lutego 16, 2018

W dniach 19-23 lutego 2017 roku odbędzie się kolejny, już 17. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W akcji bierze udział Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze oraz prokuratury rejonowe w regionie.  Możesz przyjść przedstawić swój problem i uzyskać poradę.

lutego 16, 2018

Kompleksowa rewitalizacja centrum miasteczka, remonty wspólnotowych kamienic, przywrócenie funkcji hotelowej zrujnowanemu budynkowi na rynku…. To wszystko sprawi, że Wleń nie tylko wypięknieje, ale też będzie miał atrakcyjną ofertę dla turystów.

lutego 14, 2018

Fantastyczną inicjatywę realizuje pięć powiatów. Wspólnie sfinansują utrzymanie Ośrodka Interwencji Kryzysowej, który będzie działał przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Smolniku koło Lubania. W ośrodku kompleksową pomoc, a w razie potrzeby także dach nad głową, otrzymają poszkodowani w różnego rodzaju katastrofach.

lutego 14, 2018

W zgorzeleckiej hali PGE Turów Arena przeprowadzono dwudniowe finały rozgrywek o mistrzostwo strefy w koszykówce dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Do zaplanowanego w pierwszej dekadzie marca finału dolnośląskiego awansowały dwa zespoły z SP nr 11 Jelenia Góra, które trenują Rafał Sroka i Łukasz Niesobski.

lutego 13, 2018

Nie dowiemy się, jaką zawartość alkoholu we krwi miał rowerzysta zatrzymany przez lwówecką drogówkę we Włodzicach. W policyjnym alkomacie zabrakło skali…. 

lutego 13, 2018

Po dwóch tygodniach od zawalenia się , po wybuchu butli z gazem, kamienicy w Mirsku, pojawiają się głosy zarzucające władzom miasta i miejscowej opiece społecznej nie dość efektywną pomoc, udzielaną poszkodowanym. Mowa też o przypisywaniu sobie nie swoich zasług.

lutego 13, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 13 lutego 2018 r. m.in.:

lutego 13, 2018

Oto zdjęcia zakochanych par nagrodzone w naszym tegorocznym konkursie walentynkowym. Na romantyczne fotki czekaliśmy do południa 12 lutego. Wszystkie zgłoszenia, które dotarły do nas w regulaminowym czasie były prawidłowe. Redakcyjne jury postanowiło przyznać 12 nagród.

lutego 1, 2018

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami.. Niektórzy nie wiedzą jak zaskoczyć swojego partnera, dlatego śpieszymy z pomocą... zapraszamy do wzięcia udziału w redakcyjnym konkursie walentynkowym.

stycznia 28, 2018

Po wybuchu butli z gazem w wielorodzinnym budynku w Mirsku, do którego doszło w czwartek, dziewięć osób zostało bez dachu nad głową i straciło cały swój dobytek. To trzy rodziny jednoosobowe i znajdująca się w najtrudniejszej sytuacji matka z pięciorgiem dzieci w wieku 5-14 lat. 

stycznia 27, 2018

Od 2018 r. jedyną możliwością złożenia wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW jest forma elektroniczna za pośrednictwem formularza geoprzestrzennego udostępnionego na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Powyższe wynika wprost z przepisów wspólnotowych i dotyczy wszystkich państw członkowskich UE. Tym rolnikom, którzy nie korzystają z internetu, Agencja oraz współpracujące z nią instytucje będą udzielały pomocy.

Poniżej, opracowana przez ARiMR, „instrukcja obsługi” składania wniosku.

stycznia 26, 2018

Aż do końcowych minut przed wyznaczonym terminem trwała rywalizacja o jak najwyższe miejsce w sportowym, już 43. plebiscycie „Nowin Jeleniogórskich”. W ostatnim, piątkowym dniu głosowania cała ósemka finalistów, pretendentów do tytułów najpopularniejszego sportowca i trenera z klubów regionu jeleniogórskiego w 2017 roku, znacznie powiększyła stan punktów z gazetowych kuponów (liczone podwójnie) i sms-ów.

stycznia 26, 2018

Kilkadziesiąt osób protestowało dzisiaj (w piątek, 26 stycznia) przed aresztem śledczym w Lubaniu. Sprzeciwiają się likwidacji placówki, co ma nastąpić z ostatnim dniem marca. Areszt w Lubaniu jest ważnym pracodawca, zatrudnienie ma tutaj blisko 100 osób. W sumie mają być zlikwidowane 23 jednostki penitencjarne; w województwie dolnośląskim jeszcze areszt w Wałbrzychu

stycznia 26, 2018

Torfowiska Doliny Izery 10 stycznia 2018 roku dołączyły do tak zwanego Spisu Ramsar - Spisu Obszarów Wodno-Błotnych o Znaczeniu Międzynarodowym. Umieszczenie Torfowisk Doliny Izery na tej liście nie przekłada się na dodatkowe wymogi ochrony obszaru, ma natomiast znaczenie prestiżowe. W przypadku zagrożeń czy problemów związanych z tym obszarem, można liczyć na międzynarodowe zainteresowanie i wsparcie działaczy Konwencji Ramsar. 

