sierpnia 11, 2018

Ponad 70-kilometrowy południowy odcinek autostrady A-18 z Olszyny do Golnic zostanie wyremontowany. Ta informacja z pewnością ucieszy kierowców, którzy jeżdżą do Polski od strony Berlina.

sierpnia 9, 2018

Tegoroczne Bolesławieckie Święto Ceramiki trwać będzie od 15 do 19 sierpnia. To jedno z najbardziej spektakularnych i najbardziej atrakcyjnych imprez wakacyjnych organizowanych w naszym regionie oraz jednocześnie jedne z największych w Europie targi wyrobów ceramicznych (niemal 100 wystawców z Polski i Europy), podczas których zaopatrzyć się można w ceramikę użytkową, artystyczną oraz w biżuterię.

sierpnia 7, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 7 sierpnia 2018 r. m.in.:

sierpnia 5, 2018

Wysiadł, miał na chwilę pójść po pieniądze do brata. I tyle go widziałem – opowiada starszy taksówkarz oszukany niedawno przez klienta. Każdy świadczący usługi taksówkarskie ma w swojej karierze takie przypadki. Trudno im w pełni zapobiegać, ale można ograniczać ryzyko.

sierpnia 1, 2018

Rosnące ceny towarów objętych podatkiem akcyzowym tworzą rynek nielegalnego obrotu tymi dobrami. Pokusa, aby kupować trefny, tańszy towar wśród mniej zamożnych palaczy jest bardzo silna. Właśnie stracili jeden z punktów zaopatrzenia w Bolesławcu. Handlująca tytoniem bez akcyzy kobieta może zapłacić wysoką grzywnę i trafić za kratki. 

lipca 31, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 31 lipca 2018 r. m.in.: 

lipca 30, 2018

Fala afrykańskich upałów nadciągnęła nad nasz region. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że temperatura może sięgać do +34 stopni.

lipca 29, 2018

Pieniądze czekają na ludzi bez zatrudnienia, chcących zmienić zawód lub wziąć udział w szkoleniach, chorujących, takich którzy nie mają z kim zostawić dzieci, a także na szefów firm, którzy mają kłopoty ze znalezieniem ludzi do pracy. Funduszami dysponuje Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

lipca 27, 2018

Gminy z naszego regionu otrzymały kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

lipca 27, 2018

Wilgotność ściółki w lasach w naszym regionie spada coraz bardziej. Leśnicy apelują o ostrożność podczas spacerów i zbierania jagód. Każda iskra może zaprószyć ogień. Jeśli upały potrwają przez kolejne dni, nadleśnictwa nie wykluczają wprowadzenia zakazu wstępu do lasu.

lipca 25, 2018

Rafałowi S, mieszkańcowi wsi spod Bolesławca prokurator postawił osiem zarzutów, w tym czynnej napaści na policjanta. Sprawca uderzył mundurowego kierowanym przez siebie autem podczas ucieczki przed policyjnym pościgiem. Wczoraj ( 24 lipca) Sąd Rejonowy w Bolesławcu zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 39-latka.

lipca 24, 2018

W najnowszym numerze „Nowin Jeleniogórskich” Nr 30/2018 z 24 lipca 2018 r.:

lipca 21, 2018

Na piątkowe spotkanie z Rafałem Fronią przyszło tak wiele osób, że w salce Książnicy Karkonoskiej zabrakło miejsca. Duża część uczestników spotkania mogła tylko zza drzwi, znad czubków głów zobaczyć himalaistę, który dzięki swojej przebojowości, otwartości i szczerości błyskawicznie zdobywa popularność.

lipca 20, 2018

We wtorek, 17 lipca, zaginęła 17- letnia Ada Grzywacz, zamieszkała w Ścięgnach. Tego dnia około godziny 14.00 miała jechać z Karpacza do Ścięgien. Na miejsce nie dotarła, nie odbiera telefonu. Brak z nią kontaktu.

lipca 19, 2018

Trwa szczyt sezonu budowlanego, do tego w roku wyborczym, co oznacza, że samorządy z dużym rozmachem realizują inwestycje. Jednak w wielu gminach nie wszystkie przedsięwzięcia uda się wykonać. Wszystko przez coraz większe trudności ze znalezieniem wykonawców. Coraz mniej firm zgłasza się do przetargów, a te które przystępują, oczekują większych pieniędzy za roboty, niż przewidziane w kosztorysach. Zdarzają się nawet takie sytuacje, że do przetargów nie zgłasza się żaden wykonawca.

lipca 18, 2018

W środę, 15 sierpnia, wystartują rozgrywki Pucharu Polski w okręgu jeleniogórskim. W siedzibie OZPN rozlosowano pary I rundy. Kilka spotkań zapowiada się bardzo ciekawie.

lipca 17, 2018

Wczoraj (poniedziałek, 16 lipca), prawie dwa tygodnie wcześniej niż zapowiadano, na tory między Lubaniem a Węglińcem wróciły pociągi. Wszystkie połączenia kursują już według rozkładu, także pociąg IC „Karkonosze”, który przez kilka tygodni jeździł przez Wałbrzych.

lipca 17, 2018

Nie pomogło przemyślne zamaskowanie szafą wejścia do pomieszczenia przystosowanego do uprawy marihuany. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową komendy wojewódzkiej we Wrocławiu oraz funkcjonariusze kryminalni z Bolesławca zatrzymali mężczyznę, który uprawiał konopie indyjskie i u którego znaleziono sporą ilość suszu.

lipca 17, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich" 29/2018 z 17 lipca 2018 r m.in.:

lipca 17, 2018

Pułkownika w stanie spoczynku Edwarda Jakubowskiego pożegnano dzisiaj (17 lipca) na cmentarzu przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze z wojskowym ceremoniałem. Wzruszająca była chwila, gdy kombatanci przekazali czapkę pułkownika jego prawnukowi.

lipca 16, 2018

Rodzina łabędzi przechadzała się po drodze wojewódzkiej w gminie Osiecznica. To był sympatyczny obrazek, ale ptaki, stwarzały realne zagrożenie dla użytkowników drogi. Tym razem obyło się bez mandatu...

lipca 13, 2018

38- latek zadźgał nożem swoją konkubinę. Do zbrodni doszło w czwartek (12 lipca) wieczorem w jednym z mieszkań przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze. Dzisiaj (13 lipca ) mężczyzna ma mieć  postawione zarzuty przez prokuratora.

AKTUALIZACJA: Mężczyzna podejrzany o zabójstwo swojej konkubiny ma postawiony zarzyut zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o trzymiesięczyn areszcie tymczasowym  dla 38-latka.

lipca 10, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 10 lipca 2018 r.:

lipca 6, 2018

Skradziony niedawno w Niemczech nissan qashqai trafił do Polski, a dzięki informatorowi udało się go namierzyć i zająć. Policja ustala, kto ukradł i kto sprowadził warty 35 tys. zł samochód do Polski.