Cenne zwycięstwo Carlos-Astol

Szczypiornistki Carlos-Astol Jelenia Góra odniosły bardzo ważne zwycięstwo. Podopieczne Katarzyny Jeż pokonały na wyjeździe Słupię Słupsk 24:30.

Jeleniogórzanki jechały do Słupska po zwycięstwo. Jednak początek spotkania nie wskazywał na taki przebieg sytuacji. To zespół gospodarzy osiągnął w początkowej fazie meczu nieznaczną przewagę. W 15. minucie spotkania drużyna ze Słupska odskoczyła na trzy bramki. Taką przewagę Słupia utrzymała aż do przerwy. W przerwie Katarzyna Jeż musiała bardziej zmotywować swoje zawodniczki. Przyniosło to znakomity skutek.

Druga połowa świetna gra w ataku, w którym szczególnie brylowała najskuteczniejsza w tym sezonie zawodniczka Carlos-Astol, Marta Gęga. W samej drugiej połowie zdobyła ona 9 bramek i to głównie dzięki niej, nasze zawodniczki ze stanu 20:20 odskoczyły rywalkom aż na 9 trafień (20:29). W tym momencie do końca spotkania zostało tylko siedem minut i powoli stawało się jasne, że jeleniogórzanki wygrają ten mecz. Tak też się stało. Końcówka spotkania to spokojne utrzymywanie przewagi przez zespół Katarzyny Jeż. Ostateczny wynik meczu brzmi 24:30. Wypada się tylko i wyłącznie cieszyć, gdyż po słabym początku sezonu nasze szczypiornistki powoli łapią wiatr w żagle i odrabiają stracone punkty.

Słupia Słupsk – Carlos Astol Jelenia Góra 24:30 (15:12)

Carlos-Astol: Szalek, Baranowska - Gęga 11, Kaczyńska 4, Oreszczuk 4, Fursewicz 3, Stochaj 3, Dąbrowska 3, Kobzar 2, Kocela, Polonkai.

Słupsk: Łoś, Backiel - Unijat 7, Szabała 7, Pniewska 5, Muchocka 4, Szczukowska 1, Żurawska, Podolak, Marciuch.