października 19, 2017

- Urząd Miasta i Gminy w Lwówku Śłąskim zlecił czyszczenie stawów w tutejszym parku pomiędzy ul Oświęcimską, Partyzantów i Aleją Wojska Polskiego. Firma wypompowała wodę ze stawu pozostawiając na mulistym dnie setki a może nawet tysiące zdychających ryb – zaalarmował nas pan Jacek mieszkaniec Lwówka Śląskiego. Burmistrz uspokaja, że nic złego się nie dzieje, ryby jakiś czas temu były odławiane, a w oczyszczanym stawie mogły się uchować pojedyncze sztuki.

października 19, 2017

Radość z możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę, na co pozwoliła przegłosowana przez obecnie rządzących ustawa, może szybko prysnąć. Zwłaszcza zawiedzione mogą być panie. Ich emerytury są średnio niższe aż o 1300 zł niż świadczenia pobierane przez panów. 

października 19, 2017

Sprawców brutalnego pobicia mężczyzny w Niwnicach złapali policjanci w niespełna tydzień po zdarzeniu. Ofiara nadal przebywa w szpitalu; jeden ze sprawców trafił do aresztu, drugi pod nadzór policji.

października 19, 2017

„Znalezione nie kradzione” – głosi popularne powiedzenie. Ale nie warto mu dawać wiary, o czym przed sądem przekona się 58-letni mieszkaniec Lwówka Śląskiego, który znalazł portfel z cenna zawartością i nie oddał go właścicielowi.

października 18, 2017

W najbliższą sobotę, 21 października, warto wybrać się do na halę sportową przy SP nr 2 w Lwówku Śląskim. Na pierwszy mecz dolnośląskiej III ligi mężczyzn zapraszają piłkarze ręczni MKS-u Piast. Początek o godzinie 16.

października 17, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 17 października 2017 m.in.:

października 12, 2017

Od dzisiaj (czwartek, 12 października) jeszcze więcej utrudnień na drodze wojewódzkiej 361 na odcinku od Proszówki, aż do granicy z Czechami w Czerniawie. Do dotychczasowej szykany w postaci zamkniętego dla ruchu półtorakilometrowego odcinka drogi przed samą granica dojdzie ruch wahadłowy między Proszówką a Orłowicami.

października 11, 2017

17 października mija termin zgłaszania prac do konkursu fotograficznego „Zobacz ducha gór”. 

października 10, 2017

Gdyby nie szybka interwencja policji, awantura domowa w podlwóweckiej miejscowości mogła mieć tragiczne skutki – zatrzymany mężczyzna próbował zabić ojca i podpalić posesję.

października 9, 2017

Prawie sto par w różnych kategoriach wiekowych i stylach z 26 klubów rywalizowało w Jeleniej Górze w mistrzostwach i pucharze Okręgu Dolnośląskiego PTT w tańcach towarzyskich. Umiejętności i wdzięk wystylizowanych, kolorowych i szykownie ubranych par dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych oceniało 25 sędziów PTT z całej Polski. Na podium stanęli tancerze z Jeleniej Góry, Lubania, Lwówka Śląskiego, Wrocławia i z innych sześciu miast.

października 9, 2017

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 15 października 2017 r. na wycieczkę nr 38 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 8.31 do Szklarskiej Poręby Górnej.

października 7, 2017

W nocy z czwartku na piątek nieznani dotąd sprawcy włamali się w Gryfowie do biura senatorskiego Rafała Ślusarza. Reprezentujący nasz okręg senator też pochodzi z tej miejscowości. Sprawcy splądrowali pokój senatora, ale także zlokalizowane w tym samym budynku biuro rachunkowe.

października 5, 2017

Jeśli mieszkasz na Dolnym Śląsku, masz 13 lat lub mniej i fotografując telefonem komórkowym lub tabletem - weź udział w III Dolnośląskim konkursie fotografii mobilnej „Obok mnie”! Wybierz maksymalnie pięć zdjęć o dowolnej tematyce i przyślij je do 15 listopada 2017 r. do organizatora. I nagroda w konkursie to QUADROCOPTER oraz indywidualna wystawa w internetowej „Galerii w Tle", II nagroda smartwatch, III nagroda słuchawki nauszne, wyróżnienia – książki.

października 3, 2017

21-letni mieszkaniec Gryfowa w Mirsku wszedł przez okno do mieszkania 80-letniej kobiety w Gryfowie i wymusił wydanie 600 zł. Został zatrzymany przez policję.

