lipca 26, 2017 08:49 przed południem

Zapisują się, długo czekają na wizytę, a potem nie zgłaszają się, nawet nie informując, żeby ośrodki zdrowia mogły w to miejsce przyjąć innego oczekującego pacjenta. Gdyby nie takie zachowania, wszyscy krócej czekalibyśmy na wizyty do lekarzy specjalistów przyjmujących w ramach NFZ.  

lipca 25, 2017 04:14 po południu

Najmłodszy z kajakowej rodziny Sztubów z Leśnej, 18-letni Kacper, zdobył w słowackiej Bratysławie złoty medal mistrzostw świata juniorów i U-23 w slalomowej konkurencji kanadyjkowych jedynek C1. Wychowanek klubu „Kwisa” pokazał klasę w finałowym, bezbłędnym przejeździe.

lipca 25, 2017 10:00 przed południem

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 25 lipca 2017 m.in.:

lipca 24, 2017 01:52 po południu

Gdyby nie spacer mieszkanki Gromadki po lesie ze swoim pieskiem, przywiązany do drzewa czworonóg nie przeżyłby. Eugeniusz Ragiel, szef Schroniska dla Małych Zwierząt przy jeleniogórskim MPGK przyznaje, że jak co roku, tak i tym razem, rośnie ilość wakacyjnych porzuceń psów przez ich właścicieli. Ludzie wciąż nie rozumieją, że pies czy kot to nie zabawka. Kiedy decydujemy się na trzymanie czworonoga, musimy być odpowiedzialni. 

lipca 22, 2017 06:01 przed południem

We wtorek, 15 sierpnia, fani futbolu obejrzą pierwsze w nowym sezonie mecze w Saltex IV lidze dolnośląskiej grupy zachodniej (legnicko – jeleniogórskiej). Koniec rundy jesiennej, po rozegraniu piętnastu kolejek, nastąpi 18 i 19 listopada.

lipca 21, 2017 06:38 przed południem

Przez najbliższe trzy dni (21 do 23 lipca), w Leśnej odbędą się widowiskowe mecze piłki kajakowej i kajakowy slalom. Swoje umiejętności zaprezentują najmłodsi (nawet 4-letni adepci kajakarstwa górskiego) i najstarsi zawodnicy. To medaliści prestiżowych imprez krajowych i międzynarodowych. Zawody organizuje leśniański LUKS „Kwisa”.

lipca 20, 2017 12:34 po południu

W kolejnej, V edycji rankingu polskich schronisk górskich przygotowanego przez Magazyn Turystyki Górskiej NPM obiekty położone w Sudetach Zachodnich wypadły blado. Testerzy w ciągu roku dwukrotnie odwiedzali każdy z 65 ocenianych obiektów. Właściciele i dzierżawcy naszych schronisk mają nad czym myśleć. Najlepiej z obiektów naszego regionu wypadło Schronisko pod Łabskim Szczytem, które zajęło 20. miejsce. Zwycięzcą rankingu po raz kolejny zostało tatrzańskie Schronisko w Dolinie Roztoki.

lipca 19, 2017 07:52 przed południem

Wojewoda Dolnośląski przekazał promesy na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych wydane przez MSWiA. To kolejna transza, z której tym razem skorzysta 25 samorządów z Dolnego Śląska, w tym kilka z naszego regionu.

lipca 17, 2017 08:33 przed południem

Po zmniejszeniu do czterech piłkarskich grup (z pięciu), w nowym sezonie ligowym 2017/2018 w ósmej lidze zagrają łącznie 52 zespoły klubowe. Inauguracyjne mecze rundy jesiennej zaplanowano w niedzielę, 27 sierpnia.

lipca 16, 2017 09:18 przed południem

Zbliża się czas rozdania dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich. O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki, zdecyduje Kapituła nagrody. Złoty Kluczyk tradycyjnie już przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich. I wreszcie szczególną nagrodę, czyli Wytrych do Serc Publiczności, przyznają Państwo, czyli Czytelnicy Nowin Jeleniogórskich. Laureatów wszystkich nagród poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków, która zaplanowana jest na 7 października 2017 roku w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

lipca 16, 2017 08:57 przed południem

Redakcja „Nowin Jeleniogórskich”, wspólnie z Fundacją Nowin Jeleniogórskich, organizuje konkurs fotograficzny zatytułowany „Zobacz ducha gór”. Jego celem jest prezentowanie oraz promowanie wszelkich bogactw i atrakcji turystycznych całego naszego regionu, a także aktywnego wypoczynku.

lipca 14, 2017 08:49 przed południem

Spotkania poświęcone procedurom, dokumentacji oraz lokalnym kryteriom wyboru projektów grantowych organizuje Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór. Przedstawiciele organizacji pozarządowych będą mogli dowiedzieć się o tym w jakich projektach grantowych mogą aplikować i jak zrobić to najskuteczniej.

lipca 12, 2017 08:25 przed południem

Choć wakacje w pełni, trwa gorący okres dla tegorocznych maturzystów. Uczelniane systemy rekrutacyjne „mielą” kandydatów, młodzi ludzie właśnie dowiadują się, czy się dostali na wymarzone kierunki, czy też zabrakło im punktów. Wielu musi poczekać na ostateczne wyniki. Wiadomo, że progi punktowe na pierwszym etapie są wysokie, a wielu kandydatów zgłosiło się jednocześnie na kilka kierunków. Teraz będą decydować, co wybierają i zwalniać blokowane miejsca na innych uczelniach. Oznacza to, że szanse zyskają ci z nieco gorszymi wynikami. Tymczasem OKE ogłosiło wyniki matur w poszczególnych powiatach. Rzućmy na nie okiem. 

lipca 7, 2017 01:39 po południu

W najbliższą niedzielę (9 lipca) w regionie jeleniogórskim odbędzie się Szosowy Klasyk w ramach Festiwalu Rowerowego Bike Week w Szklarskiej Porębie. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 53 i 74 km. To uczta dla miłośników dwóch kółek ale i spore utrudnienia w ruchu w regionie. Niżej informujemy, które drogi i w jakich godzinach będą zamknięte.