czerwca 21, 2018 12:58 po południu

Jeleniogórski Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed bardzo intensywnymi burzami z gradem, które mogą wystąpić dziś od wczesnego popołudnia do wczesnego wieczora na terenie całego regionu poza powiatem kamiennogórskim. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi aż 85 proc.

czerwca 21, 2018 07:23 przed południem

Spore utrudnienia w ruchu pociągów spowodowało wykolejenie na początku czerwca towarowego składu PKP Cargo w okolicach Nawojowa Łużyckiego (na linii Lubań – Węgliniec). To oznaczało wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej dla części kursujących tą trasą pociągów Kolei Dolnośląskich i zmianę trasy pociągu IC Karkonosze relacji Białystok – Jelenia Góra, który na czas naprawy torów jeździć będzie przez Wałbrzych. Tu utrudnienia potrwają do 31 lipca. Szczegóły zmian  na stronach KD i PKP InterCity.

czerwca 20, 2018 07:33 przed południem

Prawie 6 mln zł z kasy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji trafi do 19 samorządów z Dolnego Śląska na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W tej liczbie jest aż 15 gmin z naszego regionu. Przedstawicielom gmin promesy sfinansowania zadań wręczył wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak na spotkaniu w Mściwojowie.

czerwca 19, 2018 08:50 przed południem

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 19 czerwca 2018 r. m.in.:

czerwca 13, 2018 01:02 po południu

129 osób na Dolnym Śląsku ma więcej niż sto lat. W Jeleniej Górze jest 5 takich osób, w Wałbrzychu 47, w Legnicy 14, a we Wrocławiu 68. W naszym regionie długowieczności sprzyja życie w Kamiennej Górze (9 stulatków) i w Lubaniu (4). Najstarszy mieszkaniec naszego regionu skończył właśnie 111 lat. Wśród stulatków dominują panie. 107 mieszkanek Dolnego Śląska zdmuchnęło w tym roku więcej niż sto świeczek na swoim torcie. Stuletnich mężczyzn mieszka u nas tylko 22.

czerwca 5, 2018 05:47 po południu

Oblali łatwopalną substancją drzwi do komisariatu policji i podpalili je. Teraz grozić im może do 10 lat więzienia. Sąd nie znalazł powodów, by tymczasowo aresztować głównego sprawcę tego zdarzenia.

czerwca 5, 2018 07:47 przed południem

Od niedzieli, 10 czerwca. Obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Tym razem korekty są niewielkie. Według tego rozkładu pociągi będą jeździć do 2 września.


czerwca 4, 2018 05:07 po południu

Samorząd województwa przekaże 37 amatorskim klubom sportowym blisko milion złotych na remonty obiektów sportowych w naszym regionie. To efekt konkursu na realizację programu „Poprawa bazy sportowej”. Wśród nich jest dziewięć klubów z naszego regionu, które łącznie otrzymają 220 tys. zł
 

czerwca 2, 2018 07:55 przed południem

Zaczął się okres najintensywniejszych remontów dróg. To z jednej strony radość dla kierowców, bo jest nadzieja na kolejne bezpieczne odcinki o dobrej nawierzchni. Z drugiej strony utrapienie – takie inwestycje prawie zawsze oznaczają korki lub uciążliwe objazdy. Warto więc już przed podróżą zapoznać się ze spodziewanymi utrudnieniami w ruchu, aby potem oszczędzić czas lub zawieszenie.

czerwca 1, 2018 11:37 przed południem

Od dzisiaj (piątek, 1 czerwca) w Karkonoszach otwartych zostanie kilka szlaków, dotąd zamkniętych ze względu na ochronę cietrzewi.

czerwca 1, 2018 07:50 przed południem

Maj i czerwiec, to miesiące, kiedy samorządy – przyjmując sprawozdanie finansowe - oceniają miniony rok budżetowy, a głosując nad absolutorium dla szefów gmin, oceniają ich działalność. Wygląda na to, że w ostatniej takiej sesji w tej kadencji samorządów radni w wielu gminach są szczególnie krytyczni wobec wójtów, burmistrzów i prezydentów. Informowaliśmy już o problemach z uzyskaniem absolutorium przez burmistrza Szklarskiej Poręby. Nie jest jedynym szefem gminy, któremu odmówiono skwitowania.

maja 31, 2018 08:16 przed południem

Inwestycje w gminach leżą, można powiedzieć po analizie pracy specjalistów i naukowców z krakowskiej RIO oraz uniwersytetów Jagielońskiego i Ekonomicznego, klasyfikującej jednostki samorządu terytorialnego pod względem zamożności. W 2016 r. tylko w Gromadce na inwestycje wydano ponad 22 proc. gminnych dochodów. Z kolei w Mysłakowicach i Kamiennej Górze (gmina miejska) takie wydatki nie osiągnęły nawet 2 proc. całkowitych dochodów.

maja 30, 2018 07:27 przed południem

Lubań jest pierwszym miastem w regionie, gdzie samorząd skorzystał z prerogatyw jakie daje mu nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Na wczorajszej (wtorek, 29 maja) sesji samorządowcy przegłosowali ograniczenia sprzedaży alkoholu. Za głosowało 9 radnych, 7 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

maja 29, 2018 06:00 po południu

Wprowadzane od kilku dni przepisy Regulacji o ochronie danych osobowych (RODO) sprawiły, że nasze skrzynki mailowe zalała fala informacji od potencjalnych administratorów naszych danych. Jak zaobserwowało Ministerstwo Cyfryzacji – krajowy regulator w tej sferze – okazję wykorzystują także oszuści.