września 21, 2018

Nauczyciele z Jeleniej Góry raczej nie pojawią się na sobotniej manifestacji w Warszawie organizowanej przez OPZZ. - To za daleko, protestować na demonstracji będą tylko nauczyciele z Warszawy i okolic – mówi  mówi Sylwia Gac-Sufleta, prezes jeleniogórskiego ZNP. Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego zorganizuje wkrótce swoją manifestację. Już nauczyciele dopytują, kiedy się odbędzie. Frustracja i złość w środowisku wciąż narasta.

września 20, 2018

Niedawno pisaliśmy o skargach mieszkańców kamienicy przy ul. Wojeówdzkiej 18. Na wąskiej drodze ruch jest coraz większy i zaciszna ulica stała się miejscem głośnym i niebezpiecznym. Urzędnicy miejscy przeanalizowali ponownie sytuację drogową w tej okolicy. Ustalili, że zmiany proponowane przez mieszkańców nie mają uzasadnienia.

września 20, 2018

Na kilka tygodni przed wyborami samorządowymi Oliwer Kubicki, jeleniogórski radny PiS, zrezygnował ze sprawowania mandatu radnego Jeleniej Góry. Ta decyzja związana jest  z tym, że dotychczasowy jeleniogórski radny będzie zabiegał o dostanie się do rady Warszawy. 

września 20, 2018

Duży kłopot mają mieszkańcy kilku klatek bloku przy ul. Noskowskiego 6 w Jeleniej Górze. Dzisiaj odcięto dopływ gazu do budynku, bo wykryto nieszczelność. Awaria była na tyle poważna, że ewakuowano 35 osób. Na miejscu była straż pożarna i inne służby. Wszystko wskazuje na to, że gazu nie będzie dzień albo dwa.

września 19, 2018

Nowe autobusy marki MAN wyjeżdżają właśnie na jeleniogórskie ulice.

września 18, 2018

Nie ma jeszcze rozstrzygnięcia w sprawie, w której prokuratura oskarżyła Agnieszkę Grzędę działaczkę Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i Komitetu Obrony Demokracji o napaść na funkcjonariuszy policji w czasie wizyty Anny Zalewskiej w Jeleniej Górze (grudzień 2016 r.). Oskarżona przekonuje, że to ona była ofiara ataku, a uderzyła czapką napastnika po cywilnemu w reakcji na jego atak. Sprawa dotyczy także innego działacza KOD, Zbigniewa Urbańskiego. Miał on wykrzykiwać niecenzuralne słowa za odjeżdżającą minister. 

września 10, 2018

Nic nie zostało z ubiegłorocznego optymizmu w sprawie reaktywacji Kolei Izerskiej. W listopadzie ubiegłego roku podpisano w tej sprawie list intencyjny. Teraz burmistrz Mirska ogłasza, że w najbliższym czasie nie ma na to żadnych szans.

września 9, 2018

1,85 mln zł, to kwota, która – wbrew wcześniejszym obawom – pozostanie w Lwówku. Tak obiecał marszałek województwa. Za te pieniądze będzie można wykonać dodatkowe prace przy rewitalizacji murów miejskich.

września 9, 2018

Jeleniogórscy Komisarze Wyborczy musieli wyznaczyć dodatkowy termin na zgłaszanie kandydatów na członków terytorialnych komisji wyborczych, bo zgłosiło się zbyt mało chętnych. 300 zł zryczałtowanej diety za pracę w komisji widać okazało się niewystarczająca zachętą.

września 6, 2018

W najbliższy poniedziałek ruszy głosowanie nad zadaniami, które w przyszłym roku zostaną zrealizowane w Jeleniej Górze ramach budżetu obywatelskiego. Potrwa do 16 września. Mieszkańcy miasta zdecydują, jak wydać 1 mln zł – 800 tys. na zadania inwestycyjne i 200 tys. zł na tzw. projekty miękkie. Ogłoszenie wyników – 20 września.

września 5, 2018

W zdecydowanie lepszych warunkach niż jeszcze przed wakacjami uczą się i bawią dzieci z Jeżowa Sudeckiego. W miejscowości oddano do użytku nową szkołę i przedszkole.

września 2, 2018

Po raz pierwszy w swojej historii miasto na Kwisą było gospodarzem Dożynek Wojewódzkich, czyli największego w regionie święta plonów nazywanego też świętem życia. Dożynkowe chleby wręczyli starościna Magdalena Sawicka z Rząsin i starosta Tomasz Krawczyk z Wieży.

