sierpnia 17, 2018

„Prawo i dama” - kolejna powieść Wilkie Collinsa, jednego z najpoczytniejszych i najbardziej cenionych dziewiętnastowiecznych pisarzy, prekursora powieści sensacyjnej i detektywistycznej. To pierwsze polskie wydanie tej znakomitej książki. Wcześniej wydawnictwo MG wypuściło na rynek „Córki niczyje”, „Armadale”, „Tajemnica Mirtowego Pokoju” oraz „Córka Izebel” tego samego autora.

sierpnia 9, 2018

„Dziedzictwo” Bartosza Zawistowskiego to książka nagrodzona w II edycji konkursu literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór” i zarazem kolejna pozycja z serii „Z Biblioteki Ducha Gór” jeleniogórskiego wydawnictwa AD REM.

sierpnia 3, 2018

John Flanagan, uwielbiany na całym świecie autor bestsellerowej serii  osadzonych w fantastycznym świecie powieści dla młodzieży "Zwiadowcy", powraca! Polscy czytelnicy jako pierwsi na świecie mają okazję przeczytać długo oczekiwany 13. tom zatytułowany "Klan Czerwonego Lisa". 

lipca 27, 2018

Gdzie mieszkają smoki? Czy lubią kotlety sojowe? A czy rycerze myją zęby albo jedzą warzywa? Jeśli jeszcze tego nie wiecie – przeczytajcie książkę „Jotka – łowca smoków. Smoki Wysp Brytyjskich” Łukasza Radeckiego. To świetna literatura dla dzieci, która ucieszy też rodziców. 

lipca 22, 2018

Powieść Wacława Holewińskiego „Pogrom 1905” odkrywa mało znane wydarzenia z polskiej historii, na tle których rozgrywają się szemrane interesy warszawskiego półświatka, afery kryminalne, zamachy i romanse.

lipca 13, 2018

Rafał Fronia – jeleniogórzanin, himalaista, maratończyk, członek Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego mówi o sobie: „Romantyk Gór Wysokich”. Zasłynął publikowanymi w internecie dziennikami z Narodowej Wyprawy na K2 w 2018 roku. Uczestnik wielu wypraw w najwyższe góry, m.in. na oba Gaszerbrumy, Broad Peak zimą, Nanga Parbat, Manaslu, Dhaulagiri, Pik Lenina czy Baruntse, zdobywca Gaszerbruma II i Lhotse, kartograf i właściciel Wydawnictwa PLAN, w książce "Anatomia Góry" podejmuje próbę wyjaśnienia, dlaczego najwyższe góry są tak kuszące i co sprawia, że mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa co roku setki śmiałków próbują wdrapać się na ich szczyt. I jak te góry zmieniają człowieka.

lipca 7, 2018

Jedna decyzja może zakończyć wszystko… lub doprowadzić do niespodziewanego odkupienia.

czerwca 29, 2018

„Melodia Litny” Łukasza Jabłońskiego – interesujący debiut w nowej fali polskiej fantasy. Powieść zawierająca wszystko, co powinna mieć książka z tego gatunku i zarazem solidna porcja rozrywki.

Wilczy kieł dla morderców, byczy róg dla gwałtowników, wężowy język dla stręczycieli – magiczne tatuaże piętnujące zbrodniarzy wszelkiej maści. Czy odważysz się poznać wyklętych? 

czerwca 23, 2018

„Kamień na szczycie” to trzeci tom serii „Kroniki Drugiego Kręgu” Ewy Białołęckiej, nazywanej pierwszą damą polskiej fantastyki dla młodzieży.

czerwca 13, 2018

„Spętani przeznaczeniem”, to pełna niezwykłych wyobrażeń historia o nadziei, walce i miłości, rozgrywana  w kosmicznym uniwersum.

