maja 25, 2017

Policjanci z trzech województw zaangażowali się w wyjaśnienie sprawy, która okazała się niemądrym żartem trzynastolatka. Chłopakiem zajmie się sąd rodzinny.

maja 24, 2017

W minionym roku Inspekcja Handlowa przeprowadziła 31 kontroli na stacjach paliw na terenie pięciu powiatów (dawnego województwa jeleniogórskiego). Okazało się, że olej napędowy, benzyna oraz LPG wszędzie spełniały normy. W kraju zakwestionowano 2,36 proc. próbek kontrolowanych paliw.

maja 23, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 23 maja 2017 m.in.:

maja 18, 2017

Od najbliższego poniedziałku, tj. od 22 maja, zamknięte będzie polsko-czeskie przejście graniczne Czerniawa – Nove Mesto. Przejście będzie zamknięte aż do 2 września, a utrudnienia spowodowane są pracami drogowymi na odcinku przejście graniczne – Nowe Mesto.

maja 15, 2017

W Jeleniej Górze i w okolicznych miejscowościach grupy dzieci z niektórych parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Jak co roku przeżycia religijne mieszają się z rozbudzoną na ten czas konsumpcją.

maja 13, 2017

Dlaczego administratorzy galerii handlowych nie pozwalają wjeżdżać na podziemne parkingi samochodom z instalacjami LPG? - pyta pan Adam, posiadacz skody superb z taką właśnie instalacją. W jego opinii to czysty absurd. Nowoczesne instalacje mają systemy zabezpieczeń i nie ma ryzyka, że dojdzie do rozszczelnienia i wybuchu. On sam taki zakaz ignoruje, bo dodatkowo uważa, że znaki zakazujące ruchu pojazdom na gaz są bezprawne.

maja 11, 2017

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przedstawił zasady nowego programu ograniczania niskiej emisji i walki ze smogiem na Dolnym Śląsku. Na wymianę domowych pieców, obecnie główne źródło tzw. niskiej emisji, fundusz przeznaczy 50 mln zł.  

maja 8, 2017

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 14 maja 2017 r. na wycieczkę nr 14 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.45 do Lubawki. 

maja 8, 2017

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze wydał wyrok na rodziców, siedmiomiesięcznego Milana którego zwłoki znaleziono we wrześniu ubiegłego roku w jednym z mieszkań w tym mieście. Matka oraz ojciec zmarłego chłopczyka zostali uznani winnymi narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

maja 6, 2017

OneLegnica, taką nazwę przyjął powstający właśnie, pierwszy na Dolnym Śląsku, klub ampfutbolowy, czyli dla osób po amputacji kończyn. Inauguracyjny trening odbędzie się 27 maja w Legnicy.

maja 5, 2017

Niemiecka firma Sopp Polska uruchomiła w Kamiennej Górze kolejną fabrykę. To już trzeci zakład tej firmy w tym mieście. 4 maja uroczyście otwierał ją właściciel firmy Paul Dieter Maar oraz prezes zarządu Waldemar Dworznik. W otwarciu uczestniczyła też  wicemarszałek województwa Iwona Krawczyk, która wręczyła obu panom Srebrne Odznaki Honorowe Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

kwietnia 30, 2017

Zakończyło się kilku miesięczne zamieszanie związane z wyłonieniem wykonawcy przebudowy Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Kilka dni temu w tamtejszym urzędzie miasta burmistrz Krzysztof Świątek podpisał umowę z konsorcjum firm - „Konior” Przedsiębiorstwo Budowlane sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowo – Usługowe Rafał Kotliński, które będą prowadzić remont. Prace mają się zakończyć do końca listopada przyszłego roku.

kwietnia 27, 2017

Dwóch 36 – latków z gminy Lubawki porwało i woziło 33 – letniego mężczyznę w bagażniku samochodu. Zrobili to, aby się na nim odegrać, za groźby karalne jakie porwany wcześniej kierował pod ich adresem.

