maja 24, 2017

W minionym roku Inspekcja Handlowa przeprowadziła 31 kontroli na stacjach paliw na terenie pięciu powiatów (dawnego województwa jeleniogórskiego). Okazało się, że olej napędowy, benzyna oraz LPG wszędzie spełniały normy. W kraju zakwestionowano 2,36 proc. próbek kontrolowanych paliw.

maja 23, 2017

Nie doszło do zamknięcia drogowego polsko-czeskiego przejścia granicznego w Czerniawie, co zapowiadano na miniony poniedziałek. Przejście będzie drożne do 15 lipca, a po tym terminie, mimo remontu prowadzonego na drodze do Novego Mesta, przejazd będzie możliwy dzięki objazdom.

maja 23, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 23 maja 2017 m.in.:

maja 22, 2017

Dużo szczęścia mieli hodowcy truskawek z Gościszowa. Podczas okopywania roślin otarli się o śmiertelne niebezpieczeństwo. Zaledwie 5 centymetrów pod ziemią spoczywał mocno zardzewiały pocisk artyleryjski kalibru 100 mm.

maja 21, 2017

Znakomity artysta fotografik i wydawca, Janusz Moniatowicz został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”! 

maja 18, 2017

Od najbliższego poniedziałku, tj. od 22 maja, zamknięte będzie polsko-czeskie przejście graniczne Czerniawa – Nove Mesto. Przejście będzie zamknięte aż do 2 września, a utrudnienia spowodowane są pracami drogowymi na odcinku przejście graniczne – Nowe Mesto.

maja 17, 2017

Zarzut zamordowania dwóch mężczyzn usłyszał Jarosław H. Do zbrodni doszło na początku maja w Łaziskach w gminie Bolesławiec.

maja 16, 2017

Zwykle to agresywny, nadużywający alkoholu mężczyzna jest sprawcą rodzinnych awantur. W historii z miejscowości koło Bolesławca było zupełnie inaczej. To mężczyzna stał się ofiarą furii swojej całkowicie trzeźwej małżonki.

maja 15, 2017

W Jeleniej Górze i w okolicznych miejscowościach grupy dzieci z niektórych parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Jak co roku przeżycia religijne mieszają się z rozbudzoną na ten czas konsumpcją.

maja 14, 2017

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa kanalizacji w kilku miejscowościach w gminie Gromadka.

maja 13, 2017

Dlaczego administratorzy galerii handlowych nie pozwalają wjeżdżać na podziemne parkingi samochodom z instalacjami LPG? - pyta pan Adam, posiadacz skody superb z taką właśnie instalacją. W jego opinii to czysty absurd. Nowoczesne instalacje mają systemy zabezpieczeń i nie ma ryzyka, że dojdzie do rozszczelnienia i wybuchu. On sam taki zakaz ignoruje, bo dodatkowo uważa, że znaki zakazujące ruchu pojazdom na gaz są bezprawne.

maja 12, 2017

36-latek przemyślał dokładnie sposób napadu na nieduży sklep spożywczy w Warcie Bolesławieckiej. Zadbał o to, aby oko zamontowanego monitoringu nie zarejestrowało jego występku. Na nic to się jednak zdało.

maja 11, 2017

Na pierwszej z ulic w Bolesławcu czyli Bolesława Prusa pojawiły się ceramiczne tabliczki z jej nazwą.

maja 11, 2017

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przedstawił zasady nowego programu ograniczania niskiej emisji i walki ze smogiem na Dolnym Śląsku. Na wymianę domowych pieców, obecnie główne źródło tzw. niskiej emisji, fundusz przeznaczy 50 mln zł.  

maja 10, 2017

Mieszkańca powiatu legnickiego, który przewoził samochodem część sprzętu serwisowego, skradzionego z warsztatu mechanicznego, zatrzymali policjanci z Bolesławca. Mundurowi odzyskali mienie o wartości około 30 tysięcy złotych, a paser usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

maja 9, 2017

O 13 nowych, niskopodłogowych i spełniających normę emisji spalin Euro 6 wzbogaci się tabor komunikacji miejskiej w Bolesławcu. Pojazdy kosztować będą około 12 mln zł, z czego 8,8 mln zł pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020. Umowę o dofinansowaniu projektu „Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego na potrzeby komunikacji miejskiej w Bolesławcu”  podpisali prezydent Bolesławca Piotr Roman i marszałek województwa Cezary Przybylski.  

maja 8, 2017

W mieszkaniu znaleziono zwłoki 55-letniego mężczyzny. Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu prowadzi śledztwo w tej sprawie. Na dziś zaplanowano sekcję zwłok. Pozwoli ona wyjaśnić pojawiające się wątpliwości. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna został zamordowany. 

maja 6, 2017

OneLegnica, taką nazwę przyjął powstający właśnie, pierwszy na Dolnym Śląsku, klub ampfutbolowy, czyli dla osób po amputacji kończyn. Inauguracyjny trening odbędzie się 27 maja w Legnicy.

maja 2, 2017

Nieznani sprawcy okradli kilka dni temu cerkiew grekokatolicką w Patoce (gmina Gromadka), w powiecie bolesławieckim.

kwietnia 28, 2017

Gdyby nie przytomność umysłu i poczucie odpowiedzialności kierowcy z Wodzisławia Śląskiego, na autostradzie A4 w pobliżu Bolesławca mogło dojść do tragicznego wypadku. Zatrzymany po jego zgłoszeniu na policję kierowca miał prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

kwietnia 26, 2017

NSZZ Solidarność zapowiada na 2 maja strajk w sklepach dużych sieci. Wiadomo, że do protestu przystąpią pracownicy sieci Tesco, Biedronka, Castorama i Carrefour. Jak twierdzi Franciszek Kopeć, przewodniczący NSZZ Solidarność Region Jelenia Góra, nie jest powiedziane, że we wszystkich placówkach tych sieci będzie prowadzona akcja protestacyjna. - To już zależy od pracowników – mówi.

kwietnia 23, 2017

Prezydent Bolesławca Piotr Roman podpisał umowę z wykonawcą na budowę „Centrum wiedzy”, czyli nowoczesnej biblioteki z miejscem spotkań młodzieży. Powstanie ona w dawnym domu handlowym „Mieszko”.

kwietnia 23, 2017

Rzecznik Praw Obywatelskich Artur Bodnar zwrócił się do ministra sprawiedliwości o szybkie wprowadzenie zasady obecności obrońcy natychmiast po zatrzymaniu osoby przez funkcjonariuszy. Ma to zapobiec nadużywaniu przez policję siły wobec takich osób, co - zdaniem rzecznika – niekiedy przybiera wręcz charakter tortur. Rzecznik wymienia 18 przykładów takich zachowań policjantów w latach 2008 – 2015, a wśród opisanych zdarzeń jest sytuacja z 2011 r., do której doszło podczas festiwalu Blues nad Bobrem w Kliczkowie.

kwietnia 22, 2017

Ciekawą, majówkową propozycje dla mieszkańców południowo-zachodniej części Dolnego Śląska mieć będzie Biuro Turystyki Kolejowej TurKol. Od 1 do 3 maja jeździć będą w naszym regionie stylowe osobowe składy kolejowe, ciągnięte przez parowozy.