grudnia 8, 2017 07:21 przed południem

Już za niecałe dwa miesiące poznamy 27. zwycięzcę  wyborów „Człowieka Roku Nowin Jeleniogórskich”, który zostanie uhonorowany nagrodą „Kryształu Górskiego”. Przypomnijmy, że w ostatniej edycji zwyciężyła Regina Chrześcijańska. Do kogo trafi to wyróżnienie pod koniec stycznia 2018, kiedy to zaplanowana jest Gala Nowin Jeleniogórskich?

grudnia 6, 2017 01:02 po południu

Już po raz 43. ogłaszamy redakcyjny plebiscyt na najpopularniejszych, lub jak chcą inni najlepszych, sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego. Ta forma środowiskowego uhonorowania za sukcesy na arenach krajowych oraz w zawodach rangi europejskiej i światowej wzbudza ogromne zainteresowanie i wywołuje spore emocje kibiców – Czytelników „Nowin Jeleniogórskich”.

grudnia 5, 2017 08:45 przed południem

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 5 grudnia 2017 m.in.:

listopada 30, 2017 09:08 przed południem

Rusza największy na Dolnym Śląsku przegląd dla młodych zespołów. To już 13 edycja Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. Już teraz można zgłaszać swoje kandydatury, a warto, bo nagrodą jest 10 tys. zł i być może kariera na miarę Eweliny Lisowskiej.

listopada 28, 2017 05:20 po południu

Już w środę, 29 listopada, od godz. 10.00 do 16.00 tegoroczna, mikołajkowa aukcja obrazu Dariusza Milińskiego, z której dochód przeznaczony jest na świąteczne prezenty dla dzieciaków z Pławnej. Telefonicznie licytować będziemy obraz „Dzieci z Pławnej” - olej na płótnie formatu 70x80 cm, oprawiony w drewnianą, ręcznie zdobioną ramę. 

listopada 24, 2017 02:49 po południu

Wobec forsowania przez większość rządzącą kolejnych ustaw godzących w Konstytucję, woli przejęcia pełnej kontroli nad sądami oraz poddania partyjnej kontroli procesu wyborczego, opozycja parlamentarna i pozaparlamentarna wzywa do protestów. Taki protest odbędzie się dziś także w Jeleniej Górze.

listopada 22, 2017 12:51 po południu

Karpacz był w ubiegłym roku miastem rozwijającym się w sposób najbardziej zrównoważony.Tak wynika z ogólnopolskiego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. To jedyna gmina z naszego regionu, w której można mówić o sukcesie. Więcej jest takich (Wojcieszów, Kowary Lubomierz, Świeradów), gdzie raczej należy się wziąć do roboty, bo znalazły się na końcowych pozycjach swoich kategorii. Ranking klasyfikowany jest w czterech kategoriach: miasta na prawach powiatu, miasta, gminy miejsko wiejskie i gminy wiejskie.

listopada 20, 2017 09:50 przed południem

Aż 43 bramki w ośmiu meczach strzelili piłkarze jeleniogórskiej piątej ligi w ostatniej w rundzie jesiennej, 15. kolejce. Pięć spotkań zakończyło się prawdziwym pogromem niżej notowanych w tabeli rywali. Sportową klasę potwierdziły drużyny faworytów z czołówki klasy okręgowej.

listopada 17, 2017 10:33 po południu

Zimowe święta zbliżają się wielkimi krokami. Nasza redakcja, jak co roku, organizuje mikołajkowo-bożonarodzeniowy konkurs plastyczny dla najmłodszych Czytelników „Nowin Jeleniogórskich”. Pragniemy mieć swój udział w tworzeniu świątecznego nastroju, zachęcić do rodzinnej zabawy i dorzucić też co nieco pod choinkę, dlatego ogłaszamy konkurs z nagrodami „Święta z Nowinami”! Do udziału w nim zachęcamy wszystkie dzieci, gotowe pochwalić się swoimi zdolnościami, fantazją i talentami plastycznymi.

listopada 16, 2017 09:27 po południu

Wojewoda dolnośląski ogłosił wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie remontów dróg z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Wszystkie zadania, które znalazły się na liście mają duże szanse na realizację w przyszłym roku.

listopada 16, 2017 02:18 po południu

Drożeje węgiel na składach. Niektórzy sprzedawcy skarżą się, że nie są w stanie go w ogóle kupić, a niewielkie ilości rozchodzą się w dwa dni. - Mam nadzieję, że już więcej węgiel nie podrożeje, bo obecna cena jest już na granicy wytrzymałości dla wielu – mówi pracownik składu węgla przy ul. Łomnickiej.

listopada 15, 2017 01:00 po południu

Od jutra – czwartek, 16 listopada – do 15 grudnia nie będą pobierane opłaty za wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego.

listopada 15, 2017 12:26 po południu

W czternastej, przedostatniej w rundzie jesiennej, piłkarskiej kolejce w jeleniogórskiej klasie okręgowej drużyny gospodarzy wygrały cztery mecze. W pozostałych czterech spotkaniach komplety punktów wywalczyły przyjezdne zespoły. Nie obyło się bez niespodzianek.

listopada 15, 2017 08:55 przed południem

W dniu 11 listopada 2017 r. mężczyzna w godzinach popołudniowych był u swojej siostry w Bolesławcu, a następnie miał wyjechać do Niemiec, gdzie mieszka i pracuje. Od momentu ostatniego spotkania rodzina nie ma kontaktu z Januszem Frącalą. Mężczyzna nie pojawił się w pracy i miejscu zamieszkania.