września 22, 2018

To już XX Biennale Fotografii Górskiej! Podczas piątkowego, uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej w Muzeum Karkonoskim, Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła wręczył nagrody zwycięzcom: Grand Prix otrzymał Piotr Krzaczkowski za 5 prac z cyklu „Zimowe formy”, I nagrodę – Janusz Wojcieszak za dwa zestawy prac: „Piramidy” i „Tryptyk Górski”, II nagrodę – Przemysław Kruk za zestaw 8 prac: „Kolosy”, „Potęga trójkątów” i „Światła i cienie” oraz dwie równorzędne III-cie nagrody: Adam Bencal za 6 prac: „Góry Sokole”, „Potok Malina, „Mgły”, „Góry Izerskie”, „Schronisko Szwajcarka-Rudawy Janowickie”, „Hala Izerska” i Stanislav Odvářka (Czechy) za zestaw 4 prac pt.„Szczeliniec 1”, „Szczeliniec 2”, „Szczeliniec 3”, „Szczeliniec 4”.

września 22, 2018

Dziś o 11.30 rozpoczęło się coroczne jeleniogórskie święto rowerowe. Na starcie Parady Rowerów na pl. Ratuszowym stanęło około 1300 uczestników. Młodzi, starsi, z fajnymi rowerami i z ciut gorszymi, wysportowani i zupełni amatorzy, z Jeleniej Góry i z regionu – poparadować na rowerze przybyli miłośnicy dwóch kółek wszelkich kategorii. 

września 22, 2018

Dzisiaj po południu w Jeleniej Górze-Cieplicach gościli szefowie Koalicji Obywatelskiej – Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Barbara Nowacka, liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska oraz Adam Szłapka, wiceprzewodniczący Nowoczesnej. - Spotkaliśmy się tutaj, aby pokazać naszą determinację, pokazać, że jesteśmy gotowi do wyborów. Zjednoczyliśmy się po to, żeby poprowadzić do zwycięstwa wyborczego w naszym regionie – mówił w czasie konferencji prasowej na pl.Piastowskim Jerzy Pokój.
 

września 22, 2018

Wypięknieją dwa duże, reprezentacyjne budynki w Jeleniej Górze. Trwają właśnie gruntowne remonty ratusza oraz Teatru im. Cypriana Kamila Norwida. Zmieniają się również Cieplice. Wkrótce można będzie spacerować bulwarem nad rzeką Kamienną. Modernizowane są także szkoły i przedszkola.

września 22, 2018

19-latek z Kowar w czasie jednej wizyty w dyskoncie okradł pracownicę i klientkę. Został zatrzymany przez policję kilka godzin po zgłoszeniu.

września 21, 2018

Każdy, kto planuje wziąć udział w jeleniogórskim święcie rowerowym, będzie też miał okazję zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Ten mało kłopotliwy gest może kiedyś pomóc uratować komuś życie. Akcje organizuje fundacja DKMS.

września 21, 2018

Nauczyciele z Jeleniej Góry raczej nie pojawią się na sobotniej manifestacji w Warszawie organizowanej przez OPZZ. - To za daleko, protestować na demonstracji będą tylko nauczyciele z Warszawy i okolic – mówi  mówi Sylwia Gac-Sufleta, prezes jeleniogórskiego ZNP. Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego zorganizuje wkrótce swoją manifestację. Już nauczyciele dopytują, kiedy się odbędzie. Frustracja i złość w środowisku wciąż narasta.

września 21, 2018

Gala Srebrnych Kluczyków 2018 już w sobotę, 6 października, w cieplickim Zdrojowym Teatrze Animacji! Podczas tego szczególnego wieczoru poznamy laureatów dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich. Po ceremonii wręczenia Srebrnych Kluczyków, przyznawanych przez Kapitułę w kilku kategoriach, oraz Złotego Kluczyka za całokształt działalności i Wytrycha do Serc Publiczności, uczestników wydarzenia czeka prawdziwa uczta muzyczna. Na uzdrowiskowej scenie wystąpi Mikulscy Quartet Będ. Formacja gitarowych wirtuozów zabierze publiczność w podróż do krainy wspaniałej muzyki i dobrego humoru. Tego nie można przegapić. Bilety do nabycia w Kasie Zdrojowego Teatru Animacji.

września 21, 2018

Powoli dobiega końca wielka odnowa zabytkowych murów obronnych w Lwówku Śląskim. Gmina realizuje projekt, na który, decyzją zarządu województwa otrzymała ponad 8,3 mln zł dofinansowania. Pieniądze pochodzą ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

września 21, 2018

Jeleniogórscy policjanci poszukują 25-letniego Łukasza Mółkę, zamieszkałego w  Jeleniej Górze przy  ul. Ogińskiego.

