lipca 26, 2017 04:38 po południu

Jeleniogórzanka udanie startowała w Londynie w Mistrzostwach Świata w Para Atletyce. W swojej koronnej konkurencji pchnięcia kulą (F34), Lucyna Kornobys wywalczyła srebrny medal wynikiem 8,22 metrów. Po rzucie oszczepem stanęła na „brązowym” stopniu podium (wynik 15,63 m).

lipca 26, 2017 01:03 po południu

Sprzeczka podczas imprezy alkoholowej w mieszkaniu na ulicy Jaśkiewicza, w Lwówku Śląskim była najprawdopodobniej przyczyną zabójstwa uczestniczącego w niej 66-letniego mężczyzny przez jedno z pozostałych dwojga biesiadników.

lipca 26, 2017 12:18 po południu

Kolejny etap walki ze smogiem przygotowuje jeleniogórski magistrat. Miasto będzie nadal dofinansowywać wymianę źródeł ciepła w prywatnych mieszkaniach (później także w innych lokalach) w ramach kolejnego programu. Wcześniej jednak trzeba dokładnie ocenić, jakie źródła ciepła są wykorzystywane w lokalach oraz sprawdzić potrzeby i zamiary mieszkańców. Zrobią to ankieterzy, którzy od wtorku 1 sierpnia odwiedzać będą jeleniogórzan.

lipca 26, 2017 11:10 przed południem

Policjanci z Leśnej uratowali 28-letniego mieszkańca tej gminy, który próbował popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze w  ostatniej chwili odcięli go, a po reanimacji przywrócili funkcje życiowe.

lipca 26, 2017 09:47 przed południem

Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze oraz Karkonoski Oddział Związku Polskich Artystów Fotografików zapraszają na wystawę Janusza Moniatowicza zatytułowaną "Kilkadziesiąt fotografii". 

lipca 26, 2017 08:49 przed południem

Zapisują się, długo czekają na wizytę, a potem nie zgłaszają się, nawet nie informując, żeby ośrodki zdrowia mogły w to miejsce przyjąć innego oczekującego pacjenta. Gdyby nie takie zachowania, wszyscy krócej czekalibyśmy na wizyty do lekarzy specjalistów przyjmujących w ramach NFZ.  

lipca 25, 2017 10:57 po południu

Dzisiejsza, wtorkowa, demonstracja zorganizowana pod jeleniogórskim sądem była zdecydowanie mniej liczna. Jeszcze wczoraj przyszło ponad 300 osób demonstrować przywiązanie do Konstytucji i cieszyć się z efektów społecznego nacisku. Po prezydenckim wecie ustało 2/3 powodów, dla których ludzie gromadzili się na manifestacjach. Do tego ustawa o sądach powszechnych, najwyraźniej żeby uciąć wszelkie wątpliwości została podpisana dzisiaj.

lipca 25, 2017 10:00 przed południem

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 25 lipca 2017 m.in.:

lipca 25, 2017 08:09 przed południem

Protesty w sprawie ustaw sądowych są nieuzasadnione. Dziwię się, że w demonstracje pod jeleniogórskim sądem tak bardzo zaangażował się Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. Lepiej byłoby trzymać dystans, jeśli się chce być prezydentem wszystkich jeleniogórzan – mówi senator Krzysztof Mróz.

lipca 24, 2017 01:52 po południu

Gdyby nie spacer mieszkanki Gromadki po lesie ze swoim pieskiem, przywiązany do drzewa czworonóg nie przeżyłby. Eugeniusz Ragiel, szef Schroniska dla Małych Zwierząt przy jeleniogórskim MPGK przyznaje, że jak co roku, tak i tym razem, rośnie ilość wakacyjnych porzuceń psów przez ich właścicieli. Ludzie wciąż nie rozumieją, że pies czy kot to nie zabawka. Kiedy decydujemy się na trzymanie czworonoga, musimy być odpowiedzialni. 

lipca 24, 2017 01:12 po południu

Od tygodnia (od 17 lipca), piłkarki ręczne z jeleniogórskiego klubu intensywnie przygotowują się do nowego sezonu w Superlidze. Zespół KPR-u po raz 20-ty z rzędu powalczy wśród najlepszych w ekstraklasie kobiet. W drużynie „żółto – niebieskich” zagra kilka nowych zawodniczek, głównie z wycofanego z rozgrywek AZS-u Łączpolu AWFiS Gdańsk.

lipca 24, 2017 12:59 po południu

Wypadek na Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze wyglądał bardzo poważnie, ale kierowcy nic się nie stało. Mówią, że pijak to ma zawsze szczęście. Tym razem mieli je i inni, że nie znaleźli się w zasięgu rażenia koziołkującego dostawczaka.

lipca 24, 2017 07:50 przed południem

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 30 lipca 2017 r. na wycieczkę nr 26 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. W kasie PKP w Jeleniej Górze kupujemy bilet euroregionalny na przejazdy w Polsce i w Niemczech na Górnych Łużycach. O godzinie 5.50 wyjeżdżamy z Jeleniej Góry do Görlitz, gdzie przesiadamy się na pociąg do Drezna. W pociągu Görlitz - Drezno kupujemy bilet regionalny VVO na przejazd do Drezna i komunikacje miejską w Dreźnie (cena 8.5 euro).

lipca 24, 2017 07:29 przed południem

Tegoroczny, 35 Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych rozkręcał się powoli i po zaledwie dwóch spektaklach w piątkowy wieczór, publiczność opuszczała Plac Ratuszowy z wyraźnym poczuciem niedosytu. O wiele skromniejszy niż w latach świetności program, trzeba było podzielić w tym roku na trzy dni, umiejętnie dozując napięcie, najlepsze widowiska pozostawiając na finał.