stycznia 25, 2021

Sąd Okręgowy nie zakończył dzisiaj (25 stycznia) postepowania odwoławczego wobec byłego proboszcza z Ruszowa, który oskarżony jest o seksualne wykorzystywanie dwóch niepełnosprawnych intelektualnie dziewczynek.

stycznia 21, 2021

Kamiennogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego, że zamordował 11 grudnia mieszkańca Kamiennej Góry. 81-letni mieszkaniec Wałbrzycha, Walter R., nie przyznaje się do winy.  Mężczyzna ma pseudonim "Brztwa". Przed wielu laty  zabił juz dwie osoby i speził za to w więzieniu 25 lat. Za zgodą sądu został aresztowany na trzy miesiące.

stycznia 21, 2021

Wspólna akcja funkcjonariuszy KAS, straży granicznej i CBŚP doprowadziła do przejęcia, wartego ponad 800 tys. zł, suszu tytoniowego. Był w dwóch autach dostawczych, zaparkowanych na posesji w miejscowości gminy Mysłakowice.

stycznia 19, 2021

28-letni włamywacz upatrzył sobie komórki w Starej Kamienicy. Kiedy plądrował pomieszczenia, nadeszli właściciele. Złodziej nie chciał oddać swoich łupów, wdając się w szarpaninę. Uciekł, ale wrócił, żeby zemścić się na jednym z właścicieli komórek, gubiąc przy tym dokumenty. Sprawcy grozi do 10 lat wiezienia, teraz trafił na 3 miesiące do aresztu.

stycznia 18, 2021

Zirytowało go, że kierowcy zaparkowali swoje samochody w miejscu, które utrudniało mu przejście. Wyciągnął monetę i „dał im nauczkę” rysując karoserie samochodów. Okazało się, ze szkody, jakie w ten sposób wyrządził sięgnęły 8,5 tys. zł. Mężczyzna o sprawie już dawno zapomniał, gdy dwa tygodnie po zdarzeniu zapukała do nie go policja. Kolejny raz monitoring przyczynił się do tego, ze występek nie pozostanie bezkarny.

stycznia 16, 2021

Dolnośląscy policjanci ustalili miejsce, w którym gromadzone były bez stosownych zezwoleń różnego rodzaju odpady. Z ustaleń przeprowadzonych przez funkcjonariuszy KPP w Bolesławcu oraz funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej wynikało, że na terenie jednej z posesji w Bolesławcu składowano sporą ilość pojemników i beczek z substancjami stwarzającymi zagrożenie dla środowiska.

stycznia 15, 2021

Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 36-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia oraz mienia.

stycznia 14, 2021

Kierowca BMW wjechał na przejściu dla pieszych na wysokości krzyża milenijnego w Jeleniej górze w mężczyznę i dziewczynkę. Wracali z sanek. Poszkodowani znaleźli się w szpitalu, a sprawca trafił do aresztu. 

stycznia 13, 2021

61-letnia kobieta zdenerwowała się, bo w pobliżu przyczepy kempingowej, w której pomieszkuje pojawiło się kilku mężczyzn, pracowników spółki wodociągowej. W obronie „swojego terytorium” oddała w powietrze strzał z broni palnej i groziła pracownikom. Wezwano policję, potem negocjatorów. Rokowania z kobietą trwały blisko sześć godzin. Wszystko dobrze się skończyło. 

stycznia 9, 2021

Dzisiaj (9 stycznia) nad ranem nieznani sprawcy wysadzili bankomat, stojący przy sklepie Netto przy ul.Transportowej w Szklarskiej Porębie.

stycznia 5, 2021

Nie żyje jeden z lokatorów domu w Kostrzycy. Drugi walczy o życie w szpitalu. Mężczyźni są ofiarami pożaru, który wybuchł w nocy z 4 na 5 styczna.

stycznia 1, 2021

Oszuści wciąż próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób metodą „na policjanta”. Tym razem seniorka oszukać się nie dała.

