) przesunął wejście w życie przepisów o obowiązku przeprowadzania  testów na obecność SARS-CoV2. Kolejna ważna wiadomość: pracownicy transgraniczni będą zobowiązani do wykonania jednego, a nie dwóch (jak zapowiadano) testów w tygodniu.

stycznia 10, 2021 04:04 po południu

Już po raz 46. ogłaszamy redakcyjny plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera i sportową nadzieję roku, w regionie jeleniogórskim. Mamy pierwsze zgłoszenia kandydatów.
Tradycyjny, coroczny, dwuetapowy plebiscyt „NJ” to znakomita okazja, aby sportowcom gier zespołowych i konkurencji indywidualnych oraz ich szkoleniowcom podziękować za wyniki, rekordy i medale, za wiele godzin radości, emocji i wzruszeń na różnych arenach. Kibice wybiorą najpopularniejszych lub jak chcą inni najlepszych, którzy udanie rywalizowali w zawodach rangi światowej i europejskiej, ale także w imprezach krajowych i regionalnych.

stycznia 10, 2021 01:40 po południu

"Książka została napisana zgodnie z zasadami sztuki. Autor zgromadził i umiejętnie wykorzystał ogromną ilość interesujących informacji, bezpośrednio i pośrednio związanych z osobą księdza Dominika Kostiala. Życie i pracę duszpasterską duchownego przedstawił na szerszym tle historycznym i społeczno-politycznym.

stycznia 9, 2021 09:08 po południu

Nie żyje Andrzej Patlewicz, jeleniogórzanin, znawca jazzu, wieloletni koordynator Międzynarodowego Krokus Jazz Festiwalu, organizowanego przez Jeleniogórskie Centrum Kultury. Wiadomość o śmierci Andrzeja podało dzisiaj (9 stycznia) Polskie Radio Wrocław, w którym prowadził on audycję "Różne barwy jazzu". Andrzej Patlewicz zmarł po długiej i ciężkiej chorobie.

stycznia 7, 2021 08:40 po południu

Twardy lockdown u naszych zachodnich sąsiadów  miał zakończyć się 10 stycznia 2021 r., jednak kanclerz i premierzy landów zdecydowali o jego wydłużeniu do 31 stycznia.

stycznia 7, 2021 10:44 przed południem

Przed wyjściem na wycieczkę w góry, sprawdźcie koniecznie, czy szlak, którym planujecie wędrować nie jest zamknięty. Oto wykaz letnich szlaków, które od dzisiaj (7 stycznia) są niedostępne dla turystów.

stycznia 7, 2021 07:18 przed południem

Znana jest lista placówek z naszego regionu, w których będzie można się zaszczepić przeciw COVID-19. Zobacz wykaz i dowiedz się, jak się zarejestrować.

stycznia 6, 2021 05:00 po południu

Zmarł Leszek Grala, prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej, były szef PSL-u na Dolnym Śląsku i burmistrz Lubomierza. Przegrał walkę w COVID 19.

Jak poinformowano dzisiaj (7.01) pogrzeb Leszka Grali odbędzie się już w najbliższą sobotę 9 stycznia. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą św. żałobną o godzinie 13 w Kościele Parafialnym pw. Św. Tekli w Pławnej, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Parafialnym w Golejowie.