stycznia 25, 2018

Dziś (czwartek, 25 stycznia), tuż po godzinie 12.00 doszło do wybuchu butli z gazem w budynku mieszkalnym przy ulicy Mickiewicza w Mirsku. Mocno uszkodzone zostały dwie kondygnacje budynku. W środku byli mieszkańcy, ale według informacji od strażaków wszystkich udało się wydostać. Ciężko ranne zostały dwie osoby.

stycznia 24, 2018

Mirosław Garbowski, Radosław Jęcek, Artur Zych, Agnieszka Karaban, Krzysztof Czaplicki oraz Jadwiga Błaszczyk – to skład finalistów, którzy w piątek powalczą o „Kryształ Górski”, główną nagrodę w wyborach „Człowieka Roku”, które wchodzą w decydująca fazę. Głosowanie trawa jeszcze tylko do piątku, 26 stycznia, do godz. 12.00. Człowieka Roku 2017 poznamy podczas Gali Nowin Jeleniogórskich, która odbędzie się tego samego dnia o godz. 19.00 w Filharmonii Dolnośląskiej. 

stycznia 24, 2018

W najbliższy piątek, 26 stycznia o godzinie 12.00 nastąpi zamknięcia kuponowego i sms-owego głosowania w 43. „Nowinowym” plebiscycie na najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2017 roku. Codziennie ósemka finalistów powiększa swój dorobek punktowy. Trwa wyrównana rywalizacja. Wszystkim finałowym pretendentom zależy na jak najwyższym miejscu w końcowej plebiscytowej klasyfikacji, którą ustali głosowanie na ostatnich kuponach wyciętych z gazety (dostarczone do redakcji „NJ” w wyznaczonym terminie) oraz ostatnie sms-y. 

stycznia 24, 2018

Kancelaria Sejmu przygotowała zestawienie lotniczych podróży posłów w minionym roku. Niektórzy z nich spędzają mnóstwo czasu w powietrzu. Tylko w ubiegłym roku kosztowało to podatników ponad 4 mln zł.

stycznia 22, 2018

Piękny zapach może pozostać z Tobą przez cały dzień. Nie wierzysz? Poznaj skuteczne sposoby na zwiększenie trwałości wonnych specyfików i spraw, by nieustannie unosiła się wokół Ciebie aromatyczna chmurka.

stycznia 16, 2018

Już wszystko jasne. Kibice gier zespołowych i konkurencji indywidualnych, za pomocą gazetowych kuponów i sms-ów wybrali najpopularniejszych – najlepszych pięciu sportowców i trójkę trenerów. W 43. redakcyjnym plebiscycie „Nowin Jeleniogórskich” zdobyli oni najwięcej punktów. Przypominamy, że do miana NAJ w 2017 roku, z klubów regionu jeleniogórskiego nominowano łącznie 22 zawodników i zawodniczek oraz 17 szkoleniowców.

stycznia 16, 2018

Mirosław Garbowski:CR1, Radosław Jęcek:CR2, Artur Zych:CR8, Agnieszka Karaban:CR11, Krzysztof Czaplicki:CR12 oraz Jadwiga Błaszczyk:CR14 – ci kandydaci pozostali w grze o Kryształ Górski i tytuł „Człowieka Roku”. Nazwiska podajemy w kolejności zgłoszeń. Do końca o swoich faworytów walczyli zwolennicy Beaty Pacygi, Agaty Ćwiek, Józefa Liebersbacha, Marii Łabaziewicz oraz Jensa Kroegera. Byli blisko finału, bo w tym roku różnice punktowe były naprawdę minimalne. 

stycznia 16, 2018

Kompas Górski na zimę 2017/2018, czyli jedyny w swoim rodzaju przewodnik na trwający już sezon turystyczny, do wzięcia! Wydawnictwo, przygotowane wspólnie przez Fundację Nowin Jeleniogórskich i naszą redakcję było dodatkiem specjalnym do świątecznego numeru „Nowin Jeleniogórskich” z 19 grudnia 2017 r., nasi wierni Czytelnicy mają go więc już w rękach. Przed rozpoczęciem ferii zimowych bezpłatne egzemplarze zimowego „Kompasu” na zimę trafiły również do puntów informacji turystycznej i obiektów turystycznych w całym regionie. Znaleźć można je więc w dobrych hotelach, biurach podróży, obiektach uzdrowiskowych, sportowych i rekreacyjnych.

stycznia 13, 2018

Najlepsze liceum w regionie, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze zajęło 99 miejsce w XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Wśród techników triumfował Zespoł Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, który zajął 76 miejsce w Polsce 

stycznia 13, 2018

Świeradów Zdrój, Mirsk i Gryfów Śląski chcą wspólnie doprowadzić do uruchomienia połączenia kolejowego między tymi miejscowościami. W tym celu muszą przejąć tory od PLK PKP, dosypać pieniędzy, podpisać porozumienie z urzędem marszałkowskim i na końcu zaprosić do współpracy Koleje Dolnośląskie.