października 2, 2017

Grzegorz Schetyna spotkał się dzisiaj z mieszkańcami, sympatykami obecnej opozycji, samorządowcami w sali jeleniogórskiego kina Grand w ramach Klubu Obywatelskiego. Usłyszeliśmy znane od dawna diagnozy. Zebrani informowali przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, że brak jasnego programu zmniejsza szanse na odebranie PiS władzy. Grzegorz Schetyna wobec rosnącego poparcia dla rządzącej partii pozostaje optymistą – przypomniał, że Platforma Obywatelska w swoim czasie miała w sondażach ponad 60 proc....

września 30, 2017

Dzisiaj (sobota 30 września) w Pałacu Pakoszów rozstrzygnięto konkurs „Pomnik – nie zapomnij! Denkmal- denk mal dran””, którego pomysłodawcą jest Polsko- Niemieckie Stowarzyszenie na Rzecz Pielęgnowania Sztuki i Kultury Śląska (VSK). Wśród ponad 20 zgłoszonych obiektów, jurorzy najwyżej ocenili wysiłek włożony w odrestaurowanie karczmy sądowej w Uniemyślu, uznanie zdobyły także prace przeprowadzone przy budynku przysłupowo-zrębowym w Bogatyni oraz renowacja cieplickiej kamienicy.

września 30, 2017

Prawie 11 milionów złotych na budowę i modernizację targowisk rozdysponował samorząd województwa dolnośląskiego ze środków unijnych.

września 29, 2017

Na 60. odcinkach jazdy obserwowanej w Szklarskiej Porębie i okolicach emocje gwarantowane. Wraz z polskimi fani sportu motocyklowego w najbliższy weekend (30 września i 1 października), obejrzą zawodników z Niemiec, Rosji, Czech, Łotwy i Litwy.

września 29, 2017

Tradycyjnie w ostatnich dnia września (piątek – sobota 29-30 września) trwa kolejna edycja programu „Podziel się Dobrym Posiłkiem”, której organizatorem są Banki Żywności i Danone. Cel jest szczytny, to najprostszy sposób, by pomóc niedożywionym dzieciom. 

września 29, 2017

Rewolucyjne zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej nastąpią już od niedzieli 1 października. Gdzie mieszkańcy naszego regionu mają zgłosić się do lekarza?

września 28, 2017

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się w ramach Archiwum X ponowną analizą poważnych, dotychczas niewyjaśnionych przestępstw, zatrzymali w środę 61 – letniego mężczyznę i 55 – letnią kobietę, podejrzanych o zamordowanie w 1991 r. 32-letniego mężczyzny.

W ustaleniu sprawców pomogło inne, prowadzone przez Archiwum X i zakończone sukcesem dochodzenie – sprawa gwałtu i morderstwa z 1993 r. w Zbylutowie.

września 25, 2017

Zakończył się pierwszy etap Nowinowego plebiscytu na najpopularniejszego artystę regionu, którego stawką jest Wytrych do Serc Publiczności 2017. Głosami naszych Czytelników do tej szczególnej nagrody nominowani zostali: Piotr Michalak (muzyk), Krzysztof Rogacewicz (aktor Teatru Maska), Tadeusz Rybicki (aktor Teatru Cinema, reżyser), Jadwiga i Tadeusz Kutowie (twórcy Teatru Naszego) oraz Anna Ludwicka-Mania (aktorka Teatru C.K. Norwida). Finałowe głosowanie na ulubieńców publiczności potrwa do 5 października 2017 r. 

września 24, 2017

Prokuratura zwraca się do poszkodowanych przez spółkę Pożyczka Gotówkowa (przedtem Pomocna Pożyczka, a jeszcze przedtem Polska Korporacja Finansowa „Skarbiec”) o zgłaszanie swoich roszczeń. W lipcu została ogłoszona upadłość spółki i teraz wierzyciele – tak stanowi prawo upadłościowe - mogą starać się o odzyskanie swoich pieniędzy wyłącznie samodzielnie i bezpośrednio u wskazanego sędziego komisarza z gdańskiego Sądu Rejonowego. Mają na to czas do 2 listopada.

września 22, 2017

Jutro, w sobotę 23 września 2017 w Gryfowie policja zaprasza na piknik "Kręci Mnie Bezpieczeństwo przez cały rok szkolny". Ta akcja informacyjno-edukacyjna skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych. Jest ona elementem szerszej kampanii.