kwietnia 19, 2018 12:16 po południu

Już w najbliższy wtorek, 24 kwietnia 2018 r., wraz z "Nowinami Jeleniogórskimi" ukaże się interesujący dodatek „Majówka z Unią”. Z tego specjalnego wydawnictwa nasi czytelnicy dowiedzą się m.in. skąd Unia Europejska czerpie pieniądze. A dodatkowo w „Majówce z Unią” mnóstwo atrakcji: gra planszowa dla rodziny i przyjaciół, kolorowanka dla dzieci. Bardzo ciekawa jest publikacja, w której „młodzi bez granic” mówią, co myślą. Będzie także o Polkach bez kompleksów i jak grillować po europejsku. I całkiem na poważnie - na co konkretnie wydajemy unijne środki.

I na koniec, to co bardo lubią nasi czytelnicy! Konkurs fotograficzny, w którym nagrodami są smartfony!

„Majówka z Unią” to 16 kolorowych stron na każdą majową pogodę.

kwietnia 18, 2018 03:43 po południu

W środę, 25 kwietnia zaplanowano dwa mecze pucharowe, w których zagrają piłkarze najlepszych klubów w czterech dolnośląskich okręgach. W drodze do finału wojewódzkiego Sudety Giebułtów przed własną publicznością (od godziny 17), powalczą z Sokołem Marcinkowice z czwartej ligi dolnośląskiej grupy wschodniej.

kwietnia 17, 2018 08:46 przed południem

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 17 kwietnia 2018 r. m.in.:

kwietnia 16, 2018 10:58 przed południem

Koleje Dolnośląskie biją na alarm, że nowy cennik PKP PLK będzie miał nieprzychylny wpływ na rozwój regionalnej kolei. PKP chce obciążyć dolnośląskiego przewoźnika dodatkowymi kosztami, przekraczającymi 4 mln zł. To może spowodować zmniejszenie liczby lokalnych połączeń kolejowych, obsługiwanych przez Koleje Dolnośląskie. W naszym regionie zagrożone są relacje Jelenia Góra – Goerlitz i Wrocław – Szklarska Poręba.

kwietnia 16, 2018 10:42 przed południem

Samorządowy tygodnik „Wspólnota” przygotował ranking gminnych wydatków na kulturę. W regionie mamy sporo samorządów, które doceniają znaczenie kultury i wydają więcej niż przeciętna dla kraju. Uznanie należy się przede wszystkim samorządowcom z Bolesławca – miasto znalazło się na trzecim miejscu w Polsce pod tym względem, w swojej kategorii. O pozycji w rankingu decydowała wysokość wydawanych środków na kulturę w przeliczeniu na jednego mieszkańca. 

kwietnia 14, 2018 07:13 przed południem

W piątek, 13 kwietnia do Galerii BWA przyszli czytelnicy Nowin Jeleniogórskich. Szefowie tygodnika - wprawdzie w kontekście jubileuszu 60-lecia działalności - rozmawiali jednak nie o przeszłości, ale o współczesnym obliczu pisma, a także o zagrożeniach i szansach regionalnej prasy wydawanej tradycyjnie na papierze. Spotkanie zorganizowała Galeria Sztuki BWA w Jeleniej Górze.

kwietnia 12, 2018 10:56 przed południem

Stale rośnie ilość osób zasiadających za kółkiem po narkotykach. Poza niebezpieczeństwem, jakie stwarzają na drogach, padają oni czasami ofiarami własnych wizji, urojeń. Tak było w przypadku kierowcy samochodu dostawczego z województwa wielkopolskiego, który powiadomił policję o rozboju, którego nie było.

kwietnia 11, 2018 10:35 przed południem

Wiosna jest okresem, w którym każdego roku pojawia się problem wypalania traw. Ogień stanowi ogromne zagrożenie dla życia roślin, zwierząt i ludzi oraz wpływa niekorzystnie na całość środowiska przyrodniczego. W płomieniach giną pospolite gatunki zwierząt, a także wiele cennych gatunków chronionych, a niekontrolowane wypalanie jest także zagrożeniem dla mienia i życia ludzkiego.

kwietnia 6, 2018 08:25 przed południem

Marszałek Cezary Przybylski wraz z Tadeuszem Samborskim, członkiem zarządu województwa uroczyście zainaugurowali w czwartek 6 kwietnia cykl wydarzeń związanych z Dolnośląską Stolicą Kultury. W tym roku zwycięzcą jest powiat bolesławiecki.

kwietnia 3, 2018 01:40 po południu

Po pierwszej, jesiennej części piłkarskiego sezonu beniaminek jeleniogórskiej klasy okręgowej z Ruszowa prowadził z przewagą pięciu punktów nad BKS-em Bolesławiec oraz siedmiu oczek nad klubami z Wykrot i Jeżowa Sudeckiego. Po dwóch wiosennych kolejkach, po niepowodzeniach rywali, liderzy z Victorii powiększyli prowadzenie kolejno do 9, 10 i 11 ligowych punktów. Kibiców mocno zawodzą sudeccy „lotnicy” (dwie porażki po 0:2). 

kwietnia 3, 2018 07:58 przed południem

3 kwietnia 1958 roku ukazał się pierwszy numer „Nowin Jeleniogórskich”. Z okazji 60-lecia tytuł wpisanego w historię regionu przygotowaliśmy szczególną niespodziankę. W najnowszym, urodzinowym wydaniu naszego tygodnika, z 3 kwietnia 2018 r., umieściliśmy specjalny dodatek jubileuszowy, a w nim całe, archiwalne, pierwsze wydanie NJ z 3 kwietnia 1958 roku!

kwietnia 2, 2018 11:45 przed południem

Od 1 kwietnia do końca maja, z uwagi na okres godowy, czyli toki cietrzewi, turyści nie będą mogli korzystać z odcinków trzech szlaków.

kwietnia 2, 2018 07:42 przed południem

Modne wyjazdy na Wielkanoc do... Turcji. Karkonoskie schroniska PTTK bez wolnego miejsca. Bogaty program spędzenia Wielkiej Nocy przygotowany choćby przez miasto Karpacz. W parku dzieci bawił „Pan Zając”, a w Wielki Poniedziałek na dorosłych czekają wariacje na temat jajek. Zamiast malowania pisanek, można... rzucić jajem w portret burmistrza. I zjeść jajecznicę z 2018 jaj.

kwietnia 1, 2018 03:32 po południu

Nowoczesny system „Kolejkowicz” dla klientów paszportowych i cudzoziemców od poświątecznego wtorku będzie działał we Wrocławiu, a od 16 kwietnia w delegaturach urzędu wojewódzkiego, w tym, w Jeleniej Górze.