Ona – zabija dotykiem, on –  jako jedyny jest na ten dotyk odporny...

czerwca 6, 2018

„Tak będzie prościej” Przemysława Semczuka, to nie tylko kryminał, ale i powieść społeczna o tym, jak młoda jest nasza poprawność polityczna. Książka miała premierę 22 maja tego roku. 

czerwca 1, 2018

„Post scriptum” Mileny Wójtowicz to najnowsza książka autorki, która zdobyła serca fanów lekkim stylem, poczuciem humoru i dość przewrotnym traktowaniem stereotypów.

maja 30, 2018

W niemalże rodzinnej atmosferze przebiegła promocja „Dziedzictwa” Bartosza Zawistowskiego - książki nagrodzonej podczas II edycji Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór” Wydawnictwa Ad Rem. Uroczysta prezentacja niewielkiiej formatem, ale bogatej treścią książki – bo tak można najkrócej scharakteryzować tę publikację – zorganizowano 29 maja w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej.
 

maja 25, 2018

Uroczysta prezentacja „Dziedzictwa” Bartosza Zawistowskiego - książki nagrodzonej podczas II edycji Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór” będzie wydarzeniem konkursowej gali, która odbędzie się we wtorek 29 maja, godz. 16.00 w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27. Wstęp wolny.

maja 23, 2018

„Gałąź Ducha Gór” jest trzecią książka Konrada Jaskólskiego, który w roku 2016 został jednym z laureatów I Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór”, ogłoszonego przez Wydawnictwo Ad Rem. Nagrodzono wówczas jego książkę „Anatomia nadczłowieka. Przewodnik dla początkujących”, w której Ducha Gór, chociaż niedosłownie, był jedną z kluczowych postaci. Właśnie wydana „Gałąź Ducha Gór” to zbiór filozoficznych bajek, który rozbawi nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

maja 17, 2018

„Dziwne losy Jane Eyre” to najsłynniejsza powieść Charlotte Brontë, która przyniosła jej międzynarodową sławę.

maja 9, 2018

Taniec na Uranie. Z Kowar do kopalni „Podgórze” - to już drugi z serii przewodników emocjonalnych Wydawnictwa Ad Rem. Tym razem w osobistej, pełnej oryginalnych skojarzeń opowieści Czytelnik zabrany zostaje do podziemnego świata Kowar i odbywa podróż w czasie do miasta, w którym jeszcze nie tak dawno wydobywano uran. Czym jest tytułowy Taniec na uranie? Droga z Kowar do Kopalni „Podgórze” nie jest tylko drogą w przestrzeni, ale i drogą w czasie, i wyobraźni. Drogą przez szepty, jęki, płacz i śmiech ludzi, którzy… tańczyli swój danse macabre.

maja 3, 2018

Oto pierwsze, polskie wydanie znakomitej książki „Córka Izebel” Wilkie Collinsa – jednego z najpoczytniejszych i najbardziej cenionych dziewiętnastowiecznych pisarzy, prekursora powieści sensacyjnej i detektywistycznej.

kwietnia 26, 2018

„Elizabeth i jej ogród” Elizabeth von Arnim to opowieść Angielki, która pokochała Pomorze. Książka jest równocześnie fascynującym pamiętnikiem namiętnej ogrodniczki, która tworzy swój mały raj wśród pomorskich kartofli, łubinu i łanów zboża... 

kwietnia 20, 2018

„Tajny agent” to być może najbardziej aktualna powieść Josepha Conrada! Angielska klasyka z polskimi akcentami.

kwietnia 13, 2018

„To nie może być prawda” Hanny Dikty, to zaskakująca, kobieca opowieść śmierci, miłości i przyjaźni. 

kwietnia 5, 2018

Najnowsza powieść Natalii Jagiełło-Dąbrowskiej, zatytułowana „Kiedy przyjdzie czas”, to chwytająca za serce historia o nieustannej walce o siebie i bliskich. 

marca 29, 2018

„Spotkamy się przypadkiem” Małgorzaty Garkowskiej to opowieść o pokonywaniu życiowych zakrętów. O bólu, cierpieniu i szczęściu, na które trzeba być otwartym. 

marca 22, 2018

„Jan Kaczkowski. Życie pod prąd” Przemysława Wilczyńskiego, to historia człowieka, który według księdza Adama Bonieckiego „uratował honor polskiego kapłaństwa”. Co sprawiło, że wikary z niewielkiej miejscowości na Kaszubach stał się najbardziej rozpoznawalnym duchownym w kraju?