Karkonosze wygrywają w pierwszym sparingu

W Lwówku Ślaskim odbył się pierwszy sparing podopiecznych Leszka Dulata w drodze do przygotowań do sezonu piłkarskiego 2009/2010. Jeleniogórzanie po dobrych zawodach pokonali na wyjeździe Czarnych Lwówek 3:0.

Mecz podzielony był na trzy, a nie jak to zwykle bywa na dwie połowy. Pierwsza odsłona przebiegała pod dyktando gości, którzy wystąpili niemal w optymalnym składzie. Pierwsza bramkę dla Karkonoszy zdobył Ernest Polak i wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania. Druga bramka była autorstwem Dominika Kika, który z zimną krwią pokonał bramkarza gospodarzy. Później najlepszą akcję meczu przeprowadził Konrad Kogut, który mijając obrońców jak slalomowe tyczki, na koniec nie dał szans tez bramkarzowi i strzałem po długim rogu - podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

W trzeciej „tercji” na placu gry pojawili się juniorzy Karkonoszy, którzy świetnie radzili sobie w starciu ze starszymi kolegami „:po fachu”. Mimo przewagi Karkonoszy, ta połowa zakończyła się remisem - żadnej ze stron nie udało się strzelić bramki. Piłkarze z Lwówka w całym meczu oddali sporo strzałów, lecz mało zmierzało w światło bramki.
Na sparingu nie był obecny Leszek Dulat, który wyjechał na kilkudniowy obóz wraz ze swoimi uczniami. W roli zastępców wystąpili prezes Karkonoszy – Tadeusz Duda i piłkarz – Marek Wawrzyniak, który poprowadził Karkonosze do pierwszego sparingowe zwycięstwa.