maja 24, 2017

W minionym roku Inspekcja Handlowa przeprowadziła 31 kontroli na stacjach paliw na terenie pięciu powiatów (dawnego województwa jeleniogórskiego). Okazało się, że olej napędowy, benzyna oraz LPG wszędzie spełniały normy. W kraju zakwestionowano 2,36 proc. próbek kontrolowanych paliw.

maja 23, 2017

Nie doszło do zamknięcia drogowego polsko-czeskiego przejścia granicznego w Czerniawie, co zapowiadano na miniony poniedziałek. Przejście będzie drożne do 15 lipca, a po tym terminie, mimo remontu prowadzonego na drodze do Novego Mesta, przejazd będzie możliwy dzięki objazdom.

maja 23, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 23 maja 2017 m.in.:

maja 20, 2017

Kolarski wyścig Bałtyk – Karkonosze Tour utrudni życie kierowcom w sobotę i niedzielę . Trzeba się spodziewać zamkniętych dróg i sporych korków.

maja 20, 2017

Ponad milion euro na zakup sprzętu trafi do strażaków z powiatu lubańskiego dzięki wspólnemu projektowi realizowanemu wspólnie z niemieckim miastem Löbau.

maja 18, 2017

Od najbliższego poniedziałku, tj. od 22 maja, zamknięte będzie polsko-czeskie przejście graniczne Czerniawa – Nove Mesto. Przejście będzie zamknięte aż do 2 września, a utrudnienia spowodowane są pracami drogowymi na odcinku przejście graniczne – Nowe Mesto.

maja 16, 2017

Pięć dolnośląskich gmin - Olszyna, Gryfów Śl., Leśna, Siekierczyn i Lubań - powołało „Klaster Energii Odnawialnej Ziemi Łużyckiej”. Klaster będzie lokalnym systemem wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych; w planach jest budowa  elektrowni fotowoltaicznych, bioelektrowni, a nawet elektrowni geotermalnych. Produkowana w nich energia trafi również do odbiorców indywidualnych.

maja 15, 2017

Jedna z największych atrakcji turystycznych Lubania czyli Wieża Bracka idzie do remontu. Prace, dzięki którym zabytek odzyska swój blask mają potrwać do końca tego roku.

maja 15, 2017

W Jeleniej Górze i w okolicznych miejscowościach grupy dzieci z niektórych parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Jak co roku przeżycia religijne mieszają się z rozbudzoną na ten czas konsumpcją.

maja 13, 2017

Dlaczego administratorzy galerii handlowych nie pozwalają wjeżdżać na podziemne parkingi samochodom z instalacjami LPG? - pyta pan Adam, posiadacz skody superb z taką właśnie instalacją. W jego opinii to czysty absurd. Nowoczesne instalacje mają systemy zabezpieczeń i nie ma ryzyka, że dojdzie do rozszczelnienia i wybuchu. On sam taki zakaz ignoruje, bo dodatkowo uważa, że znaki zakazujące ruchu pojazdom na gaz są bezprawne.

maja 12, 2017

– W górach wciąż są zimowe warunki. Uważajmy na szlakach – alarmują ratownicy Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Najlepszym przykładem może być czwartkowa (11 maja) akcja w rejonie Świeradowa Zdroju.

maja 11, 2017

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przedstawił zasady nowego programu ograniczania niskiej emisji i walki ze smogiem na Dolnym Śląsku. Na wymianę domowych pieców, obecnie główne źródło tzw. niskiej emisji, fundusz przeznaczy 50 mln zł.  

maja 9, 2017

Władze Świeradowa Zdroju odzyskały teren po byłym basenie miejskim. Przez dziewięć lat inwestor nie wywiązał się ze swojej obietnicy i nie zainwestował w tym miejscu w kompleks hotelowy z basenem, a strony prowadziły spór sądowy. - Teraz będziemy szukać nowego inwestora. Liczymy, ze w tym miejscu powstanie 25-metrowy basen. Takiego w mieście jeszcze nie ma – mów Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa Zdroju.

