sierpnia 10, 2018

Minister Sprawiedliwości Prokurator Krajowy Zbigniew Ziobro skierował do Sądu Najwyższego kasację od wyroku w sprawie zabójstwa, do którego doszło dwa lata temu w Lubaniu. Ojciec zabił syna i został skazany na minimalną karę – 8 lat więzienia.

sierpnia 8, 2018

To będą dwa dni punkrocka na terenie międzyplanetarnego królestwa sztuki – Stacji Wolimierz. Tak imprezę zapowiadają organizatorzy. Zbliża się druga edycja festiwalu Izerbejdżan Punk Eko Fest.

sierpnia 7, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 7 sierpnia 2018 r. m.in.:

sierpnia 5, 2018

Wysiadł, miał na chwilę pójść po pieniądze do brata. I tyle go widziałem – opowiada starszy taksówkarz oszukany niedawno przez klienta. Każdy świadczący usługi taksówkarskie ma w swojej karierze takie przypadki. Trudno im w pełni zapobiegać, ale można ograniczać ryzyko.

sierpnia 4, 2018

34-letni mężczyzna bił swoja partnerkę, poniżał, groził, że ją zabije, dom spali, a dwuletniego synka porwie i ucieknie. Za piekło, jakie stworzył swoim najbliższym grozi mu do pięciu lat więzienia. Teraz trafił do aresztu.

sierpnia 3, 2018

Pijany mężczyzna dał się ponieść złym emocjom. Zrobił awanturę w restauracji, w której konsumował, a na koniec wizyty uszkodził drzwi wejściowe.

lipca 31, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 31 lipca 2018 r. m.in.: 

lipca 30, 2018

Fala afrykańskich upałów nadciągnęła nad nasz region. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że temperatura może sięgać do +34 stopni.

lipca 29, 2018

Pieniądze czekają na ludzi bez zatrudnienia, chcących zmienić zawód lub wziąć udział w szkoleniach, chorujących, takich którzy nie mają z kim zostawić dzieci, a także na szefów firm, którzy mają kłopoty ze znalezieniem ludzi do pracy. Funduszami dysponuje Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

lipca 29, 2018

Po wakacjach i rozstrzygnięciu przetargów powinna ruszyć budowa ostatniego odcinka drogi ekspresowej S3 z Bolkowa do Lubawki. Zobaczcie wizualizacje tej trasy oraz zdjęcia z jej kontynuacji w Czechach. Poznajcie warianty włączenia się z Jeleniej Góry do S3.

lipca 27, 2018

Gminy z naszego regionu otrzymały kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

lipca 27, 2018

Wilgotność ściółki w lasach w naszym regionie spada coraz bardziej. Leśnicy apelują o ostrożność podczas spacerów i zbierania jagód. Każda iskra może zaprószyć ogień. Jeśli upały potrwają przez kolejne dni, nadleśnictwa nie wykluczają wprowadzenia zakazu wstępu do lasu.

lipca 26, 2018

W pogotowiu ratunkowym w Jeleniej Górze biją na alarm. Brakuje im rąk do pracy. Chodzi o wykwalifikowanych ratowników medycznych. Od ręki zatrudniliby co najmniej dziesięć osób. Czy te niedostatki kadrowe mogą odbić się na pacjentach?

lipca 24, 2018

W najnowszym numerze „Nowin Jeleniogórskich” Nr 30/2018 z 24 lipca 2018 r.:

lipca 22, 2018

Jedna z najbardziej zagrożonych powodziami gmin w regionie jest Olszyna. W ciągu ostatnich ośmiu lat zalewana była cztery razy. I nic nie pomogły olbrzymie przedsięwzięcia przeciwpowodziowe: w ciągu czterech lat wydano blisko 70 mln zł. Powstało 10 km nowych wałów przeciwpowodziowych, przebudowano mosty, pogłębiono koryto miejscowego potoku. Z mizernym efektem. Już po tych inwestycjach, w 2016 r. , kilkugodzinny ulewny deszcz doprowadził do kolejnej powodzi.

lipca 21, 2018

Na piątkowe spotkanie z Rafałem Fronią przyszło tak wiele osób, że w salce Książnicy Karkonoskiej zabrakło miejsca. Duża część uczestników spotkania mogła tylko zza drzwi, znad czubków głów zobaczyć himalaistę, który dzięki swojej przebojowości, otwartości i szczerości błyskawicznie zdobywa popularność.

lipca 20, 2018

We wtorek, 17 lipca, zaginęła 17- letnia Ada Grzywacz, zamieszkała w Ścięgnach. Tego dnia około godziny 14.00 miała jechać z Karpacza do Ścięgien. Na miejsce nie dotarła, nie odbiera telefonu. Brak z nią kontaktu.

lipca 20, 2018

Wyjątkowo zuchwałego złodzieja zatrzymała jeleniogórska policja. Młody, 24-letni mężczyzna tylko w lipcu ukradł trzy samochody, tablice rejestracyjne z kolejnych aut i paliwo na stacji benzynowej. Kradł w całym regionie, a kolejne przestępstwa zapewne wyjdą w trakcie prowadzonego postępowania.

lipca 19, 2018

Trwa szczyt sezonu budowlanego, do tego w roku wyborczym, co oznacza, że samorządy z dużym rozmachem realizują inwestycje. Jednak w wielu gminach nie wszystkie przedsięwzięcia uda się wykonać. Wszystko przez coraz większe trudności ze znalezieniem wykonawców. Coraz mniej firm zgłasza się do przetargów, a te które przystępują, oczekują większych pieniędzy za roboty, niż przewidziane w kosztorysach. Zdarzają się nawet takie sytuacje, że do przetargów nie zgłasza się żaden wykonawca.

lipca 18, 2018

W środę, 15 sierpnia, wystartują rozgrywki Pucharu Polski w okręgu jeleniogórskim. W siedzibie OZPN rozlosowano pary I rundy. Kilka spotkań zapowiada się bardzo ciekawie.

lipca 17, 2018

Wczoraj (poniedziałek, 16 lipca), prawie dwa tygodnie wcześniej niż zapowiadano, na tory między Lubaniem a Węglińcem wróciły pociągi. Wszystkie połączenia kursują już według rozkładu, także pociąg IC „Karkonosze”, który przez kilka tygodni jeździł przez Wałbrzych.

lipca 17, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich" 29/2018 z 17 lipca 2018 r m.in.:

lipca 17, 2018

Pułkownika w stanie spoczynku Edwarda Jakubowskiego pożegnano dzisiaj (17 lipca) na cmentarzu przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze z wojskowym ceremoniałem. Wzruszająca była chwila, gdy kombatanci przekazali czapkę pułkownika jego prawnukowi.

lipca 13, 2018

38- latek zadźgał nożem swoją konkubinę. Do zbrodni doszło w czwartek (12 lipca) wieczorem w jednym z mieszkań przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze. Dzisiaj (13 lipca ) mężczyzna ma mieć  postawione zarzuty przez prokuratora.

AKTUALIZACJA: Mężczyzna podejrzany o zabójstwo swojej konkubiny ma postawiony zarzyut zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o trzymiesięczyn areszcie tymczasowym  dla 38-latka.