sierpnia 7, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 7 sierpnia 2018 r. m.in.:

sierpnia 7, 2018

W dniach 10-24 sierpnia odbędą się konsultacje społeczne dotyczące przystąpienia Wojcieszowa do powiatu jeleniogórskiego. Zapytani o zdanie w tej sprawie zostaną mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego i złotoryjskiego. 20 lat temu podobne przedsięwzięcie nie doprowadziło do zmian.

sierpnia 5, 2018

Wysiadł, miał na chwilę pójść po pieniądze do brata. I tyle go widziałem – opowiada starszy taksówkarz oszukany niedawno przez klienta. Każdy świadczący usługi taksówkarskie ma w swojej karierze takie przypadki. Trudno im w pełni zapobiegać, ale można ograniczać ryzyko.

lipca 31, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 31 lipca 2018 r. m.in.: 

lipca 30, 2018

Fala afrykańskich upałów nadciągnęła nad nasz region. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że temperatura może sięgać do +34 stopni.

lipca 29, 2018

Pieniądze czekają na ludzi bez zatrudnienia, chcących zmienić zawód lub wziąć udział w szkoleniach, chorujących, takich którzy nie mają z kim zostawić dzieci, a także na szefów firm, którzy mają kłopoty ze znalezieniem ludzi do pracy. Funduszami dysponuje Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

lipca 27, 2018

Gminy z naszego regionu otrzymały kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

lipca 27, 2018

Wilgotność ściółki w lasach w naszym regionie spada coraz bardziej. Leśnicy apelują o ostrożność podczas spacerów i zbierania jagód. Każda iskra może zaprószyć ogień. Jeśli upały potrwają przez kolejne dni, nadleśnictwa nie wykluczają wprowadzenia zakazu wstępu do lasu.

lipca 24, 2018

W najnowszym numerze „Nowin Jeleniogórskich” Nr 30/2018 z 24 lipca 2018 r.:

lipca 21, 2018

Na piątkowe spotkanie z Rafałem Fronią przyszło tak wiele osób, że w salce Książnicy Karkonoskiej zabrakło miejsca. Duża część uczestników spotkania mogła tylko zza drzwi, znad czubków głów zobaczyć himalaistę, który dzięki swojej przebojowości, otwartości i szczerości błyskawicznie zdobywa popularność.

lipca 20, 2018

We wtorek, 17 lipca, zaginęła 17- letnia Ada Grzywacz, zamieszkała w Ścięgnach. Tego dnia około godziny 14.00 miała jechać z Karpacza do Ścięgien. Na miejsce nie dotarła, nie odbiera telefonu. Brak z nią kontaktu.

lipca 19, 2018

W sobotę, 21 lipca, w Złotoryi okazja by bezpłatnie się zbadać w ramach akcji „Wyprzedź czerniaka – wpadnij do RakTRACKA”. W wyposażonym w aparaturę diagnostyczną busie można będzie zbadać znamiona na skórze. To jedyna taka okazja w naszym regionie.
Nową akcję profilaktyczną organizuje przez zespół kampanii Rakoobrona. Specjalny bus odwiedza wszystkie województwa. Z konsultacji u dermatologów może skorzystać każdy – za darmo, bez skierowania i wcześniejszej rejestracji.

lipca 19, 2018

Trwa szczyt sezonu budowlanego, do tego w roku wyborczym, co oznacza, że samorządy z dużym rozmachem realizują inwestycje. Jednak w wielu gminach nie wszystkie przedsięwzięcia uda się wykonać. Wszystko przez coraz większe trudności ze znalezieniem wykonawców. Coraz mniej firm zgłasza się do przetargów, a te które przystępują, oczekują większych pieniędzy za roboty, niż przewidziane w kosztorysach. Zdarzają się nawet takie sytuacje, że do przetargów nie zgłasza się żaden wykonawca.

lipca 18, 2018

W środę, 15 sierpnia, wystartują rozgrywki Pucharu Polski w okręgu jeleniogórskim. W siedzibie OZPN rozlosowano pary I rundy. Kilka spotkań zapowiada się bardzo ciekawie.

lipca 17, 2018

Wczoraj (poniedziałek, 16 lipca), prawie dwa tygodnie wcześniej niż zapowiadano, na tory między Lubaniem a Węglińcem wróciły pociągi. Wszystkie połączenia kursują już według rozkładu, także pociąg IC „Karkonosze”, który przez kilka tygodni jeździł przez Wałbrzych.

lipca 17, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich" 29/2018 z 17 lipca 2018 r m.in.:

lipca 10, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 10 lipca 2018 r.:

lipca 5, 2018

Od 1 lipca br. polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim i bułgarskim wybrzeżu. Na mocy zawartych przez Komendanta Głównego Policji porozumień międzynarodowych polscy policjanci do 1 września br. asystują chorwackim i bułgarskim kolegom, ale przede wszystkim pomagają polskim turystom, których każdego roku nad Adriatykiem i Morzem Czarnym odpoczywa kilka milionów. Polacy są jedną z nacji najliczniej odwiedzających te rejony.

lipca 4, 2018

Józef Pinior, były senator jeleniogórsko-legnicki i europoseł, jego asystent podający się za dyrektora biura senatorskiego - Jarosław W. oraz trzy inne osoby odpowiedzą przed sądem za popełnienie przestępstw o charakterze korupcyjnym. Prokuratura Krajowa skierowała właśnie do Sądu Rejonowego w Warszawie akt oskarżenia w tej sprawie.

lipca 3, 2018

Konkurs na najlepsze zdjęcie „pokazujące unię” w 52 lokalnych tytułach rozstrzygnięty.

lipca 3, 2018

W najnowszym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich" z 3 lipca 2018 r. m.in.:

lipca 3, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 3 lipca 2018 r. m.in.:

czerwca 28, 2018

Kompas Górski na lato 2018, czyli kolejne wydanie jedynego w swoim rodzaju, aktualnego przewodnika turystycznego nie tylko na wakacje trafiło w ręce czytelników! Nietuzinkowe wydawnictwo, przygotowane wspólnie przez Fundację Nowin Jeleniogórskich i naszą redakcję, jest dodatkiem specjalnym do wydania „Nowin Jeleniogórskich” z 26 czerwca 2018 r. (dostępnym w sprzedaży także w postaci elektronicznej). Bezpłatne egzemplarze wiosennego „Kompasu Górskiego” wkrótce trafią także do puntów informacji turystycznej i obiektów turystycznych w całym regionie. Znaleźć można je będzie w dobrych hotelach, biurach podróży, obiektach uzdrowiskowych, sportowych i rekreacyjnych. Znacząca część 30-tysięcznego nakładu drukowanej postaci wydawnictwa trafi też do ważnych punktów dystrybucji w innych częściach Polski. Takiego przewodnika nie może zabraknąć w ekwipunku turysty i domach mieszkańców regionu ceniących aktywny wypoczynek w naszej wspaniałej krainie.

czerwca 26, 2018

Unia Europejska, to naprawdę dobry wujek. Tak chyba można wnioskować po lekturze wykazu projektów zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia. Wujek jest do tego hojny.