maja 7, 2017

Blisko dwa miesiące trwać może awaryjny remont zapadliska na przepuście w Świeciu, w ciągu drogi wojewódzkiej 358 Włosień - Pobiedna - Leśna – Świeradów, co oznacza zamkniecie drogi i kilkunastokilometrowy objazd.

maja 6, 2017

OneLegnica, taką nazwę przyjął powstający właśnie, pierwszy na Dolnym Śląsku, klub ampfutbolowy, czyli dla osób po amputacji kończyn. Inauguracyjny trening odbędzie się 27 maja w Legnicy.

maja 4, 2017

- Bezpłatna komunikacja miejska okazała się świetnym pomysłem. Korzysta z niej coraz więcej mieszkańców i turystów. Myślimy o nowym połączeniu z Wolimierzem – ocenia Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa Zdroju. Pierwszy bus komunikacji ruszył niespełna rok temu. Teraz planowany jest zakup kolejnych trzech i to większych wozów.

kwietnia 28, 2017

Sobota, 20 maja, będzie rowerowym świętem w Lubaniu. Po raz drugi zaplanowano tutaj wyścig rowerowy dla dzieci i wyścig MTB. Start na Placu 3 Maja, kolejno o godzinie 11.00 i w samo południe.

kwietnia 27, 2017

Wiele atrakcji dla miłośników historii i militariów przygotowali organizatorzy Rajdu Arado 2017. W tym roku grupy rekonstruktorów pojawią się w ośmiu miejscach w regionie.

kwietnia 26, 2017

NSZZ Solidarność zapowiada na 2 maja strajk w sklepach dużych sieci. Wiadomo, że do protestu przystąpią pracownicy sieci Tesco, Biedronka, Castorama i Carrefour. Jak twierdzi Franciszek Kopeć, przewodniczący NSZZ Solidarność Region Jelenia Góra, nie jest powiedziane, że we wszystkich placówkach tych sieci będzie prowadzona akcja protestacyjna. - To już zależy od pracowników – mówi.

kwietnia 22, 2017

Ciekawą, majówkową propozycje dla mieszkańców południowo-zachodniej części Dolnego Śląska mieć będzie Biuro Turystyki Kolejowej TurKol. Od 1 do 3 maja jeździć będą w naszym regionie stylowe osobowe składy kolejowe, ciągnięte przez parowozy.

kwietnia 22, 2017

Zarzut zabójstwa swojej siostry Doroty T. postawiła Prokuratura Rejonowa w Lubaniu 43 – letniemu mieszkańcowi Wiednia Danielowi L. Za popełnienie zarzuconego mu czynu grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat.

kwietnia 19, 2017

Ruszyła druga edycja akcji Aktywny Dolny Śląsk. To szansa na zrealizowanie przedsięwzięcia upowszechniającego sport i promującego walory turystyczne za pieniądze samorządu województwa.  Urząd marszałkowski na takie projekty obywatelskie przeznaczy 600 tysięcy złotych, po 120 tys. na projekty z regionu jeleniogórskiego, legnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego i z Wrocławia.

kwietnia 18, 2017

44-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję w Biedrzychowicach (gmina Olszyna). Jest podejrzany o zamordowanie kobiety i pobicie jeszcze jednej osoby. Sąd rejonowy w Lubaniu zdecydował o zatrzymaniu mężczyzny w  areszcie na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

kwietnia 18, 2017

Niedawno, 1 kwietnia 2017, weszła w życie nowa ustawa o grach hazardowych. Salonów gier będzie mniej i będą pod pełną kontrolą państwa. - Właśnie trwa akcja Krajowej Administracji Skarbowej, która kontroluje, czy właściciele stosują się do ustawy i zamykają takie lokale – zapewnia Krzysztof Mróz, senator Prawa i Sprawiedliwości, członek senackiej komisji budżetu.