września 21, 2018

Dwa volkswageny golfy przed południem uczestniczyły w kolizji na ul. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Do zdarzenia nie doszłoby, gdyby nie uprzejmość innego uczestnika ruchu. Tam, gdzie zasady regulują twarde przepisy – tak jak na drogach publicznych – lepiej nie zdawać się na sympatyczne gesty innych użytkowników drogi.

września 20, 2018

Przejęła biznes narkotykowy po aresztowanym mężu, w handel metamfetaminą wciągnęła swoją 16-letnią córkę. Irenie W., mieszkance gminy Bogatynia, grozi do 15 lat wiezienia. 

września 20, 2018

Świat znowu jest lepszy. Tak się dzieje, kiedy uda się zrobić coś dobrego, szlachetnego. A tak się stało dzięki Joannie Kramarczuk, która w akcji „Moje marzenie” zmobilizowała dziesiątki ludzi i firm, aby pomogły sprawić wielką frajdę 50 dzieci z domów dziecka. 

września 20, 2018

Niedawno pisaliśmy o skargach mieszkańców kamienicy przy ul. Wojeówdzkiej 18. Na wąskiej drodze ruch jest coraz większy i zaciszna ulica stała się miejscem głośnym i niebezpiecznym. Urzędnicy miejscy przeanalizowali ponownie sytuację drogową w tej okolicy. Ustalili, że zmiany proponowane przez mieszkańców nie mają uzasadnienia.

września 20, 2018

Nowy rok szkolny dzieci i młodzież z Jeżowa Sudeckiego rozpoczęły w nowo otwartym zespole szkolno-przedszkolnym. Rozbudowę i zakup nowoczesnego wyposażenia w znacznej mierze sfinansował samorząd województwa.

września 20, 2018

Na kilka tygodni przed wyborami samorządowymi Oliwer Kubicki, jeleniogórski radny PiS, zrezygnował ze sprawowania mandatu radnego Jeleniej Góry. Ta decyzja związana jest  z tym, że dotychczasowy jeleniogórski radny będzie zabiegał o dostanie się do rady Warszawy. 

września 20, 2018

Duży kłopot mają mieszkańcy kilku klatek bloku przy ul. Noskowskiego 6 w Jeleniej Górze. Dzisiaj odcięto dopływ gazu do budynku, bo wykryto nieszczelność. Awaria była na tyle poważna, że ewakuowano 35 osób. Na miejscu była straż pożarna i inne służby. Wszystko wskazuje na to, że gazu nie będzie dzień albo dwa.

września 19, 2018

Trwa plebiscyt na najpopularniejszego artystę regionu jeleniogórskiego. Laureata nagrody publiczności i pozostałych, dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków, która odbędzie się 6 października 2018 roku w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Ceremonię wręczenia nagród uświetni koncertem formacja gitarowych wirtuozów - Mikulscy Quartet Będ!

września 19, 2018

Na osiedlu Orle nie ma odpowiedniego dojazdu do bloku, w którym mieszka 30 rodzin.

września 19, 2018

Nowe autobusy marki MAN wyjeżdżają właśnie na jeleniogórskie ulice.

września 19, 2018

Będzie można skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów, zobaczyć niezwykły pokaz mody, pobawić się przy występie artystycznym. A przy okazji pomóc choremu chłopcu. Tak zapowiada się tegoroczny IV Charytatywny Maraton Ekologiczny Wybieram Zdrowie, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 września, w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze.

września 19, 2018

Trwają prace związane z budową Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach. Aktualnie na ukończeniu są czynności przygotowujące teren pod wejście generalnego wykonawcy, z którym umowa ma zostać podpisana jeszcze we wrześniu. 

września 19, 2018

W trzy dni najbliższego weekendu, w piątek, sobotę i niedzielę, 21, 22 i 23 września, na terenie Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego powstaną utrudnienia w ruchu drogowym. Ma to związek z zawodami kolarzy górskich Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race i Bike Maraton Jelenia Góra (UCI MTB Marathon Series).

września 19, 2018

W naszych sklepach coraz więcej płacimy za chleb. Część lokalnych piekarni już podniosła ceny, pozostali zapowiadają podwyżki w najbliższym czasie. Na razie ceny wzrosły o około 10 proc. Piekarze po podwyżkach nie obserwują spadku sprzedaży. Mało kto rezygnuje z wyrobów swojej ulubionej piekarni.