maja 22, 2018

W dniach 25 i 26 maja na terenach gmin Gryfów Śląski i Mirsk odbędzie się 2 Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska pod nazwą "1st Rally Pickup Design" Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie G4 Sport Club.

maja 22, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 22 maja 2018 r. m.in.:

maja 21, 2018

Sztandarowa - według zamierzeń magistratu - tegoroczna inwestycja w Lwówku Śląskim, budowa basenu, na razie nie będzie realizowana. Dziewięcioro z obecnych czternastu radnych na nadzwyczajnej sesji zagłosowało przeciwko nowelizacji budżetu pozwalającej na zlecenie prac jedynej firmie, która zgłosiła się do przetargu. Przedsięwzięcie miało być zrealizowane do końca czerwca przyszłego roku, czyli przed następnym sezonem kąpielowym.

maja 21, 2018

Podczas majowych wypadów warto wziąć pod uwagę atrakcję, którą przygotowało Zgorzeleckie Stowarzyszenie Dom Kołodzieja. 27 maja zorganizowany zostanie Dzień Otwarty Domów Przysłupowych, w ramach którego wszyscy chętni będą mogli te niezwykłe, charakterystyczne dla naszego regionu obiekty zobaczyć także wewnątrz. 

maja 21, 2018

Licząca 220 kilometrów pętla rowerowa wokół Gór Izerskich wreszcie doczeka się realizacji. Projekt został rekomendowany do dofinansowania przez Komitet Monitorujący Programu EWT Polska-Czechy i przyjęty do realizacji przez beneficjenta, którym jest Euroregion Nysa. – Jeszcze w tym roku nastąpi podpisanie stosownych umów, a przedsięwzięcie będzie zrealizowane do marca 2021 r. – zapowiadają w powiecie lubańskim, który jest koordynatorem realizacji projektu po stronie polskiej.

maja 21, 2018

Słabo wypadły gminy i powiaty regionu jeleniogórskiego w Rankingu Finansowym Samorządów Terytorialnych. Nieliczne z naszych gmin są względnie zamożne (choć żadna nie znalazła się w ścisłej czołówce). Większość, to finansowe średniaki, choć było kilka okupujących bardzo niskie lokaty.

maja 21, 2018

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu zwraca się o pomoc w poszukiwaniach zaginionego, starszego mężczyzny.

maja 20, 2018

Sobotnie popołudnie i wieczór, piękna pogoda - mnóstwo atrakcji, taki zestaw, to gwarancja udanej imprezy. Wszystkie te warunki spełniły I Lwóweckie Międzynarodowe Spotkania Gwareckie, nic więc dziwnego, że mieszkańcy miasta i okolic bawili się świetnie.

maja 19, 2018

Marek Jakubiak, właściciel spółki Browary Regionalne Jakubiak i prominentny poseł ruchu Kukiz`15 sprzedaje swoje browary. Właściciela zmienią browary Ciechan, Lwówek i Bojanowo. Informację u biznesmena i polityka potwierdził portal „wiadomości handlowe.pl”.

maja 19, 2018

Policja podjęła systemowe działania przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi, którzy wjeżdżając do lasów łamią przepisy, niszczą ściółkę, płoszą zwierzynę i stwarzają zagrożenie dla spacerowiczów. Jak dolegliwe mogą być konsekwencje takich zachowań przekonali się już pierwsi kierowcy, którzy zapłacili bardzo wysokie grzywny, a nawet trafili do aresztu.

maja 19, 2018

Twój europoseł się nudzi, a Komisja Europejska jest taka straszna? Bruksela – zobacz to sam!
5-7 września 2018 roku grupa 16 czytelników z całej Polski poleci do Brukseli na wizytę studyjną. Razem z dziennikarzami z gazet lokalnych rozszyfrują Politykę Spójności i wspólnie przygotują relację z wyjazdu do stolicy UE.

maja 17, 2018

Ponad 30 procent zawodowych ratowników górskich Karkonoskiej Grupy GOPR złożyło w ostatnich miesiącach wypowiedzenia z pracy. Z powodu niskich zarobków.

maja 17, 2018

5,5 miliona złotych na prace ochronne, remontowe lub konserwatorskie zabytków na Dolnym Śląsku wyda w tym roku Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków. To rekordowa kwota, w poprzednich latach wydatki na ten cel z budżetu wojewody nie przekraczały 800 tys. zł
Środki trafią do 64 obiektów, które otrzymają od 15 tys. do 1,5 mln zł. W naszym regionie wsparcie zdobyło 15 zabytków, które otrzymają łącznie 970 tys. zł.

maja 14, 2018

Lwówek Śląski rozwija cykl wydarzeń związanych z poszukiwaniem i eksploatacją skarbów natury sławiących okolicę. Gospodarze gminy chcą przybliżyć mieszkańcom okolicy i turystom miejscowe tradycje górnicze, podkreślając przy tym nietuzinkowe walory przyrodnicze regionu. Zapraszają więc na I Międzynarodowe Lwóweckie Spotkania Gwarków, zaplanowane na sobotę 19 maja 2018 r. W programie wiele atrakcyjnych propozycji: prezentacje Lwóweckiego Lata Agatowego, Parku Głazów Narzutowych w Nochten, Skansenu Górniczo - Hutniczego w Leszczynie, Kopalni Nowy Ląd w Niwnicach, Żelaznego Tygla Walońskiego w Szklarskiej Porębie, parki zabaw dla dzieci i dorosłych, jarmark produktów regionalnych oraz wieczorna biesiada przy muzyce. 