kwietnia 27, 2017

Wiele atrakcji dla miłośników historii i militariów przygotowali organizatorzy Rajdu Arado 2017. W tym roku grupy rekonstruktorów pojawią się w ośmiu miejscach w regionie.

kwietnia 26, 2017

NSZZ Solidarność zapowiada na 2 maja strajk w sklepach dużych sieci. Wiadomo, że do protestu przystąpią pracownicy sieci Tesco, Biedronka, Castorama i Carrefour. Jak twierdzi Franciszek Kopeć, przewodniczący NSZZ Solidarność Region Jelenia Góra, nie jest powiedziane, że we wszystkich placówkach tych sieci będzie prowadzona akcja protestacyjna. - To już zależy od pracowników – mówi.

kwietnia 22, 2017

Ciekawą, majówkową propozycje dla mieszkańców południowo-zachodniej części Dolnego Śląska mieć będzie Biuro Turystyki Kolejowej TurKol. Od 1 do 3 maja jeździć będą w naszym regionie stylowe osobowe składy kolejowe, ciągnięte przez parowozy.

kwietnia 19, 2017

Ruszyła druga edycja akcji Aktywny Dolny Śląsk. To szansa na zrealizowanie przedsięwzięcia upowszechniającego sport i promującego walory turystyczne za pieniądze samorządu województwa.  Urząd marszałkowski na takie projekty obywatelskie przeznaczy 600 tysięcy złotych, po 120 tys. na projekty z regionu jeleniogórskiego, legnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego i z Wrocławia.

kwietnia 18, 2017

Niedawno, 1 kwietnia 2017, weszła w życie nowa ustawa o grach hazardowych. Salonów gier będzie mniej i będą pod pełną kontrolą państwa. - Właśnie trwa akcja Krajowej Administracji Skarbowej, która kontroluje, czy właściciele stosują się do ustawy i zamykają takie lokale – zapewnia Krzysztof Mróz, senator Prawa i Sprawiedliwości, członek senackiej komisji budżetu. 

kwietnia 15, 2017

Dwóch mężczyzn, którzy na terenie powiatów zgorzeleckiego i kamiennogórskiego dokonali szeregu włamań do mieszkań oraz sklepów zatrzymali policjanci z Kamiennej Góry. Złodzieje mogą spędzić za kratkami nawet 10 lat.

kwietnia 15, 2017

Zdrowia, radości oraz wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim - Nowej Nadziei wraz z budzącą się wiosną - życzy Czytelnikom z okazji Świąt Wielkanocy
redakcja „Nowin Jeleniogórskich”

kwietnia 12, 2017

Bezrobocie na koniec lutego było wyjątkowo niskie – tak wynika ze statystyk, którymi kilka dni temu pochwalił się Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Tyle, że oferowane przez pracodawców zarobki pozostawiają wciąż wiele do życzenia.

kwietnia 8, 2017

Tytuły Zdolnego Ślązaka i Zdolnego Ślązaczka odebrało 316 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Dolnego Śląska. Wszyscy są laureatami prestiżowego konkursu wiedzowego organizowanego od lat przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu . W tym gronie znalazły się też dzieci z regionu jeleniogórskiego.

kwietnia 7, 2017

Pasja według św. Mateusza – Ekumeniczny Koncert Wielkopostny autorstwa Metropolity Hilariona, zabrzmi w Kościele Łaski p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Kamiennej Górze już w najbliższy poniedziałek, 10 kwietnia 2017 roku. Początek tego szczególnego koncertu oratoryjnego o godz. 19:00. Wstęp wolny.

kwietnia 1, 2017

Grupę trzech nastolatków, w wieku 18, 15 i 13 lat, która w drugiej połowie marca dokonała w Kamiennej Górze czterech napadów na dorosłych mężczyzn zatrzymali tamtejsi policjanci.