marca 31, 2021

93 skontrolowane pojazdy, 76 przypadków przekroczeń prędkości, 2 kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym to efekt prowadzonej 30 marca 2021 roku policyjnej akcji „Prędkość”. Policja apeluje o ostrożność. Kierowcy „noga z gazu”. Działania te prowadzone są również dzisiaj w regionie jeleniogórskim

marca 31, 2021

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) oraz Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) udaremniły przemyt 18 kg marihuany z Niemiec do Polski. Wartość rynkowa zabezpieczonego suszu marihuany to około 540 tys. złotych. Funkcjonariuszy wspierał pies Aria. CBŚP zatrzymało 17 osób. Ujawniono inne narkotyki, 2 plantacje konopi, przejęto 4 jednostki broni.

marca 30, 2021

Jak informauje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji, podinspektor Edyta Bagrowska, kolejne zarzuty przedstawiono mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Oprócz zarzutów posiadania narkotyków oraz kradzieży odpowie on za przestępstwo paserstwa. Mężczyzna pomógł w ukryciu mienia pochodzącego z dwóch włamań, do których doszło w Jeleniej Górze w marcu br. Policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

marca 29, 2021

Mieszkańcy Karpacza z inicjatywy Karkonoskie Veto są zbulwersowani zatrzymaniem w Warszawie Adriana Szymczyka, jednego z inicjatorów karpackiego referendum sprawie nierespektowania bezprawnych ograniczeń wprowadzanych przez rząd. Wprawdzie zatrzymanie nie miało związku z tą inicjatywą, ale ich zdaniem to jeszcze jeden dowód na systemowe bezprawie.

marca 26, 2021

Przez zupełnie nowy sposób oszustwa mieszkanka powiatu lwóweckiego omal straciła sporą kwotę pieniędzy. Oszust-uwodziciel wzbudził uczucia nie po to, aby okradać wybranki lub żerować na ich szczodrości - jak to mają w zwyczaju tego typu przestępcy - lecz by wymusić swoisty okup.

marca 26, 2021

Ze zorganizowaną, nielegalną wycinką krzewów borówki czernicy walczą strażnicy leśni w Nadleśnictwie Bolesławiec. Ten rodzaj szkodnictwa leśnego w ostatnim czasie przybrał masową skalę.
 

marca 26, 2021

Bolesławieccy funkcjonariusze prowadzą poszukiwania Oliwii Patockiej. Jeżeli ktoś posiada informacje, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu nastolatki proszone są o kontakt z Policją 47 8733201.

marca 22, 2021

38-letni recydywista znowu wstąpił na drogę występku. Poszkodowani w dwóch włamaniach, których dokonał ponieśli straty w wysokości 30 tys. zł. Dodatkowo u mężczyzny znaleziono narkotyki. Może się on teraz spodziewać wyższego wyroku. Do czasu jego ogłoszenia spędzi czas w areszcie. Na szczęście skradzione mienie odzyskano.

marca 21, 2021

Coraz częściej dochodzi do oszustw przy zakupach internetowych. Tylko w ostatnich tygodniach w Jeleniej Górze zatrzymano dwie oszustki sprzedające, jak się okazało, jedynie obietnicę dostarczenia towaru. Z pewnością oszustw jest więcej niż zgłoszeń na policję. Wielu z nas przy niewielkich kwotach woli sobie oszczędzić zamieszania związanego ze zgłoszeniem swojego przypadku. W czasach pandemii, gdy handel w dużej mierze przeniósł się do sieci, trzeba szczególnie pamiętać o zasadach, które zminimalizują ryzyko utraty pieniędzy.

marca 19, 2021

Do kolizji z udziałem trzech samochodów doszło wczoraj po południu przy ul. Cieplickiej na wysokości Osiedla Orle. Powodem nie były jednak szczególnie trudne warunki drogowe, ale gapiostwo kierowcy.

marca 19, 2021

Mienie o wartości blisko 80 tysięcy złotych padło łupem dwóch mężczyzn. Dwukrotnie okradli kontener z podzespołami komputerowymi. Dodatkowo jeden z nich odpowie za inne przestępstwo. Udało się odzyskać skradzione mienie.  

marca 18, 2021

25-letni chuligan wybił szybę w jednym z autobusów komunikacji miejskiej, powodując straty w wysokości blisko 9 tys. zł. Zatrzymany nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego to zrobił. Twierdził, że kierowała nim złość. Frustrat stanie przed sądem, gdzie może się znowu zdenerwować. Grozi mu do 5 lat odsiadki.
 