maja 12, 2018

W piątkowy wieczór, 11 maja 2018 roku najstarszy murowany zamek na Śląsku - Zamek Wleń, zwany także Zamkiem Lenno, położony na szczycie Góry Zamkowej nad Wleniem – dostał nowe życie. Na inaugurację iluminacji zamku po remoncie i pracach archeologicznych, przybyli gospodarze, archeolodzy, mieszkańcy Wlenia i regionaliści zafascynowani tym miejscem. Po katastrofie budowlanej, kiedy to kilka lat temu runęła południowo-zachodnia ściana zamku, potrzeba było wielu lat, wysiłku wielu osób i środków finansowych, aby doprowadzić do takiego momentu. Zamek Wleń zwany Zamkiem Lenno stoi otworem dla turystów.

maja 9, 2018

Jeszcze do godziny 19 potrwa protest Związku Zawodowego Rolników Rzeczpospolitej Solidarni zorganizowany na DK nr 3 na odcinku od parkingu przy Kamieńczyku do stacji paliw w Jakuszycach. W proteście bierze udział dziewięć ciężkich ciągników i kilkanaście osób. Drugie tyle policjantów pilnuje porządku na drodze. Akcja jest mało dokuczliwa dla kierowców. 

maja 9, 2018

Nowy smartfon na wakacje? Lubisz swoją miejscowość? Pokaż na zdjęciu, co dla niej zrobiła Unia Europejska. Zwycięskie zdjęcie opublikujemy www.nj24.pl, a redakcja wręczy Ci elegancki smartfon Xiaomi Redmi 5 Plus 32GB Dual SIM LTE Black.

maja 8, 2018

Już w najbliższy piątek,11 maja, o godz. 20.00 uroczyste otwarcie Zamku Lenno we Wleniu po renowacji.

maja 4, 2018

Kilkanaście interwencji podjęli w pierwszej połowie długiego weekendu ratownicy Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Apelują do turystów o ostrożność.

maja 1, 2018

Wiosenne wydanie Kompasu Górskiego - jedyny w swoim rodzaju przewodnik na rozpoczynający się właśnie sezon turystyczny trafił w ręce czytelników już 30 do wzięcia! Nietuzinkowe wydawnictwo, przygotowane wspólnie przez Fundację Nowin Jeleniogórskich i naszą redakcję, jest dodatkiem specjalnym do wydania „Nowin Jeleniogórskich” z 1 maja 2018 r. (dostępnym w sprzedaży już od 30 kwietnia, także w postaci elektronicznej). Bezpłatne egzemplarze wiosennego „Kompasu Górskiego” trafią także do puntów informacji turystycznej i obiektów turystycznych w całym regionie. Znaleźć można je będzie w dobrych hotelach, biurach podróży, obiektach uzdrowiskowych, sportowych i rekreacyjnych. Znacząca część 30-tysięcznego nakładu drukowanej postaci wydawnictwa trafi też do ważnych punktów dystrybucji w innych częściach Polski. Takiego przewodnika nie może zabraknąć w ekwipunku turysty i domach mieszkańców regionu ceniących aktywny wypoczynek w naszej wspaniałej krainie.

kwietnia 28, 2018

Zakończyło się głosowanie na projekty, które dotyczą pomysłów na zorganizowanie sportowo-turystycznego bądź kulturalnego wydarzenia w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. W efekcie wybrano 50 projektów, które będą realizowane od czerwca do końca 2018 roku. W regionie jeleniogórskim wygrał zgorzelecki „Soundsystem StreetFestival”. Impreza odbędzie sie 17 sierpnia.

kwietnia 26, 2018

W „Nowinach Jeleniogórskich” z 24 kwietnia znajdą Państwo niezwykle ciekawe wydawnictwo „Majówka z Unią”, a już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie z cennymi nagrodami.
Zasady są proste: zrób zdjęcie, wyślij na konkurs@gazetylokalne.pl i wygraj smartfon Xiaomi Redmi 5 Plus 32GB Dual SIM LTE Black.

kwietnia 22, 2018

Ponad 170 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie kultowego biegu ulicznego we Wleniu. Tym samym w 27. edycji imprezy został pobity rekord frekwencji z 1999 roku. Niestety, kolejny raz nie udało się pobić rekordu trasy. Głównie przez upał.

kwietnia 22, 2018

Wiosenne wydanie Kompasu Górskiego - jedyny w swoim rodzaju przewodnik na rozpoczynający się właśnie sezon turystyczny trafi w ręce czytelników już 30 kwietnia! Nietuzinkowe wydawnictwo, przygotowane wspólnie przez Fundację Nowin Jeleniogórskich i naszą redakcję, będzie dodatkiem do wydania „Nowin Jeleniogórskich” z 1 maja 2018 r. Bezpłatne egzemplarze wiosennego „Kompasu” trafią także do puntów informacji turystycznej i obiektów turystycznych w całym regionie. Znaleźć można je będzie w dobrych hotelach, biurach podróży, obiektach uzdrowiskowych, sportowych i rekreacyjnych. Znacząca część 30-tysięcznego nakładu drukowanej postaci wydawnictwa trafi też do ważnych punktów dystrybucji w innych częściach Polski.