kwietnia 4, 2018

Macicę może sobie Pani wyciąć i wrzucić do kibla – napisał na facebooku Rafał Piotr Szymański, jeleniogórski radny Prawa i Sprawiedliwości. Tego samego dnia przeprosił, ale mleko się rozlało.

kwietnia 2, 2018

Jeleniogórski miejski monitoring, to – zdaniem nadzorującego system wiceprezydenta Jerzego Łużniaka – system, który znakomicie się sprawdza.

kwietnia 2, 2018

9,5 mln zł kosztować będzie gruntowna przebudowa rynku w Bolkowie. Większość środków pochodzić będzie z dotacji unijnej. Marszałek województwa Cezary Przybylski przekazał burmistrzowi miasta Jarosławowi Wrońskiemu 8,2 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

kwietnia 1, 2018

Nowoczesny system „Kolejkowicz” dla klientów paszportowych i cudzoziemców od poświątecznego wtorku będzie działał we Wrocławiu, a od 16 kwietnia w delegaturach urzędu wojewódzkiego, w tym, w Jeleniej Górze.

marca 29, 2018

Jeden oferent zgłosił chęć realizacji przebudowy Teatru im. C. K. Norwida. To już trzecie, przetargowe podejście. Firma zaproponowała wykonie prac za 16,7 mln zł. Jeśli nie zajdą nieoczekiwane okoliczności remont teatru wreszcie się rozpocznie.

marca 28, 2018

5 milionów złotych na prace ochronne, remontowe lub konserwatorskie zabytków na Dolnym Śląsku przeznaczył samorząd województwa. Środki trafią do 165 obiektów, które otrzymają od 5 do 120 tys. zł. W naszym regionie wsparcie zdobyło 38 zabytków, które otrzymają łącznie 1,285 mln zł.

marca 25, 2018

Kto stanie do wyścigu w jesiennych wyborach na burmistrza Kowar?Najważniejsi gracze tutejszej sceny samorządowej niczego nie wykluczają, choć wyraźnej deklaracji nikt z nich jeszcze nie złożył. 

marca 25, 2018

Samorząd Wlenia nie ustaje w wysiłkach, aby przywrócić połączenie kolejowe łączące Wleń z Jelenią Górą i Zebrzydową. To bardzo trudne zadanie, bo wiadomo, kolej, spółki ją obsługujące rządzą się swoimi zasadami. Może wysłanie ponad 10 tys. kartek do Ministerstwa Infrastruktury coś pomoże? - Chcemy, żeby nas zauważono i aby zapadły pierwsze decyzje, które przybliżą nas do sytuacji, kiedy z wleńskiej stacji będą odjeżdżać pociągi – mówi Artur Zych, burmistrz Wlenia. 

marca 23, 2018

Dolnośląski kurator oświaty nie zgodził się na zaproponowane w Piechowicach rozwiązanie odnośnie sieci szkół. Pomysł burmistrza, popierany przez część radnych, aby połączyć gimnazjum i szkołę podstawową w jedną jednostkę organizacyjną zawisł w powietrzu. Na wczorajszej sesji nadzwyczajnej nie doszło do głosowania w tej sprawie.

marca 22, 2018

Samorząd Zgorzelca zakupił do miejskich przedszkoli i żłobka urządzenia poprawiające jakość powietrza. - To inwestycja w zdrowy bezpieczny rozwój najmłodszych – mówi Rafał Gronicz, burmistrz Zgorzelca. Zakup sprzętu pochłonął 30 tys. zł.

marca 21, 2018

Z początkiem lata ruszy od dawna planowany remont jeleniogórskiego ratusza. Zmieni to organizację pracy urzędu, a grupą, która wykazuje najwyższe zaniepokojenie remontem są... narzeczeni planujący w niedalekiej przyszłości ślub.

marca 20, 2018

Trwają odbiory nowego wyciągu na Kopę. Kolejne terminy jej otwarcia były przesuwane. Jest jeszcze szansa, że narciarze wjadą na Kopę tej zimy. Zależy to od tego jak sprawnie i szybko przeprowadzone będą odbiory no i od tego jak długo potrwa zima... 

