kwietnia 27, 2018

Kanał Młynówka to obraz nędzy i rozpaczy. Można w nim znaleźć wszystko... - napisał do nas pan Rafał, jeleniogórzanin. Podkreślił, że miasto powinno lepiej dbać o kanał przecinający centrum miasta. My dodajemy od siebie, że wiele zależy od mieszkańców i ich zachowań. Dlaczego ktoś taszczy stary sprzęt AGD, oponę, albo jakiś mebel i wrzuca do Młynówki, kiedy za darmo może skorzystać z usługi odbioru tego typu odpadów? Dlaczego ktoś, kto siedzi na ławeczce nad Młynówką wrzuca plastikową albo szklaną butelkę, opakowanie po ciastkach, do kanału, gdy obok stoi kosz na śmieci? Trudno to zrozumieć.

kwietnia 26, 2018

W „Nowinach Jeleniogórskich” z 24 kwietnia znajdą Państwo niezwykle ciekawe wydawnictwo „Majówka z Unią”, a już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie z cennymi nagrodami.
Zasady są proste: zrób zdjęcie, wyślij na konkurs@gazetylokalne.pl i wygraj smartfon Xiaomi Redmi 5 Plus 32GB Dual SIM LTE Black.

kwietnia 26, 2018

W Przesiece na wiejskim zebraniu gestorzy turystyki i mieszkańcy podgórskich miejscowości z gminy Podgórzyn spontanicznie ustanowili nagrodę dla osoby, która przyczyni się do odnalezienia historycznej pompy, skradzionej sprzed dawnej remizy strażackiej w Przesiece.

kwietnia 26, 2018

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze ponownie skazał Dawida Sz. z Mysłakowic na 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Sąd rejonowy zajmował się sprawą po tym, jak po rozprawie apelacyjnej, przekazano sprawę do ponownego rozpatrzenia. Do wypadku doszło w listopadzie 2013 roku. Kobieta, która wtedy zginęła skończyłaby kilka dni temu 65 lat. Wyrok nie jest prawomocny.
 

kwietnia 26, 2018

Złodzieje są coraz bezczelniejsi. Przekonała się o tym wspólnota mieszkaniowa jednej z najbardziej reprezentacyjnych kamienic w Cieplicach. Sprawcy w krótkim czasie dwa razy ukradli miedziane rynny, a dwie inne próby były nieudane. Policja analizuje miejski monitoring i prowadzi w tej sprawie śledztwo.

kwietnia 25, 2018

Ciekawie zapowiada się rozgrywka wyborcza w Karpaczu. Kurort od kilkunastu lat przeżywa rozkwit, plasuje się w czubie wszelkich krajowych rankingów gospodarności, rozwoju itp. Tymczasem do ojcostwa tego sukcesu przyznaje się wielu... Do startu przygotowuje się obecny burmistrz, kandydowania nie wyklucza też poprzedni.

kwietnia 25, 2018

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało dodatkowe środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w Kotlinie Jeleniogórskiej. Pieniądze trafia na konta pięciu samorządów w regionie.

kwietnia 25, 2018

Zarzut zabójstwa przedstawiła Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze Radosławowi S. Mężczyzna ten w miniony czwartek śmiertelnie ranił nożem swojego znajomego. Było to w parku Żiżki.

kwietnia 25, 2018

Przedsiębiorca dał szansę mężczyźnie, który przedtem już miał kłopoty z prawem. Okazało się, że stare przyzwyczajenia były silniejsze niż wdzięczność za pracę i szansę na normalne, uczciwe życie.

kwietnia 24, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 24 kwietnia 2018 r. m.in.:

kwietnia 24, 2018

Pierwsze ciepłe dni wpłynęły na zakres zainteresowań złodziei. W Bolesławcu z altanki skradziono meble ogrodowe i zestaw do grilla. Zarzuty w tej sprawie usłyszy 42-letnia kobieta i jej o rok starszy znajomy.  

kwietnia 23, 2018

Nie ma chętnych do pracy w jeleniogórskiej straży miejskiej. Na ogłoszony niedawno nabór nie zgłosił się nikt. Powód? – Kandydaci, jak się dowiadują jakie są zarobki, to rezygnują – mówi Jacek Winiarski, zastępca komendanta.

