kwietnia 12, 2021 01:06 przed południem

Po dwóch tygodniach gwałtownych wzrostów liczby potwierdzonych zakażeń w regionie (zwłaszcza w Jeleniej Górze), ostatnich siedem dni przyniosła wskaźniki znacznie lepsze. Ponury rekord padł w Jeleniej Górze, gdzie jednego dnia zanotowano aż 11 zgonów.

kwietnia 11, 2021 02:38 po południu

Niesamowity rozgłos zyskała zrzutka,którą zorganizował pan Wojciech dla pana Janka, swojego sąsiada, mieszkańca wsi Modrzewie koło Wlenia. Panu Jankowi ukradziono 28  pięciotygodniowych kurek. Cieszył się nimi jak dziecko.  Hodował je, by poprawić sobie życie. Mieć pieniądze na jedzenie i inne potrzeby. Po udostępnieniu postu na FB przez między innymi Krystynę Jandę i Magdę Umer, posypały się wpłaty.

kwietnia 11, 2021 11:16 przed południem

Drogowcy drążą  tunel pod Górami Wałbrzyskimi na trasie S3. Kilka dni temu w Starych Bogaczowicach  w trakcie prac natrafili na poniemiecką sztolnię. Jest to najprawdopodobniej wyrobisko górnicze powstałe między 1914 a 1929 rokiem.

kwietnia 11, 2021 07:35 przed południem

Właściciele czworonogów powinni mieć się na baczności. Od wczoraj (10.04) obowiązują znowelizowane przepisy a wraz z nimi wyższe kary. Jeśli wasz pies zaatakuje inną osobę lub zwierzę, możecie zapłacić nawet 500 zł mandatu, czyli dwa razy tyle niż dotychczasowa kara.

kwietnia 10, 2021 04:57 po południu

Suzuki Vitara spadła dzisiaj (10.04) z bardzo wysokiej skarpy w Świeradowie Zdroju. Do wypadku doszło koło godz. 14.30 na ulicy Korczaka. Na miejscu zginęła kobieta. Mężczyzna był zakleszczony w samochodzie. Uwolnili go strażacy. Ranny został przewieziony do szpitala.

kwietnia 10, 2021 01:46 po południu

Wkrótce można będzie  wybrać się do Świeradowa Zdroju, by powędrować ścieżką wśród drzew na szczyt wieży i taras widokowy. Sky Walk Świeradów Zdrój jest prawie gotowa. Jej otwarcie planowane jest na przełom czerwca i lipca.

kwietnia 10, 2021 01:18 po południu

Jeleniogórzanie pamiętają o ofiarach katastrofy smoleńskiej. Co roku oddają im hołd pod tablicą im poświęconą. Dzisiaj (10.04) także odbyła się uroczystość. Skromna i  symboliczna - ze względu na obostrzenia związane z pandemią.

kwietnia 10, 2021 01:00 po południu

Komitet społeczny działający przy Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, oddziale Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze zbiera pieniądze na zakup i montaż nowej płyty nagrobną w miejscu pochówku Carla Hauptmanna na cmentarzu przy ul. Waryńskiego w Szklarskiej Porębie Dolnej. Każdy może wesprzeć akcję.

kwietnia 10, 2021 07:00 przed południem

Mapa, którą w internecie zamieścili aktywiści z organizacji „Lasy i obywatele” może przerazić. Wynika z niej, że Nadleśnictwo Śnieżka oraz Nadleśnictwo Szklarska Poręba planują w naszym regionie wyciąć tysiące drzew. Turyści podsycają niepokój, publikując zdjęcia z wycinki, prowadzonej tuż przy szlakach. Nadleśniczowie i rzeczniczka prasowa Lasów Państwowych uspokajają. Twierdzą, że dane na mapie są zmanipulowane, a wycinka prowadzona jest pod kontrolą.

kwietnia 9, 2021 06:11 po południu

W takiej chwili trudno powstrzymać łzy. Patrząc na urnę z prochami trudno się pogodzić z tą śmiercią. Ogromny smutek i żal. Wielka strata dla stolicy Karkonoszy i regionu. Nie ma Go już pośród nas. W wieku 68 lat odszedł wspaniały człowiek z autorytetem środowiskowym, wnikliwy obserwator rzeczywistości, medialny profesjonalista - pasjonat, znakomity gawędziarz, życiowy optymista.

kwietnia 9, 2021 12:14 po południu

W marcu 2021 roku mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 137 zgłoszeń dotyczących naruszeń ładu i porządku publicznego. Najwięcej, bo 85 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości.

kwietnia 9, 2021 11:32 przed południem

Jeśli wybieracie się w góry, to na razie nie skorzystacie z wyciągów. Nieczynne są bowiem koleje linowe na Kopę i na Szrenicę. Powodem są wiosenne przeglądy techniczne.

kwietnia 8, 2021 06:15 po południu

Zarząd województwa dolnośląskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Kandydaci mogą zgłaszać się do 19 kwietnia.  Wakat na tym stanowisku jest po śmierci Przemysława Wiatera, dyrektora Muzeum, który w listopadzie ubiegłego roku zmarł na COVID19. Po jego śmierci, Muzeum kierowała Bożena Danielska, pełniąca obowiązki dyrektora.

kwietnia 8, 2021 05:33 po południu

W Jeleniej Górze nie będzie na razie podwyżek cen za wodę. I choć do jeleniogórskiej spółki PWiK „Wodnik” nie dotarło jeszcze oficjalne stanowisko Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie", dotyczące nowej taryfy za ceny wody i ścieków w Jeleniej Górze, to senator PiS Krzysztof Mróz już je zna. Opublikował je z komentarzem krytycznym wobec władz spółki. Jaka jest jej odpowiedź?