czerwca 14, 2019

Jeleniogórscy policjanci poszukują 49-letniego Dariusza Stachowicza, bez stałego miejsca zamieszkania. Z relacji partnerki wynika, że prowadzi on koczowniczy tryb życia. Kontakt z mężczyzna najbliżsi stracili niemal miesiąc temu.

czerwca 13, 2019

21-letni mężczyzna ukradł paczkę przygotowaną do wysyłki. Jego łupem padła odzież rowerowa o wartości 600 zł. Skradzione mienie policjanci odnaleźli w mieszkaniu zatrzymanego. Teraz za swój czyn odpowie on przed sądem.

czerwca 11, 2019

Mężczyzna uwolnił papugi z klatki w sklepie zoologicznym i zrugał właściciela. Wezwano policję, a ta , na podstawie rysopisu, szybko odnalazła ptasiego wybawcę. Był pijany.

czerwca 3, 2019

Dramatyczny przebieg miało spotkanie pracownic Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawce z 41–letnim mieszkańcem tego miasta. Żądał pieniędzy ma jedzenie i picie grożąc im śmiercią. A pieniądze mu się należą, bo jest wojskowym dowódcą i Janem Chrzcicielem.

czerwca 1, 2019

Zazdrość kierowała 20-letnim uczniem karpackiej szkoły, który nożem groził 16-letniemu koledze.

maja 30, 2019

Kilkadziesiąt zniszczonych aut, to efekt „zabawy” jaką urządziło sobie dwóch mężczyzn w centrum Lwówka Śląskiego. Sprawcy zostali zatrzymani przez lwóweckich policjantów, okazali się obywatelami Ukrainy.

maja 27, 2019

Sąd w Zgorzelcu, na wniosek tamtejszej prokuratury, zastosował trzymiesięczny areszt wobec księdza z Ruszowa podejrzanego o seksualne molestowanie osoby małoletniej. Księdza zatrzymano w miniony czwartek po wpisach internetowych i zgłoszeniu się na policję matki dziecka.

maja 25, 2019

16 lat ma zatrzymany przez jeleniogórską policję chłopak, który parał się działalnością tyleż niewłaściwą, co adekwatną do wieku – oszustwami na wnuczka. Wśród oszukanych jest mieszkanka powiatu jeleniogórskiego, która straciła kilka tysięcy złotych.

maja 23, 2019

10 kilogramów marihuany, 100 gramów żywicy konopi i 50 gramów kokainy próbował przemycić z Holandii do Polski 30-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

maja 21, 2019

Spacerujące po Zabobrzu małżeństwo policjantów nie straciło czujności nawet w czasie tak relaksacyjnej czynności. Wypatrzyli volkswagena, którego – jak im się wydawało – prowadziła kobieta z zakazem kierowania pojazdami. Podejrzenie okazało się zasadne.

maja 18, 2019

W dość groteskowych okolicznościach policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna ukrył się przed funkcjonariuszami na strychu za kominem, pod styropianem w budynku w Piechowicach. Jego mama przekonywała, że syna w domu nie ma.

maja 16, 2019

Zapadł kolejny wyrok w sprawie malwersacji, wyprowadzania pieniędzy i działaniu na szkodę spółki firmy deweloperskiej, która zebrała od ludzi pieniądze na budowę osiedla mieszkaniowego w Iwinach oraz budynku mieszkalnego w Siechnicach, ale ze zlecenia się nie wywiązała. Ponad stu klientów zamiast cieszyć się swoim mieszkaniem od kilku lat skazanych jest na nerwy i niepewność, czy uda się odzyskać wpłacone pieniądze. Właśnie przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu zapadł wyrok skazujący na karę łączną 5 lat pozbawienia wolności Andrzeja D.,byłego pełnomocnika dewelopera. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

maja 16, 2019

Jeleniogórscy policjanci poszukują 31-letniego Adriana Jarmułę, zamieszkałego w Jeleniej Górze przy ul. Skarżyńskiego.

maja 15, 2019

 

Jeleniogórzanin uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu pojazdem marki Opel, który był pijany. Mężczyzna swoim pojazdem zablokował mu przejazd do czasu przyjazdu policji. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 3 promile. Pan, który uniemożliwił jazdę pijakowi, być może uratował komuś życie. To postawa warta naśladowania, nie pozwólmy osobom po alkoholu, bliskim i nieznajomym, siadać za kierownicą.

 

 

maja 14, 2019

Starsza kobieta była gotowa wypłacić z banku dużo gotówki i przekazać „policjantowi”, który miał ochronić oszczędności jej życia. Na szczęście pracownica banku nie pozostała obojętna na dziwną historię, którą usłyszała od klientki. 

maja 9, 2019

Dwaj mieszkańcy Jeleniej Góry wpadli na pomysł biznesu. Jeden miał lokal, drugi automaty do gry. Nie było ważne, że urządzenia były nielegalne, grunt, by zarabiały. Interes zaczął się kręcić...

kwietnia 30, 2019

Zbliża się majówka, czas beztroskich wypadów turystycznych. Zachowajmy czujność i rozwagę, aby majowy weekend nie skończył się stratą pieniędzy i nerwami. 

kwietnia 28, 2019

Znajomość 53-latka z Lubawki z dwoma kumplami (40 i 42 lata) okazała się mało wartościowa. Wspólne zakrapiane biesiady, wzajemne odwiedziny, nie doprowadziły do zbudowania zdrowych relacji. Starszy mężczyzna został przez kumpli okradziony, a przedtem jeden z nich go jeszcze uderzył. 

kwietnia 25, 2019

Dwa motocykle i kurtkę skórzaną ukradli trzej włamywacze z garażu na jednej z posesji w Pieńsku. Policja już po kilku dniach zatrzymała dwóch sprawców, trwa poszukiwanie trzeciego. Wszystko wskazuje na to, że sprawcy włamanie planowali od dłuższego czasu – wiedzieli po co idą.

kwietnia 24, 2019

Wiosna, dłuższe, cieplejsze dni – w takich okolicznościach chętnie wyciągamy rowery i ruszamy w trasę. Niestety, niektórzy przed przejażdżką raczą się alkoholem. Takich dwóch cyklistów zatrzymała ostatnio kamiennogórska drogówka.

kwietnia 23, 2019

Do poważnego wypadku doszło kilka godzin temu przy ul. Lwóweckiej w Jeleniej Górze. 16-latek w stanie ciężkim został odwieziony helikopterem do szpitala we Wrocławiu.

kwietnia 22, 2019

Susz tytoniowy o wartości prawie miliona zł przejęli funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie powiatu zgorzeleckiego. Tytoń przewozili dwaj mieszkańcy powiatu lubańskiego.

kwietnia 20, 2019

Nieprzyjemnie skończyła się umówiona przez internet randka mieszkańca Jeleniej Góry z poznaną w sieci kobietą. Gdy doszło do spotkania mężczyznę napadnięto i okradziono.

kwietnia 19, 2019

W Lubaniu „z przytupem” odbyło się wejście policjantów i celników do lokalu z nielegalnymi automatami do gier. Organizatorzy nielegalnych gier sądzili, że nie prowadząc publicznej działalności nic im nie grozi, ale prawo się zmieniło.