września 24, 2020

Policjanci z Wielkopolski rozbili gang złodziei samochodów. Grupa na swoim koncie może mieć nawet 100 aut, w tym kilkanaście luksusowych kamperów. Na czele szajki stało dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.

września 22, 2020

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z  22 wrzesnia 2020 r. m.in.:

września 21, 2020

Przynieśli z lasu niewybuchy i udali się ze znaleziskiem na komendę policji. Wzbudzili popłoch, doprowadzili do ewakuacji ośmiu budynków. Tym razem nie doszło do tragedii. Policja apeluje, aby pod żadnym pozorem nie dotykać niewybuchów wciąż znajdowanych na naszym terenie. W podobnych przypadkach należy zabezpieczyć teren, wezwać policję i czekać na jej przybycie.

września 20, 2020

Trzy miesiące w areszcie spędzi seryjny włamywacz z Bolesławca, który został zatrzymany przez bolesławieckich policjantów. 28-latek podejrzany jest o szereg przestępstw przeciwko mieniu, których miał dopuścić się w okresie minionych 4 miesięcy. Podejrzany usłyszał łącznie 15 zarzutów m.in. kradzieży, kradzieży z włamaniem, przywłaszczenia oraz posiadania środków odurzających. Mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa, dlatego grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

września 19, 2020

Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie kradzieży z kilku marketów na terenie miasta. Kobieta oraz mężczyzna wpadli w ręce policjantów przez pijacką awanturę, którą urządzili w mieszkaniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli m. in. 10 butelek whisky, dwie wkrętarki i nowe buty sportowe. Para została zatrzymana, a o ich losie zdecyduje sąd.

września 18, 2020

Policjanci z Leśnej zatrzymali 18-latka podejrzewanego o kradzieże z włamaniem do różnych pomieszczeń handlowych i gospodarczych na terenie miasta. Młody mężczyzna w obawie przed ujęciem przez mundurowych, zdecydował się na nietypowy i zaskakujący krok - wskoczył do rzeki. Ten pomysł zdumiał bardzo mundurowych, ale dla ściganego nie przyniósł efektu.

września 16, 2020

Do 12 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o rozbój. Podejrzany podający się za policjanta, przemocą i groźbami zmusił pokrzywdzonego do wydania telefonu komórkowego. Zatrzymany na wniosek prokuratory został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

września 15, 2020

Zatrzymano mężczyznę w związku z przestępstwami przeciwko mieniu, których dopuścił się pracując na budowie jednego z obiektów w Szklarskiej Porębie. Jego łupem padło mienie o wartości około 6 tysięcy złotych.

września 15, 2020

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 15 września 2020 r. m.in.:

września 15, 2020

Zderzeniem z innym pojazdem zakończył ucieczkę przed policją mieszkaniec Bogatyni. Uciekał skradzioną kilka godzin wcześniej w Czechach skodą.

września 13, 2020

Kradzież dwóch uli może kosztować sprawców nawet pięć lat więzienia. Policjanci złapali amatorów cudzych pszczół po z górą miesiącu od kradzieży.

września 12, 2020

Po kilkugodzinnej akcji poszukiwawczej policjanci znaleźli całą i zdrową 14-letnią Roksanę z Bielska Podlaskiego, zgłoszoną jako zaginioną w poniedziałek, 7 września. Dziewczyna przebywała w piwnicach ruin budynku, w lesie koło Lwówka Śląskiego. Zatrzymano też wiązanego z tym zaginięciem mężczyznę.

września 11, 2020

Przed kilkoma dniami w Bielsku Podlaskim zaginęła 14-letnia dziewczyna. Teraz komunikaty o jej poszukiwaniach pojawiają się także w naszym regionie, bo okazało się, że nastolatka trafiła do Bolesławca, gdzie spotkała się z nieustalonym mężczyzną.

września 10, 2020

Jeleniogórscy policjanci powstrzymali od popełnienia samobójstwa 25-letnią kobietę. Na życie chciała się targnąć w okolicach krzyża milenijnego.

września 8, 2020

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 8 września 2020 r. m.in.: 

września 4, 2020

Nie cichną echa sprawy, którą opisywaliśmy wczoraj

(3 września). Interwencja jeleniogórskich policjantów, którzy siłą, na oczach płaczących dzieci, wyprowadzili z autobusu MZK ich ojca, odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Policja zdecydowała się udostępnić nagranie z  monitoringu. Rzuca ono nowe światło na zdarzenie.

września 3, 2020

Senator Krzysztof Berejza i poseł  Dariusz Joński interweniują u komendanta głównego policji. Internet wrze. O co chodzi?  Oburzenie wzbudziła interwencja jeleniogórskich policjantów. Na filmie, który krąży w sieci widać, jak mundurowi siłą wyprowadzają z autobusu miejskiego mężczyznę. W tle słychać rozpaczliwy płacz dzieci. Słychać także, jak uspokaja je kierowca. Powodem interwencji było przewożenie przez meżczyznę elektrycznej hulajnogi, czego zabrania regulamin MZK. Okazało się także, że 35-latek był poszukiwany.

września 2, 2020

Kierowca, który w centrum Jeleniej Góry zostawił otwarte okno w samochodzie, na długo zapamięta ten dzień. Okazję szybko wykorzystał złodziej, który zabrał z auta dokumenty, portfel i karty płatnicze.Policjanci namierzyli włamywacza.

września 2, 2020

Nie żyje jedna osoba, a cztery są ranne po wypadku, do którego doszło wczoraj (1 września) po godzinie 22  na drodze wojewódzkiej 352.

września 1, 2020

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 1 września 2020 r. m.in.:

sierpnia 31, 2020

Policjanci zatrzymali w trakcie kontroli drogowej pasażera, który posiadał narkotyki. Zabezpieczyli amfetaminę, z której można uzyskać około 500 porcji handlowych. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją. Teraz za posiadanie znacznych ilości narkotyków odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

sierpnia 30, 2020

40-letni maszynista Kolei Dolnośląskich straci pracę. Potwierdziły się wcześniejsze podejrzenia, że mężczyzna zażywa narkotyki i pod ich wpływem może zasiadać za pulpitem sterowniczym. Podejrzany został zatrzymany tuż przed wieczornym kursem z Wrocławia do Zgorzelca. 

sierpnia 30, 2020

Na 8 tys. zł swoje straty oszacowali poszkodowani przez 31-letniego złodzieja. Przywłaszczył sobie dwa rowery, artykuły spożywcze, elektronarzędzia i odzież.

sierpnia 28, 2020

Bogusławowi J. i Włodzimierzowi J., pracownikom spółki gazowniczej, prokuratura postawiła zarzuty w związku z wybuchem gazu w budynku w Kamiennej Górze. Tylko jeden z nich przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.