sierpnia 29, 2018

Gospodarzem tegorocznego dolnośląskiego, wojewódzkiego Święta Plonów jest Gryfów Śląski. W niedzielę, 2 września, na Bulwarze nad Kwisą rolnicy z całego województwa dziękować będą za tegoroczne plony i bawić się, bo dożynki są - jak to ujął marszałek województwa Cezary Przybylski - świętem życia.

sierpnia 19, 2018

Burmistrz Wlenia Artur Zych montuje koalicję gmin, którym trudno wykorzystywać swoje atuty przez to, że duża część ich powierzchni jest objęta programem Natura 2000. W takich gminach ograniczone są możliwości inwestycyjne podmiotów gospodarczych, co w konsekwencji przekłada się na dochody budżetu.

sierpnia 17, 2018

Przedstawiciele 82 miejscowości na Dolnym Śląsku, w tym 18 z naszego regionu, otrzymało z rąk marszałka województwa Cezarego Przybylskiego promesy na realizację małych grantów w ramach programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Promesy dla gmin z subregionu jeleniogórskiego wręczano wczoraj (czwartek, 16 sierpnia) w Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

sierpnia 16, 2018

Dwa dni po ogłoszeniu terminu wyborów samorządowych swoją kampanię zainaugurował Jerzy Łużniak, który będzie ubiegał się o fotel prezydenta Jeleniej Góry. Obecny wiceprezydent miasta na konferencji przedstawił popierających go  ludzi i organizacje oraz swój  program dla miasta.

sierpnia 15, 2018

Byli żołnierze jednostek jeleniogórskiego garnizonu i kombatanci byli najważniejszymi uczestnikami dzisiejszych (niedziela, 15 sierpnia) obchodów święta Wojska Polskiego. W uroczystościach wzięli też udział poseł Zofia Czernow i senator Krzysztof Mróz, prezydenci miasta i wielu innych zaproszonych gości, a także nadspodziewanie licznie mieszkańcy miasta.

sierpnia 14, 2018

Wybory samorządowe odbędą się 21 października i 4 listopada. Decyzję ogłosił premier Mateusz Morawiecki. To znaczy, że od dzisiaj może zacząć się kampania wyborcza.

sierpnia 7, 2018

W dniach 10-24 sierpnia odbędą się konsultacje społeczne dotyczące przystąpienia Wojcieszowa do powiatu jeleniogórskiego. Zapytani o zdanie w tej sprawie zostaną mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego i złotoryjskiego. 20 lat temu podobne przedsięwzięcie nie doprowadziło do zmian.

sierpnia 6, 2018

Dom Pomocy Społecznej Pogodna Jesień w Jeleniej Górze cieszy się szczególną popularnością wśród seniorów. Dobry standard, dogodna lokalizacja sprawiają, że ośrodek jest wybierany częściej niż inne w okolicy. Na miejsce czeka się tutaj ponad dwa lata.

sierpnia 2, 2018

W sali Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbyły się uroczyste obchody 99 rocznicy powołania Policji Państwowej. W przemówieniach nawiązywano do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dziękowano za codzienny trud mundurowym, mówiono o etosie, zbyt niskich uposażeniach i o dumie ze służenia ludziom. Na uroczystości udzielono awansu na wyższe stopnie 113 funkcjonariuszom jeleniogórskiego garnizonu (liczy 350 osób), przyznano też blisko pięćdziesiąt nagród wyróżniającym się policjantom. Nagradzali zwierzchnicy policji oraz samorządy.

sierpnia 1, 2018

Rada Nadzorcza MZK Sp. z o.o. w Jeleniej Górze powołała na stanowisko prezesa Agatę Buśko.  

sierpnia 1, 2018

Wygląda na to, że jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na drogach regionu zmieni swoje oblicze. Inwestycja na drodze wojewódzkiej nr 365 przecinającej Dziwiszów będzie zakończona do końca sierpnia. Będą chodniki, przejścia dla pieszych, nowa nawierzchnia i rondo na pętli autobusowej.

lipca 26, 2018

Grzegorz Niedźwiecki jest wspólnym kandydatem Stowarzyszenia Demokracja i Sprawiedliwość oraz federacji Trybunał Narodowy. Jest trzecią osobą, która ubiega się o fotel prezydenta Jeleniej Góry.