września 19, 2017 07:30 przed południem

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 19 września 2017 m.in.:

września 19, 2017 07:28 przed południem

135 osób na Dolnym Śląsku ma więcej niż 100 lat, kilkanaście z nich to mieszkańcy regionu jeleniogórskiego. Najstarszy mężczyzna to mieszkaniec Wrocławia, który w czerwcu obchodził 110 urodziny. Wśród stulatków dominują panie. 109 mieszkanek naszego województwa zdmuchnęło więcej niż sto świeczek na urodzinowym torcie. Stuletnich mężczyzn mieszka u nas tylko 26. Każda osoba, która obchodzi swoje setne urodziny otrzymuje honorowe świadczenia pieniężne w wysokości 3 536,87 zł. 

września 18, 2017 06:55 po południu

Od 20 września rozpoczyna się remont nawierzchni szlaku turystycznego do Wodospadu Szklarki. Droga nie będzie zamknięta, ale wystąpią ograniczenia. Prace potrwają do połowy listopada.

września 16, 2017 02:47 po południu

Turyści, którzy chcieliby wjechać na Kopę wyciągiem krzesełkowym „Zbyszek” mają na to szansę już tylko jutro, w niedzielę 17 września. Od poniedziałku wyciąg będzie już nieczynny - najstarsza kolej linowa w Polsce (w tym roku obchodząca 58. rocznicę budowy) kończy swój żywot.

września 13, 2017 05:12 po południu

Trzy pojazdy, w tym policyjny radiowóz, uszkodził kierowca leciwego fiata seicento, po tym jak wymusił pierwszeństwo, wyjeżdżając ze stacji Shell w Lubaniu.

września 13, 2017 09:23 przed południem

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu podała oficjalne wyniki tegorocznych matur, po sierpniowej sesji poprawkowej. W Jeleniej Górze są one optymistyczne, a jak wypadł egzamin dojrzałości w innych powiatach?

września 12, 2017 08:54 po południu

O ograniczeniach w poruszaniu się trzema szlakami turystycznymi informuje Nadleśnictwo Szklarska Poręba. Chodzi o fragmenty szlaku zielonego w okolicach Granicznika; szlaku niebieskiego w okolicach Chybotka i żółtego w kierunku Łabskiego Szczytu. Niedostępny będzie też fragment szlaku żółtego w Karpaczu.

września 11, 2017 07:38 po południu

20-latek Biedronce, w Lubaniu zaatakował nożem zwracającego mu uwagę ochroniarza. Wcześniej zjadł pączka, za którego nie zapłacił. To nie była pierwsza kradzież i pierwsze agresywne zachowanie chłopaka wobec personelu sklepowego.

września 7, 2017 10:50 przed południem

Dolnośląski Urząd Marszałkowski stworzy właściwie każdemu  szansę na dofinansowanie w kwocie nawet 5 tys. zł na realizację fajnego pomysłu, służącemu lokalnej społeczności. Pilotażowy projekt „Dolnośląskie Małe Granty” ruszy w październiku.

września 6, 2017 09:20 przed południem

Pionierki, ortalionowe ochraniacze na buty (zwykle samemu robione), dżinsy, flanelowa koszula; na deszcz - wiatróweczka, na chłód – turecki sweter. Tak się kiedyś w góry chodziło i nikt nie myślał o softshellach, gore-teksach, windstopperach, polarach, extendo czy spandeksach… Tamte czasy przypominają starzy „wyrypiarze” ze Szklarskiej Poręby organizując już po raz drugi górski rajd w stylu retro.

sierpnia 28, 2017 08:10 przed południem

Jak bardzo podrożeje jeszcze masło? I z czego podwyżki wynikają? - Z każdą dostawą mamy wyższą cenę , a dostawcy nie wiedzą kiedy podwyżki się skończą. Ludzie narzekają, ale na margarynę na razie nie przechodzą – mówi kierowniczka spożywczaka w centrum Jeleniej Góry. Galopada cenowa masła wyjątkowo nie jest wynikiem działalności krajowych polityków. W Czechach masło też bije cenowe rekordy.

sierpnia 27, 2017 09:55 przed południem

3 września wejdzie w życie korekta kolejowego rozkładu jazdy. Będzie obowiązywała do 14 października. Nowy rozkład ma usprawnić organizację ruchu podczas kolejnych etapów modernizacji i remontów kolei . Dla pasażerów oznacza to po prostu zamieszanie. Przed podróżą sprawdźmy dokładnie godziny odjazdu, mogą być zmienione. Dodatkowe utrudnienia czekają nas w najbliższych dniach na trasach Jelenia Góra-Szklarska Poręba i Zgorzelec-Lubań.

sierpnia 25, 2017 03:24 po południu

Świeradów Zdrój wkrótce zakupi sześć rowerów elektrycznych. - Będziemy je wypożyczać mieszkańcom, żeby poruszali się na co dzień rowerami po mieście. To ważne dla zdrowia i ekologii. W przyszłości spróbujemy pozyskać fundusze europejskie, aby wspomóc zakup takich rowerów przez mieszkańców. To pierwszy taki program w Polsce – mówi Roland Marciniak, burmistrz kurortu. 

sierpnia 23, 2017 09:28 po południu

Trzech setnych sekundy zabrakło lubańskiemu pływakowi Rafałowi Kusto, by awansować do półfinałów zmagań na 100 metrów stylem klasycznym, na Mistrzostwach Świata Juniorów w Indianapolis.