kwietnia 12, 2021 01:06 przed południem

Po dwóch tygodniach gwałtownych wzrostów liczby potwierdzonych zakażeń w regionie (zwłaszcza w Jeleniej Górze), ostatnich siedem dni przyniosła wskaźniki znacznie lepsze. Ponury rekord padł w Jeleniej Górze, gdzie jednego dnia zanotowano aż 11 zgonów.

kwietnia 11, 2021 11:16 przed południem

Drogowcy drążą  tunel pod Górami Wałbrzyskimi na trasie S3. Kilka dni temu w Starych Bogaczowicach  w trakcie prac natrafili na poniemiecką sztolnię. Jest to najprawdopodobniej wyrobisko górnicze powstałe między 1914 a 1929 rokiem.

kwietnia 11, 2021 07:35 przed południem

Właściciele czworonogów powinni mieć się na baczności. Od wczoraj (10.04) obowiązują znowelizowane przepisy a wraz z nimi wyższe kary. Jeśli wasz pies zaatakuje inną osobę lub zwierzę, możecie zapłacić nawet 500 zł mandatu, czyli dwa razy tyle niż dotychczasowa kara.

kwietnia 9, 2021 06:11 po południu

W takiej chwili trudno powstrzymać łzy. Patrząc na urnę z prochami trudno się pogodzić z tą śmiercią. Ogromny smutek i żal. Wielka strata dla stolicy Karkonoszy i regionu. Nie ma Go już pośród nas. W wieku 68 lat odszedł wspaniały człowiek z autorytetem środowiskowym, wnikliwy obserwator rzeczywistości, medialny profesjonalista - pasjonat, znakomity gawędziarz, życiowy optymista.

kwietnia 8, 2021 11:42 przed południem

Wszystkie uroczystości żałobne przewidziano na  piątek 9 kwietnia 2021 roku. Wpierw o 7 rano w Kościele pw. św. Wojciecha w Jeleniej Górze na osiedlu mieszkaniowym Zabobrze II odbędzie się msza żałobna (uwaga, obowiązują obostrzenia pandemiczne), natomiast odprowadzenie Andrzeja na miejsce spoczynku będzie miało miejsce o godzinie 13.00 na nowym cmentarzu w Jeleniej Górze - Cieplicach przy ulicy Krośnieńskiej.

kwietnia 7, 2021 08:31 po południu

Samorząd jeleniogórski przygotowuje się do uruchomienia w mieście masowego punktu szczepień przeciwko COVID19. Punkt powstanie  w  hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”.

kwietnia 7, 2021 02:11 po południu

Znany reżyser zamieścił na swoim FB apel do internautów: "Stwórzmy razem największe internetowe śledztwo". Informacje, które otrzyma reżyser w sprawie tajemniczej śmierci Magdeleny Żuk, mieszkanki Bogatyni,  mają być wykorzystane przy jego najnowszym paradokumentalnym filmie.

kwietnia 6, 2021 08:13 po południu

Zmarł 5 kwietnia przegrywając walkę z COVID. Jak podaje portal szklarskaporęba.pl: "Jerzy Sapiela — mistrz Aikido, założyciel Karkonoskiej Szkoły Aikido, inicjator wystawienia Słupów Pokoju w Szklarskiej Porębie i okolicy, wiceprezes zarządu Polskiej Federacji Aikido, członek rady technicznej, uhonorowany przez Hombu Dojo w Tokio najwyższym stopniem instruktorskim Shihan Aikikai 6 Dan nadawanym wąskiej grupie najwybitniejszych instruktorów aikido. W grudniu 2020 roku Rada Miasta uhonorowała Jerzego Sapielę, nadając mu tytuł Zasłużonego dla Szklarskiej Poręby."

kwietnia 6, 2021 03:35 po południu

W poniedziałek, 5 kwietnia 2021 roku, zmarł Andrzej Szpak, dziennikarz i nasz przyjaciel. Andrzej Szpak od 1985 do 1995 roku był fotoreporterem Nowin Jeleniogórskich. Później wrócił do pracy korespondenta telewizyjnego TVP.

Parę miesięcy temu przekazał Jeleniogórskiej Bibliotece Cyfrowej10 tysięcy zdjęć dokumentujących historię Jeleniej Góry i regionu. Jeszcze niedawno spotkaliśmy się z nim na jeleniogórskim Placu Ratuszowym podczas otwarcia wystawy „Okiem Szpaka”.

Andrzeju, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.

kwietnia 6, 2021 11:39 przed południem

 

 

W tym tygodniu cały czas jest dostepny podwójny numer  Nowin Jeleniogórskich 13/14 z 30.04.2021r.:

kwietnia 6, 2021 09:20 przed południem

Anna prowadzi uporządkowane życie. Ma dobrze prosperującą firmę, jest atrakcyjna, ma wielu przyjaciół. Wykształcona, obyta i pewna siebie. Była przekonana, że jest odporna na flirty i zaczepki. A jednak dała się wkręcić mężczyźnie, który przedstawił się jako „amerykański żołnierz”. Jeleniogórzanka opowiedziała nam swoją historię, by przestrzec inne kobiety. Jej imię zmieniliśmy. Fakty są prawdziwe. Historia jest świeża. Anna proponuje, by nadać jej tytuł „Gotowanie żaby”. Dlaczego? - Bo żaba włożona do zimnej wody i podgrzewana na ogniu, nie dostrzega niebezpieczeństwa. Zużywa dużo energii, aby dostosować się do temperatury podgrzewanej wody. Kiedy przychodzi niebezpieczeństwo, nie ma już siły wydostać się i zostaje ugotowana – tłumaczy kobieta. Ona właśnie się tak czuje. Uwolniła się w ostatniej chwili.

kwietnia 5, 2021 11:54 przed południem

Wbrew ubiegłorocznym zapowiedziom, wbrew pandemicznemu marazmowi – handel nieruchomościami do tego stopnia rozwija się, że w naszych okolicach zaczyna brakować… towaru. Popyt zdecydowanie przeważa nad podażą, a po wybrane nieruchomości ustawiają się kolejki kupujących.

kwietnia 4, 2021 08:16 po południu

To już drugi tydzień z ogromnymi przyrostami zakażeń w Jeleniej Górze. Znacznie lepiej jest w pozostałych powiatach regionu. Miniony tydzień to także, niestety, najwyższa zanotowana dotąd - w ujęciu tygodniowym – liczba zgonów przez zakażenie covid (w części z chorobami współistniejącymi). W ciągu siedmiu dni zmarło 40 osób.

kwietnia 4, 2021 01:17 przed południem

Wraz ze świątecznymi życzeniami, postanowiliśmy udostępnić na naszym portalu kilka bardzo interesujących publikacji, które pojawiły się w Nowinach Jeleniogórskich, jednakże nie były one zaprezentowane na naszym portalu. To taki mały prezent dla naszych stałych czytelników, Mamy nadzieję, że tym samym zachęcimy Państwa do regularnego zaglądania na nj24.pl, ale również do sięgania po nasz tygodnik, który odniósł kilkanaście dni temu temu ogromny sukces na prestiżowym konkursie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych Lokal Press 2020.