marca 6, 2021

Ponad pół kilograma suszu marihuany i 72 wyhodowane krzewy konopi indyjskich znaleźli policjanci u 44 letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego. To pozwoliłoby na przygotowanie 11 tysięcy porcji handlowych narkotyku.

marca 3, 2021

Józef Pinior - legenda Solidarności, a w latach 2011 – 2015 senator z okręgu nr 2, obejmującego Jelenią Górę oraz powiaty: karkonoski, kamiennogórski, jaworski i złotoryjski – trafi na półtora roku do więzienia. To wyrok w sprawie korupcji, dotyczącej m.in. budowy jeleniogórskiego centrum handlowego. Za kraty trafią także asystent senatora i dwóch biznesmenów.

marca 1, 2021

Narkotyki produkowali na terenie powiatu zgorzeleckiego oraz lwóweckiego. Śledczy ujawnili linie produkcyjne oraz pojemniki ze związkami chemicznymi służącymi do produkcji zakazanych substancji. W sumie zatrzymano cztery osoby, w tym dwóch „chemików” (osoby organizujące produkcję), zlikwidowano dwa laboratoria narkotyków syntetycznych, przejęto narkotyki, substancje i urządzenia służące do ich produkcji, trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane. Wszystko wskazuje na to, że narkotyki produkowane w tych wytwórniach mogły trafiać głównie na Dolny Śląsk, ale także do Czech i Niemiec.

lutego 28, 2021

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie podczas pełnienia służby w rejonie autostrady A4 zatrzymali 9 obywateli Ukrainy, którzy uzyskane dokumenty umożliwiające im pracę w Polsce wykorzystali jako możliwość wjazdu na terytorium Europy Zachodniej.

lutego 27, 2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali trzech jeleniogórzan, którzy podejrzani są o serię rozbojów. Przestępstw tych dopuścili się w Jeleniej Górze w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Napastnicy zastraszali pokrzywdzonych, a następnie ich okradali, czyniąc sobie z tych przestępstw stałe źródło dochodu. Takich przypadków było co najmniej dziewięć. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze, dwóch z nich zostało już tymczasowo aresztowanych.

lutego 26, 2021

42-latka z Marciszowa powinni się wystrzegać wszyscy sąsiedzi i znajomi. Wyjątkowo łatwo ulega pokusie sięgania po cudze. 

lutego 25, 2021

27-letni kierowca cofając potrącił 2-letnią dziewczynkę. Dziecko zostało przewiezione do szpitala. Odniosło poważne obrażenia. Policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego wypadku.

lutego 24, 2021

W ostatnim czasie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uszkodzili przypadkowe samochody, a potem tłumaczyli, że to wszystko przez ... dziewczyny. Wygląda na to, że kłótnie panów z partnerkami stają się znaczącym powodem uszkodzeń aut. Obydwa te przypadki łączy i to, że sprawcy zostali zatrzymani wiele miesięcy po swoich dziwacznych zachowaniach.  

lutego 23, 2021

Maile wysyłane z adresu imitującego prawdziwą domenę ZUS to kolejny sposób oszustów, aby wyciągnąć od nas pieniądze. Trzeba być czujnym. Pamiętajmy, że ZUS drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach ani żądaniach zapłaty.

lutego 15, 2021

Pomyślnie zakończyły się poszukiwania 73 – letniej mieszkanki Lubania. Wczoraj, w godzinach popołudniowych kobieta wyszła z miejsca zamieszkania i poptem już nie kontaktowała się z bliskimi. Od wczoraj trwała akcja poszukiwawcza, która dzisiaj zakończyła się sukcesem. Kobieta została odnaleziona na terenie Niemiec.

lutego 15, 2021

Przed tygodniem policja zatrzymała Marcina Bustowskiego, działacza Federacji Konsumencko-Rolniczej i ZZR RP „Solidarni”. Dziś pełnomocnik mężczyzny złoży do sądu zażalenie na postępowanie funkcjonariuszy, w którym zakwestionuje zasadność zatrzymania, użycie środków przymusu, pozbawienie dostępu do pełnomocnika a także niewłaściwe traktowanie podczas zatrzymania. Czy policja nadużyła uprawnień?

lutego 15, 2021

Wczoraj wyszła z domu, do tej pory nie wróciła i nie zawiązała kontaktu z bliskimi 73-letnia Irena Pytel z Lubania. Policja, która opublikowała komunikat w tej sprawie, prosi o kontakt każdego, kto widział kobietę albo ma jakiekolwiek informacje o jej losie.