października 14, 2018 11:18 przed południem

Raz im się udało. Na drugi dzień na gorącym uczynku kradzieży torów kolejowych w okolicy Ogorzelca złapała ich już policja. PKP swoje straty oszacowała na 36 tys. zł.

października 13, 2018 08:55 przed południem

Pomysłowość różnej maści naciągaczy i oszustów nie zna granic. Układają historie, uprawdopodobniają je, a na końcu zawsze jest niespodziewany przypadek i prośba o większą sumę. Teraz naciągają na „żołnierza z Afganistanu”. Ofiarami są kobiety, które szukają bratnich dusz, miłości na portalach społecznościowych. Mieszkanka okolic Jeleniej Góry straciła tak w ostatnich dniach kilka tysięcy funtów.

października 12, 2018 02:34 po południu

W dwóch terminach rozegrano mecze czwartej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. W najbliższą środę, 17 października, o godzinie 16, ostatnia pucharowa potyczka. Juniorzy młodsi KS Karkonosze zagrają z czwartoligowym 3KF Włókniarzem Mirsk.

października 10, 2018 12:42 po południu

W pożarze domu przy ul. Kryształowej 102 w Piechowicach dach nad głową straciło 12 rodzin. Lokatorzy pozostali tylko w tym, w czym wybiegli z domów.  Lista potrzeb jest długa. Podajemy, co jest najbardziej niezbędne i gdzie można dostarczać rzeczy. Gmina Piechowice uruchomiła specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze na pomoc dla pogorzelców. Nie bądźcie obojętni.

października 10, 2018 09:59 przed południem

Dbanie o zdrowie to także dbanie o skórę. Sprawdź, czego unikać i jak zabezpieczyć skórę przed uszkodzeniami!

października 10, 2018 09:50 przed południem

Rozmowa z dr. Markiem Obrębalskim, radnym województwa i przewodniczącym Komitetu Ekspertów ds. Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2030 roku.

października 9, 2018 11:21 przed południem

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 9 października 2018 r. m.in.:

października 9, 2018 11:09 przed południem

Samorząd Województwa Dolnośląskiego zamierza przejąć od PKP ponad 20 odcinków linii kolejowych w regionie. Te dziś zdegradowane i nieużywane trasy, zdaniem władz województwa, mogą już wkrótce zmienić się w trasy, po których regularnie kursować będą połączenia regionalnego przewoźnika kolejowego. Tym samym zdecydowanie poprawi się cały system komunikacji na Dolnym Śląsku, mieszkańcy zyskają nowe połączenia do pracy, szkoły czy do miejsc wypoczynku, a turyści łatwiejszy dojazd do wielu turystycznych atrakcji w naszym regionie. 

października 7, 2018 12:31 przed południem

Miniony rok był udany dla jeleniogórskich twórców. Kapituła nagrody Srebrnych Kluczyków miała w czym wybierać. Wczoraj (6 października) poznaliśmy laureatów nagród kulturalnych Nowin Jeleniogórskich.
 

października 6, 2018 04:49 po południu

Barwny, rozbawiony i tłumny korowód zainaugurował dziś (sobota, 6 października) VII edycję jeleniogórskich Senioralii. Mieszkańcy Jeleniej Góry (ale nie tylko, bo na Senioraliach gościli także zaprzyjaźnieni seniorzy z bliższej i dalszej okolicy) w wieku predysponującym do drugiej młodości opanowali Plac Ratuszowy bawiąc się znakomicie.

października 5, 2018 07:23 po południu

Znamy już zwycięzców trzeciej edycji Dolnośląskich Małych Grantów. Komisja wybrała 43 najlepsze pomysły, które zostaną dofinansowane kwotą około 200 tys. złotych. W rejonie legnickim, dzięki pieniądzom z samorządu województwa, zrealizowanych zostanie siedem projektów.

października 4, 2018 11:07 przed południem

„Nie dla narkotyków” to główne hasło projektu realizowanego przez polskich i saksońskich policjantów w ramach Programu Współpracy Interreg Polska- Saksonia 2014-2020. Wspólne przedsięwzięcie zakładało zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym i było prowadzone od 2016 roku. W ostatnich dniach w Görlitz odbyło się podsumowanie jego rezultatów.

października 4, 2018 08:47 przed południem

Dlaczego należy wykonywać cytologię regularnie?

października 3, 2018 11:42 przed południem

Samorząd Województwa Dolnośląskiego apeluje do premiera o odpowiednie zaprojektowanie trasy S8, tak by w przyszłości możliwe było poprowadzenie odnogi nowej drogi ekspresowej w kierunku Świdnicy, Wałbrzycha oraz węzła z budowaną drogą S3 w Bolkowie. W ten sposób tzw. sudecki ygrek autostradowy skutecznie rozwiąże główne problemy transportu drogowego województwa, a dodatkowo wpisze się w międzynarodowy korytarz Warszawa-Wrocław-Praga oraz Poznań-Wrocław-Brno-Wiedeń.