marca 9, 2018

Potężna inwestycję modernizacji oczyszczalni ścieków będzie mógł zrealizować Gryfów Śląski, dzięki skutecznym zabiegom o jej dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Dotacja unijna to 6,5 mln zł przy całkowitej wartości projektu wynoszącej 9,4 mln zł.

marca 3, 2018

Bolków ma pomysł, jak zagospodarować dawny kościół ewangelicki. Ma w nim powstać galeria historyczno – artystyczna. Zrobiono właśnie pierwszy ruch: są środki finansowe na remont, ruszyła procedura wyłonienia Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Finał prac przewidziano na koniec 2019 roku.

lutego 26, 2018

Od jutra (wtorek, 27 lutego) można zgłaszać się po karty zabiegowe, które pozwolą wysterylizować i wykastrować wolno żyjące na ternie Jeleniej Góry kotki i koty. To akcja, która ma zapobiec niekontrolowanemu przyrostowi populacji tych zwierząt w mieście.

lutego 25, 2018

Tylko pierwsza transza dofinansowania zmiany źródła ogrzewania na ekologiczne pozwoli zlikwidować jedną dziesiątą jeleniogórskich, domowych kominów. Pierwszych 400 osób otrzymało informację o zakwalifikowaniu do programu.

lutego 24, 2018

Niemal w tym samym czasie pojawiły się dwie bardzo dobre informacje, które na pewno ucieszą mieszkańców Zgorzelca. Miasto zdobyło środki unijne na III etap rewitalizacji śródmieścia, co ma sprawić, że Zgorzelec będzie miał prawdziwe, miejskie centrum. Do tego PKP podpisała umowę z firma, która przebuduje i wyremontuje dworzec kolejowy na Ujeździe.  

lutego 24, 2018

Okolice rzeki Kamiennej w Cieplicach mają szanse stać się jednymi z najładniejszych terenów rekreacyjno-spacerowych w Jeleniej Górze. Bulwar, który ma tam powstać jeszcze w tym roku, nie jest już tylko projektem. Miasto za chwilę ogłosi przetarg na jego realizację.

lutego 22, 2018

W oparciu o opinie Instytutu Pamięci Narodowej wojewoda dolnośląski wydał kolejnych 12 zarządzeń zastępczych, na mocy których zostaną zmienione nazwy ulic w dolnośląskich miejscowościach, w tym trzech, w naszym regionie.

lutego 21, 2018

Kolejny – drugi - przetarg, w którym miano wyłonić wykonawcę remontu teatru Norwida nie został rozstrzygnięty. Zgłosiło się dwóch oferentów, ale zaproponowane przez nich stawki były wyższe od kwoty, za jaką ma być wykonane całe przedsięwzięcie. W efekcie może nie udać się zrealizować inwestycji do końca roku, a to stwarza duże zagrożenie utraty dotacji unijnej na remont.

lutego 19, 2018

Lada dzień zostanie otwarty tymczasowy most na Bobrze w Dąbrowicy. Skończy się mordęga mieszkańców, którzy musieli korzystać z kłopotliwego objazdu. Niektórzy radni oceniają, że szkoda pieniędzy wyłożonych na tymczasową przeprawę. Lepiej było je przeznaczyć na inwestycję w most właściwy. 

lutego 19, 2018

W Bolesławcu osiedli się rodzina w ramach repatriacji. Miejski samorząd przyjął uchwałę, zgodnie z którą gmina zapewni warunki do osiedlenia się jednej rodziny (nie określając jej imiennie) w ramach repatriacji.

lutego 18, 2018

Rośnie ilość starego sprzętu i innych większych odpadów przywożonych przez mieszkańców Jeleniej Góry do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Tak wynika z analizy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. Kilkuletni system, edukacja, przynoszą, widać, powoli efekty. Oznacza to, że coraz rzadziej przychodzi nam do głowy, żeby elektrośmieci, stare meble wyrzucać do lasu.
 

lutego 17, 2018

- Prawdopodobnie budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Orła Białego zostanie ukończona szybciej niż planowano – mówi Mirosław Kalata, wójt Podgórzyna. Nie oznacza to jednak, że dzieci pójdą do nowej szkoły już od września. Opóźniają się formalności związane z urządzeniem ronda na ruchliwym skrzyżowaniu przy szkole.