kwietnia 23, 2018

Rozpoczynają się konkursy na dyrektorów jeleniogórskich szkół i przedszkoli. Już dziś wiadomo, że nie należy spodziewać się sensacyjnych rozstrzygnięć.

kwietnia 22, 2018

Uginające się stropy, strome i niebezpieczne schody – w takich warunkach mają zajęcia wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze. Obiekt wymaga kapitalnego remontu, na który miasta nie stać. W końcu pojawił się pomysł, co zrobić z placówką.

kwietnia 22, 2018

Rozpoczęła się kolejna edycja prowadzonego przez policję programu pn. „Bezpieczna w swoim mieście”. W praktyce jest to kurs samoobrony dla kobiet.

kwietnia 21, 2018

– Marzenia się spełniają – mówili mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich. Dzięki akcji Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dąb im. Jana Musiała w piątek (20 kwietnia) wyjechali na wycieczkę autokarową.

kwietnia 21, 2018

– Jesteśmy po pierwszych rozmowach. Jeżeli będziemy w stanie wspólnie wybrać program dla Jeleniej Góry to zawiążemy koalicję – mówiła liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubanuer podczas piątkowej wizyty w Jeleniej Górze. Na spotkaniu z mieszkańcami mówiła głównie o PiSie, głównie źle.

kwietnia 20, 2018

Wójt gminy Mysłakowice zwrócił się do Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji z żądaniem odstąpienia od realizacji budowy instalacji do przeróbki osadów ściekowych na terenie tej gminy. To pokłosie zebrania wiejskiego, na którym mieszkańcy wyrazili zdecydowany sprzeciw budowie tego zakładu.

kwietnia 20, 2018

Radny Rafał Piotr Szymański pogodził się z Angeliną – internautką, której niedawno radził, by macicę sobie wycięła i wrzuciła do kibla. Na dowód przesłał nam screen rozmowy z nią.

kwietnia 19, 2018

Trzecioklasiści piszą dzisiaj (czwartek, 19 kwietnia) egzamin z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. Dla wielu to najtrudniejszy dzień egzaminów. Odwiedziliśmy uczniów wygaszanego Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. – Będzie dobrze – mówili nam.

kwietnia 19, 2018

Przez trzy dni (od 16 do 18 kwietnia) uczniowie z południowo – zachodniej Polski kształcący się w zawodzie kucharza gotowali w Karpaczu pod okiem mistrza, Piotra Motały - szefa kuchni Pałacu Staniszów. Po raz 10. Zrzeszenie Handlu i Usług w Jeleniej Górze zorganizowało Karkonoskie Warsztaty Kulinarne. Po raz siódmy miały one miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.

kwietnia 19, 2018

Już w najbliższy wtorek, 24 kwietnia 2018 r., wraz z "Nowinami Jeleniogórskimi" ukaże się interesujący dodatek „Majówka z Unią”. Z tego specjalnego wydawnictwa nasi czytelnicy dowiedzą się m.in. skąd Unia Europejska czerpie pieniądze. A dodatkowo w „Majówce z Unią” mnóstwo atrakcji: gra planszowa dla rodziny i przyjaciół, kolorowanka dla dzieci. Bardzo ciekawa jest publikacja, w której „młodzi bez granic” mówią, co myślą. Będzie także o Polkach bez kompleksów i jak grillować po europejsku. I całkiem na poważnie - na co konkretnie wydajemy unijne środki.

I na koniec, to co bardo lubią nasi czytelnicy! Konkurs fotograficzny, w którym nagrodami są smartfony!

„Majówka z Unią” to 16 kolorowych stron na każdą majową pogodę.

kwietnia 19, 2018

Prokuratura ustala szczegóły zajścia, do którego doszło dzisiaj (czwartek, 19 kwietnia) wieczorem w Parku Żiżki w Jeleniej Górze. Mężczyzna został ugodzony nożem i zmarł.

kwietnia 18, 2018

Kierowcy jadący ulicą Wolności w Jeleniej Górze noga z gazu. Dzisiaj (środa, 18 kwietnia) wystąpią czasowe ograniczenia w ruchu w okolicach przystanku „Pod Koroną”.