października 19, 2017 01:54 przed południem

Radość z możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę, na co pozwoliła przegłosowana przez obecnie rządzących ustawa, może szybko prysnąć. Zwłaszcza zawiedzione mogą być panie. Ich emerytury są średnio niższe aż o 1300 zł niż świadczenia pobierane przez panów. 

października 17, 2017 08:15 przed południem

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 17 października 2017 m.in.:

października 14, 2017 12:46 przed południem

Policjanci kryminalni z Lubania wraz z funkcjonariuszami Kontroli Celno-Skarbowej ze Zgorzelca podczas kontroli salonów gier na terenie powiatu lubańskiego, ujawnili i zabezpieczyli trzy nielegalne automaty do gier hazardowych.  To w ramach akcji prowadzącej do likwidacji salonów gier działających niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

października 13, 2017 05:35 po południu

Włamania i kradzieże do domów, samochodów i hotelu ma  na koncie zatrzymany przez lubańskich policjantów 24-latek z tego miasta. Udało się odzyskać tylko niewielką część jego łupów

października 13, 2017 08:39 przed południem

W konkursie na „Piękną Wieś Dolnośląską”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wieś Wolimierz z gminy Leśna w powiecie lubańskim zdobyła wysoką drugą nagrodę! 

października 12, 2017 12:11 przed południem

Od dzisiaj (czwartek, 12 października) jeszcze więcej utrudnień na drodze wojewódzkiej 361 na odcinku od Proszówki, aż do granicy z Czechami w Czerniawie. Do dotychczasowej szykany w postaci zamkniętego dla ruchu półtorakilometrowego odcinka drogi przed samą granica dojdzie ruch wahadłowy między Proszówką a Orłowicami.

października 11, 2017 05:08 po południu

17 października mija termin zgłaszania prac do konkursu fotograficznego „Zobacz ducha gór”. 

października 11, 2017 08:27 przed południem

Już po raz 23. w Leśnej rozegrano międzynarodowe regaty slalomowe o „Puchar Kwisy”. Na kajakowym torze obok odlewni „Baworowo” odbyły się też finał ligi młodzików i 20. młodzieżowe mistrzostwa Polski w slalomie kajakowym „Srebrna dwójka z Leśnej”. Uroczystą ceremonię zakończenia dwudniowych imprez i dekorację medalistów zorganizowano w centrum miasta przy Ratuszu.

października 9, 2017 05:12 po południu

Prawie sto par w różnych kategoriach wiekowych i stylach z 26 klubów rywalizowało w Jeleniej Górze w mistrzostwach i pucharze Okręgu Dolnośląskiego PTT w tańcach towarzyskich. Umiejętności i wdzięk wystylizowanych, kolorowych i szykownie ubranych par dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych oceniało 25 sędziów PTT z całej Polski. Na podium stanęli tancerze z Jeleniej Góry, Lubania, Lwówka Śląskiego, Wrocławia i z innych sześciu miast.

października 5, 2017 11:52 przed południem

W najbliższy weekend, 7 i 8 października, warto wybrać się do Leśnej. Na kajakowym torze na rzece Kwisie obok odlewni „Baworowo” odbędą się widowiskowe XX Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w slalomie, finałowe zawody Pucharu Polski i Ligi Młodzików '2017 oraz XXIII Międzynarodowy Puchar Kwisy w slalomie kajakowym. Wstęp wolny.

października 5, 2017 09:25 przed południem

Jeśli mieszkasz na Dolnym Śląsku, masz 13 lat lub mniej i fotografując telefonem komórkowym lub tabletem - weź udział w III Dolnośląskim konkursie fotografii mobilnej „Obok mnie”! Wybierz maksymalnie pięć zdjęć o dowolnej tematyce i przyślij je do 15 listopada 2017 r. do organizatora. I nagroda w konkursie to QUADROCOPTER oraz indywidualna wystawa w internetowej „Galerii w Tle", II nagroda smartwatch, III nagroda słuchawki nauszne, wyróżnienia – książki.

października 2, 2017 10:12 po południu

Grzegorz Schetyna spotkał się dzisiaj z mieszkańcami, sympatykami obecnej opozycji, samorządowcami w sali jeleniogórskiego kina Grand w ramach Klubu Obywatelskiego. Usłyszeliśmy znane od dawna diagnozy. Zebrani informowali przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, że brak jasnego programu zmniejsza szanse na odebranie PiS władzy. Grzegorz Schetyna wobec rosnącego poparcia dla rządzącej partii pozostaje optymistą – przypomniał, że Platforma Obywatelska w swoim czasie miała w sondażach ponad 60 proc....

września 30, 2017 08:26 po południu

Dzisiaj (sobota 30 września) w Pałacu Pakoszów rozstrzygnięto konkurs „Pomnik – nie zapomnij! Denkmal- denk mal dran””, którego pomysłodawcą jest Polsko- Niemieckie Stowarzyszenie na Rzecz Pielęgnowania Sztuki i Kultury Śląska (VSK). Wśród ponad 20 zgłoszonych obiektów, jurorzy najwyżej ocenili wysiłek włożony w odrestaurowanie karczmy sądowej w Uniemyślu, uznanie zdobyły także prace przeprowadzone przy budynku przysłupowo-zrębowym w Bogatyni oraz renowacja cieplickiej kamienicy.

września 29, 2017 12:17 po południu

Tradycyjnie w ostatnich dnia września (piątek – sobota 29-30 września) trwa kolejna edycja programu „Podziel się Dobrym Posiłkiem”, której organizatorem są Banki Żywności i Danone. Cel jest szczytny, to najprostszy sposób, by pomóc niedożywionym dzieciom.