października 22, 2017 11:28 po południu

W siódmej kolejce kobiecej ekstraklasy jeleniogórzanki przed własną publicznością mocno, i często nerwowo, powalczyły z Energą AZS Koszalin. Kibice z uznaniem i przyjemnością obejrzeli niesamowitą sportową walkę piłkarek KPR-u z brązowymi medalistkami mistrzostw Polski. Zespół trenera Michała Pastuszki był bardzo bliski sprawienia wielkiej niespodzianki. Choć „żółto – niebieskie” doznały porażki 20:26 (9:9), dostały ogromne i zasłużone brawa.

października 22, 2017 09:05 po południu

Lekarze rezydenci oraz ich starsi koledzy z jeleniogórskiego szpitala zdecydowanie popierają ogólnopolski protest młodych lekarzy i kolejnych medycznych środowisk przyłączających się do akcji. W szpitalu od kilku dni wiszą plakaty, lada moment dotrą „protestacyjne” koszulki, wywieszony będzie baner. Jeleniogórscy medycy podkreślają, że sprawa zarobków, jest dla nich ważna, ale nie najważniejsza. Chcą, aby system ochrony zdrowia gwarantował właściwą jakość usług, odpowiednie, szybkie leczenie – dla dobra pacjenta. Dzisiaj do tego nam daleko.

października 22, 2017 11:10 przed południem

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 29 października 2017 r. na wycieczkę nr 40 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry spod dworca PKP autobusem MZK nr 15 o godz. 8.28 do Jagniątkowa (przystanek Agnieszkowska).

października 22, 2017 10:50 przed południem

67-latek przez niemal miesiąc częstował się alkoholem w jednym z jeleniogórskich dyskontów. Braki na półkach wzbudziły nie odnotowane w transakcjach kasowych zaniepokoiły personel. Analiza obrazu z monitoringu pozwoliła ustalić tożsamość złodzieja.

października 22, 2017 10:45 przed południem

Dzisiaj, w niedzielę w samo południe, w sali widowiskowej JCK rozpoczną się ostatnie przesłuchania konkursowe "Powiewu Młodego Jazzu" - międzynarodowego konkursu w ramach projektu "Alternatywa bez granic - warsztaty i prezentacje", popularyzującego muzykę jazzowa na polsko-czeskim pograniczu. Werdykt jury poznamy dzisiaj o godzinie 20.00 a uroczystość wręczania nagród uświetni występ wschodzącej gwiazdy jazzowej sceny brytyjskiej, wokalisty i pianisty Anthonego Stronga. Ostatnim akcentem kończącego się dzisiaj XVI "Międzynarodowego Krokus Jazz Festival" będzie występ tria Davida Droużki na scenie klubu Kwadrat.

października 22, 2017 09:28 przed południem

Cenne trzy punkty wywalczyli w sobotę (21 października) seniorzy Karkonoszy Jelenia Góra, pokonując u siebie skromnie 1:0 Włókniarza Mirsk. Mniej szczęścia mieli juniorzy biało-niebieskich, którzy choć zagrali nieźle, to musieli uznać wyższość lidera Ligi Dolnośląskiej Chrobrego Głógów.

października 22, 2017 08:28 przed południem

O dziewczynach, których można było policzyć na palcach jednej ręki, o figlach płatanych kolegom o surowych nauczycielach wspominali absolwenci Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze, który w sobotę (21 października) obchodził 70-lecie działalności. – Świetna szkoła, zostały wspaniałe wspomnienia – mówili.

października 21, 2017 06:14 po południu

„Domek nad strumykiem” Bożeny Mazur-Nowak to nostalgiczna podróż do czasów dzieciństwa. Autorka opisuje swoje ostatnie wakacje przed rozpoczęciem szkoły, które spędziła u dziadków na wsi w Górach Kaczawskich – z tęsknotą wspomina beztroski czas dziecięcych przygód i pierwszych ważnych doświadczeń, z niezwykłą dokładnością opisuje szczegóły najważniejszych w życiu wakacji w Komarnie. Dedykowana wnuczce książka jest prozatorskim debiutem cenionej poetki, mieszkającej w Wielkiej Brytanii, która w niezwykle barwny sposób rekonstruuje świat polskiej wsi sprzed półwiecza widzianej oczami dziecka. Dzięki skupieniu na kolorach, zapachach i smakach świat ten ożywa na oczach czytelnika.

października 21, 2017 10:37 przed południem

31-letnia kobieta okazała się wyrodną siostrą. Podrobiła klucz do domu swojej bliskiej i ukradła 130 tys. zł. Podczas zatrzymania policja znalazła przy podejrzanej amfetaminę. 

października 21, 2017 10:00 przed południem

Warsztaty jazzowe w szkołach, koncerty gwiazd, fotograficzna wystawa „Jazz World Photo” i przede wszystkim „Powiew Młodego Jazzu” - konkurs zespołów z Czech i Polski - to główne atrakcje jazzowego święta, które trwa w Jeleniej Górze od środy.

października 21, 2017 06:47 przed południem

Melomani, którzy w piątkowy wieczór, 20 października przyszli do Filharmonii Dolnośląskiej, zostali obdarowani piękną muzyką i oczarowani młodą wirtuozką skrzypiec. Rozbrzmiewała muzyka Verdiego, Wieniawskiego i Schumanna. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej poprowadził maestro Zygmunt Rychert. W roli solistki na muzycznej scenie wystąpiła Celina Kotz. Kolejny koncert w ramach cyklu „Mistrzowie batuty i młodzi wirtuozi wiolinistyki” publiczność nagrodziła szczerymi i gromkimi brawami.

października 20, 2017 03:02 po południu

Kino Helios w Jeleniej Górze zaprasza na retransmisję porywającego spektaklu „Piotruś Pan” w ramach cyklu Helios na Scenie. Na poniedziałkowym seansie 23 października, o godzinie 18.30 Widzowie zobaczą doskonale znaną z dzieciństwa historię w znakomitym spektaklu National Theatre. 

października 20, 2017 11:37 przed południem

Bardzo odważny i ciekawy rejs odbywa się na Bałtyku. Obecna załoga żaglowca „Zawisza Czarny” składa się niemal w całości z Jeleniogórzan. W połowie są to osoby o różnym niepełnosprawności. Jest osoba niewidoma, jest osoba wózku. Drugą część żeglarzy stanowią pełnosprawni. Zawodowa załoga „Zawiszy” to tylko 6 osób, dlatego większość obowiązków spoczywa na jeleniogórskich pasjonatach żeglarstwa.

października 20, 2017 11:04 przed południem

Jelenią Górę zalewa fala jazzu. Ruszyła seria muzycznych wydarzeń jakich nie można przegapić. 18 października rozpoczęły się warsztaty muzyczne w jeleniogórskich szkołach otwierające cykl imprez zorganizowanych przez JCK w ramach „Powiewu młodego jazzu”. Już dziś, w piątek 20 października, rusza  XVI Krokus Jazz Festiwal z koncertami gwiazd, które przez trzy dni występować będą w JCK. Przed nami wielka jazzowa uczta.