sierpnia 7, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 7 sierpnia 2018 r. m.in.:

sierpnia 7, 2018

Od 13 do 15 sierpnia trwać będzie Wielki Odpust Krzeszowski, który każdego roku przyciąga do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie tysiące pielgrzymów z całej Polski. Wydarzeniu towarzyszą uroczyste procesje i Msze Święte. Wydarzenie ma także charakter patriotyczny, ponieważ łączy się ze Świętem Wojska Polskiego, które w tym roku będzie obchodzone w sposób szczególny, bo w oparciu o Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Trzydniowe uroczystość religijne zakończy 15 sierpnia Festyn Patriotyczny, który rozpocznie się o godz. 14.00. 

sierpnia 5, 2018

Wysiadł, miał na chwilę pójść po pieniądze do brata. I tyle go widziałem – opowiada starszy taksówkarz oszukany niedawno przez klienta. Każdy świadczący usługi taksówkarskie ma w swojej karierze takie przypadki. Trudno im w pełni zapobiegać, ale można ograniczać ryzyko.

lipca 31, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 31 lipca 2018 r. m.in.: 

lipca 30, 2018

Fala afrykańskich upałów nadciągnęła nad nasz region. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że temperatura może sięgać do +34 stopni.

lipca 29, 2018

Pieniądze czekają na ludzi bez zatrudnienia, chcących zmienić zawód lub wziąć udział w szkoleniach, chorujących, takich którzy nie mają z kim zostawić dzieci, a także na szefów firm, którzy mają kłopoty ze znalezieniem ludzi do pracy. Funduszami dysponuje Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

lipca 29, 2018

Arkadiusz B. trudnił się w Kamiennej Górze handlem środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Jak ustalili policjanci, dilerką zajmował się od dwóch lat. Aż w końcu wpadł.

lipca 27, 2018

Gminy z naszego regionu otrzymały kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

lipca 27, 2018

Wilgotność ściółki w lasach w naszym regionie spada coraz bardziej. Leśnicy apelują o ostrożność podczas spacerów i zbierania jagód. Każda iskra może zaprószyć ogień. Jeśli upały potrwają przez kolejne dni, nadleśnictwa nie wykluczają wprowadzenia zakazu wstępu do lasu.

lipca 26, 2018

W pogotowiu ratunkowym w Jeleniej Górze biją na alarm. Brakuje im rąk do pracy. Chodzi o wykwalifikowanych ratowników medycznych. Od ręki zatrudniliby co najmniej dziesięć osób. Czy te niedostatki kadrowe mogą odbić się na pacjentach?

lipca 24, 2018

W najnowszym numerze „Nowin Jeleniogórskich” Nr 30/2018 z 24 lipca 2018 r.:

lipca 21, 2018

Akt oskarżenia przeciwko Samuyelowi I., byłemu prezesowi kamiennogórskiej spółki Samex (branża mięsna, obecnie w likwidacji) skierowała do sądu jeleniogórska prokuratura. Oskarżonemu, obywatelowi Niemiec, zarzucono popełnienie ośmiu przestępstw, z których najważniejsze, to posługiwanie się fałszywymi dokumentami w celu uzyskania kredytów bankowych, działania na szkodę spółki, oraz podejmowania działań w celu udaremnienia zaspokojenia wierzycieli. O okolicznościach sprawy informuje rzecznik prasowy jeleniogórskiej prokuratury okręgowej Tomasz Czułowski.

lipca 21, 2018

Na piątkowe spotkanie z Rafałem Fronią przyszło tak wiele osób, że w salce Książnicy Karkonoskiej zabrakło miejsca. Duża część uczestników spotkania mogła tylko zza drzwi, znad czubków głów zobaczyć himalaistę, który dzięki swojej przebojowości, otwartości i szczerości błyskawicznie zdobywa popularność.

lipca 20, 2018

We wtorek, 17 lipca, zaginęła 17- letnia Ada Grzywacz, zamieszkała w Ścięgnach. Tego dnia około godziny 14.00 miała jechać z Karpacza do Ścięgien. Na miejsce nie dotarła, nie odbiera telefonu. Brak z nią kontaktu.

lipca 19, 2018

Trwa szczyt sezonu budowlanego, do tego w roku wyborczym, co oznacza, że samorządy z dużym rozmachem realizują inwestycje. Jednak w wielu gminach nie wszystkie przedsięwzięcia uda się wykonać. Wszystko przez coraz większe trudności ze znalezieniem wykonawców. Coraz mniej firm zgłasza się do przetargów, a te które przystępują, oczekują większych pieniędzy za roboty, niż przewidziane w kosztorysach. Zdarzają się nawet takie sytuacje, że do przetargów nie zgłasza się żaden wykonawca.

lipca 18, 2018

W środę, 15 sierpnia, wystartują rozgrywki Pucharu Polski w okręgu jeleniogórskim. W siedzibie OZPN rozlosowano pary I rundy. Kilka spotkań zapowiada się bardzo ciekawie.

lipca 17, 2018

Wczoraj (poniedziałek, 16 lipca), prawie dwa tygodnie wcześniej niż zapowiadano, na tory między Lubaniem a Węglińcem wróciły pociągi. Wszystkie połączenia kursują już według rozkładu, także pociąg IC „Karkonosze”, który przez kilka tygodni jeździł przez Wałbrzych.

lipca 17, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich" 29/2018 z 17 lipca 2018 r m.in.:

lipca 13, 2018

38- latek zadźgał nożem swoją konkubinę. Do zbrodni doszło w czwartek (12 lipca) wieczorem w jednym z mieszkań przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze. Dzisiaj (13 lipca ) mężczyzna ma mieć  postawione zarzuty przez prokuratora.

AKTUALIZACJA: Mężczyzna podejrzany o zabójstwo swojej konkubiny ma postawiony zarzyut zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o trzymiesięczyn areszcie tymczasowym  dla 38-latka.

lipca 10, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 10 lipca 2018 r.:

lipca 8, 2018

- Po 6 latach nękania, K. (w oryginalnym wpisie pełne nazwisko – przyp. red.) w końcu usłyszał akt oskarżenia skierowany przez Prokuraturę Rejonową w Lwówku Śląskim (w zastępstwie za Kamienną Górę) o stalkingowanie mnie. - napisała na swoim profilu jednego z mediów społecznościowych Ewa Kocemba, burmistrz Lubawki. Rzecz dotyczy byłego posła Ruchu Palikota, potem PSL. Były polityk przegrał przedtem sprawy o naruszenie dóbr osobistych  działaczek związanych z Platformą Obywatelską

lipca 5, 2018

Od 1 lipca br. polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim i bułgarskim wybrzeżu. Na mocy zawartych przez Komendanta Głównego Policji porozumień międzynarodowych polscy policjanci do 1 września br. asystują chorwackim i bułgarskim kolegom, ale przede wszystkim pomagają polskim turystom, których każdego roku nad Adriatykiem i Morzem Czarnym odpoczywa kilka milionów. Polacy są jedną z nacji najliczniej odwiedzających te rejony.

lipca 4, 2018

Józef Pinior, były senator jeleniogórsko-legnicki i europoseł, jego asystent podający się za dyrektora biura senatorskiego - Jarosław W. oraz trzy inne osoby odpowiedzą przed sądem za popełnienie przestępstw o charakterze korupcyjnym. Prokuratura Krajowa skierowała właśnie do Sądu Rejonowego w Warszawie akt oskarżenia w tej sprawie.

lipca 3, 2018

Konkurs na najlepsze zdjęcie „pokazujące unię” w 52 lokalnych tytułach rozstrzygnięty.