lipca 25, 2017 10:00 przed południem

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 25 lipca 2017 m.in.:

lipca 24, 2017 01:52 po południu

Gdyby nie spacer mieszkanki Gromadki po lesie ze swoim pieskiem, przywiązany do drzewa czworonóg nie przeżyłby. Eugeniusz Ragiel, szef Schroniska dla Małych Zwierząt przy jeleniogórskim MPGK przyznaje, że jak co roku, tak i tym razem, rośnie ilość wakacyjnych porzuceń psów przez ich właścicieli. Ludzie wciąż nie rozumieją, że pies czy kot to nie zabawka. Kiedy decydujemy się na trzymanie czworonoga, musimy być odpowiedzialni. 

lipca 22, 2017 06:01 przed południem

We wtorek, 15 sierpnia, fani futbolu obejrzą pierwsze w nowym sezonie mecze w Saltex IV lidze dolnośląskiej grupy zachodniej (legnicko – jeleniogórskiej). Koniec rundy jesiennej, po rozegraniu piętnastu kolejek, nastąpi 18 i 19 listopada.

lipca 21, 2017 03:03 po południu

Ponad miesiąc temu z jednej z posesji w miejscowości koło Bolesławca zginął sprzęt o wartości 35 tys. zł. Teraz policja ustaliła sprawców, a skradzione mienie wróci dla właściciela.

lipca 19, 2017 08:14 przed południem

Budowa i wprowadzanie się do nowego domu, to szczególny moment. Mamy wtedy zamieszanie organizacyjne, mnóstwo spraw do ogarnięcia. Łatwo wtedy o nieuwagę i stworzenie niebezpiecznych okoliczności. Na taką okazję może czekać złodziej.

lipca 17, 2017 08:33 przed południem

Po zmniejszeniu do czterech piłkarskich grup (z pięciu), w nowym sezonie ligowym 2017/2018 w ósmej lidze zagrają łącznie 52 zespoły klubowe. Inauguracyjne mecze rundy jesiennej zaplanowano w niedzielę, 27 sierpnia.

lipca 16, 2017 09:18 przed południem

Zbliża się czas rozdania dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich. O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki, zdecyduje Kapituła nagrody. Złoty Kluczyk tradycyjnie już przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich. I wreszcie szczególną nagrodę, czyli Wytrych do Serc Publiczności, przyznają Państwo, czyli Czytelnicy Nowin Jeleniogórskich. Laureatów wszystkich nagród poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków, która zaplanowana jest na 7 października 2017 roku w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

lipca 16, 2017 08:57 przed południem

Redakcja „Nowin Jeleniogórskich”, wspólnie z Fundacją Nowin Jeleniogórskich, organizuje konkurs fotograficzny zatytułowany „Zobacz ducha gór”. Jego celem jest prezentowanie oraz promowanie wszelkich bogactw i atrakcji turystycznych całego naszego regionu, a także aktywnego wypoczynku.

lipca 14, 2017 08:49 przed południem

Spotkania poświęcone procedurom, dokumentacji oraz lokalnym kryteriom wyboru projektów grantowych organizuje Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór. Przedstawiciele organizacji pozarządowych będą mogli dowiedzieć się o tym w jakich projektach grantowych mogą aplikować i jak zrobić to najskuteczniej.

lipca 12, 2017 08:25 przed południem

Choć wakacje w pełni, trwa gorący okres dla tegorocznych maturzystów. Uczelniane systemy rekrutacyjne „mielą” kandydatów, młodzi ludzie właśnie dowiadują się, czy się dostali na wymarzone kierunki, czy też zabrakło im punktów. Wielu musi poczekać na ostateczne wyniki. Wiadomo, że progi punktowe na pierwszym etapie są wysokie, a wielu kandydatów zgłosiło się jednocześnie na kilka kierunków. Teraz będą decydować, co wybierają i zwalniać blokowane miejsca na innych uczelniach. Oznacza to, że szanse zyskają ci z nieco gorszymi wynikami. Tymczasem OKE ogłosiło wyniki matur w poszczególnych powiatach. Rzućmy na nie okiem. 

lipca 11, 2017 08:39 przed południem

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz prawdopodobnie jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa byly powodem tragedii na drodze między Osiecznicą a Świętoszowem.

lipca 10, 2017 10:36 przed południem

Młody mężczyzna z Bolesławca, mimo spadku bezrobocia, nie szuka legalnej pracy. Na wikt, opierunek i narkotyki zarabia sięgając po cudze. Teraz będzie miał kłopoty.

lipca 5, 2017 11:52 przed południem

Trzy dni przed inauguracją nowego sezonu w IV lidze dolnośląskiej i w klasie okręgowej (15 sierpnia), w sobotę, 12 sierpnia zostaną rozegrane mecze pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. Kibice obejrzą 32 spotkania. Wszystkie rozpoczną się o godzinie 17. Zgłoszone drużyny z różnych klas rozgrywkowych nie były losowane, w OZPN-ie zostały rozstawione.

lipca 3, 2017 10:27 przed południem

Skokiem na samorządy, kagańcem nazywają politycy i samorządowcy proponowane przez Sejm zmiany w Ustawie o regionalnych izbach obrachunkowych. – Premier będzie mógł w trybie natychmiastowym odwołać wójta czy burmistrza – alarmują.