Restauracja u Ducha Gór pieczętuje zwycięstwo

Przedostatnia kolejka I ligi futsalu za nami. W prestiżowym pojedynku z Krychą Chadży Restauracja nie pozostawiła złudzeń, kto jest lepszy w tym sezonie i wygrała 4:0.

W pierwszej połowie obie drużyny nastawiły się przede wszystkim na zamurowanie dostępu do własnej bramki i szukanie szczęścia. W 12 minucie Duch Gór objął prowadzenie. Krótko po zmianie stron dołożył jeszcze jedną bramkę, wykorzystując złe ustawienie obrońców Krychy. Obrońcy tytułu przycisnęli. Mieli kilka okazji do zdobycia honorowego gola, ale świetnie w bramce Ducha Gór spisywał się Jarosław Szaraniec. Lider nastawił się na kontry i to przyniosło powodzenie. W końcówce meczu Sebastian Szujewski dwie dogodne sytuacje zamienił na bramki. Duch Gór w tym sezonie nie stracił nawet punktu.

Potknięcia Krychy nie wykorzystał MOS jg24.pl, który mógł zająć drugie miejsce, ale przegrał z Juniorami Karkonoszy. Wykorzystał za to Lotnik, który pokonał dzisiaj Street Squad.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł Budom i uchronił się tym samym przed spadkiem. Do II ligi spadną: Pogoń Wleń, Łomnica i Maracana Piechowice.