grudnia 31, 2020

Policyjny pościg, blokada dróg, mobilizacja policji w powiatach lwóweckim, jeleniogórskim, złotoryjskim, bolesławieckim i lubańskim: takie działania były potrzebne po wyjątkowo bezczelnej kradzieży auta w Gryfowie Śląskim. Sprawcy nie tylko nie przejęli się licznymi świadkami ich czynu, ale także przebywającym w aucie nastolatkiem – ukradli pojazd z chłopcem w środku.

grudnia 30, 2020

Dwoje cywilów jadących autem, wyglądającym identycznie, jak policyjny radiowóz, zatrzymali funkcjonariusze z drogówki w Karpaczu. Używanie przez osoby nieuprawnione oznakowań i urządzeń wskazujących na uprzywilejowanie pojazdu jest wykroczeniem.

grudnia 29, 2020

Oszustwa „na policjanta” nie są niestety rzadkością. W gminie Podgórzyn sprawcy posunęli się dalej – podając się za funkcjonariuszy policji dokonali rozboju.

grudnia 25, 2020

Próbowali ukraść w sklepie w Kowarach alkohol, ale zostali zauważeni przez pracownika ochrony. Mimo to nie chcieli oddać towaru. Szarpali się z ochroniarzem, a w końcu butelką uderzyli go w głowę i uciekli. Teraz za popełnione przestępstwo dwaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

grudnia 24, 2020

Matka agresywnego 41-latka będzie miała spokojne święta. Jej syn trafił na 3 miesiące do aresztu. Od wielu miesięcy, najczęściej pod wpływem alkoholu, znęcał się nad matką, wszczynał awantury, szarpał ją i popychał, niszczył sprzęty, a także ubliżał i poniżał pokrzywdzoną. Groził jej pozbawieniem życia lub uszkodzeniem ciała. Teraz za znęcanie się psychiczne i fizyczne odpowie przez sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

grudnia 22, 2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zabił ze szczególnym okrucieństwem kota. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Jeleniej Górze. Mężczyzna rzucał kotem o asfalt oraz uderzał nim w znaki drogowe, a następnie martwe zwierzę wyrzucił do stawu.
Świadkowe okrutnego zachowania mężczyzny powiadomili policję. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. - Nie znam tego człowieka, nie wiem dlaczego tak postąpił – powiedziała nam właścicielka kotki.  

grudnia 18, 2020

39-latek z powiatu zgorzeleckiego pewnie naoglądał się filmów z pościgami. Pędził autem, przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 60 km/ h, przejeżdżał na czerwonym świetle, wyprzedzał na przejściach dla pieszych. W sumie  popełnił ponad 30 wykroczeń. Gdy został zatrzymany po policyjnym pościgu, okazało się, że samochód nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Piratowi drogowemu grozi do 8 lat więzienia.

grudnia 17, 2020

Mężczyznę wczoraj (16 grudnia) poszukiwali policjanci, strażacy, goprowcy, strażnicy leśni. 28-latek został odnaleziony na Drodze Sudeckiej, między Podgórzynem a Borowicami. Gdyby nie szybka pomoc, mógłby umrzeć z wychłodzenia. Był bowiem ubrany tylko w bluzę i spodnie. Na nogach miał jeden but.

grudnia 16, 2020

Księgowa, mieszkanka miejscowości w powiecie jeleniogórskim,  pracowała dla jednej z firm medycznych. Okazało się, że przelewała powierzone jej środki na swoje konto. W ten sposób wzbogaciła się o ponad 1 mln złotych.

grudnia 12, 2020

23-latek zniszczył świateczną iluminację w Nowogrodźcu. Nietrudno się domyślić, że zrobił to po pijanemu.

grudnia 11, 2020

Jeleniogórski Sąd Okręgowy skazał na dożywocie Jarosława H. oskarżonego o podwójne zabójstwo. Zbrodnie popełniono trzy lata temu w podbolesławieckich Łaziskach. Sprawca poderżnął ofiarom gardła, bo nie oddali mu pieniędzy. Wyrok nie jest prawomocny.

grudnia 11, 2020

Jeleniogórski Sąd Okręgowy skazał na dożywocie Jarosława H. oskarżonego o podwójne zabójstwo. Zbrodnie popełniono trzy lata temu w podbolesławieckich Łaziskach. Sprawca poderżnął ofiarom gardła. Wyrok nie jest prawomocny.