lipca 22, 2019

21 tys. zł miesięcznie dostaje wrocławianin, który korzysta z urlopu rodzicielskiego. To najwyższy zasiłek macierzyński wypłacany w województwie dolnośląskim. Legnicki Oddział ZUS najwyższy zasiłek wypłaca mamie w wysokości 19 tys.zł. W Wałbrzychu rekordzistką jest mama, na której konto wpływa nieco ponad 10 tys. złotych. Jeleniogórzan nie ma wśród rekordzistów.

lipca 20, 2019

Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący na karę 15 lat pozbawienia wolności Dariusza R., którego Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze oskarżyła o usiłowanie zabójstwa dwóch osób.

lipca 20, 2019

Drogowcy niesamowicie utrudnili życie kierowcom wybierającym się na wakacje w Karkonosze. Do objazdu Bolkowa, który wytyczono kilka miesięcy temu na drodze krajowej nr 5, od 17 lipca dołożyli kolejny zamknięty odcinek na drodze krajowej nr 3. To oznacza wydłużenie trasy o prawie 50 km. Samorządowcy z regionu karkonoskiego ruszyli z interwencjami. Wygląda na to, że skutecznymi.

lipca 19, 2019

Rowery to ruch, zdrowie i czystsze powietrze. Z programu regionalnego dla naszego województwa dofinansowanych zostało ponad 40 inwestycji dotyczących budowy ścieżek rowerowych i single tracków. W sumie powstanie 400 kilometrów nowych tras dla amatorów dwóch kółek.

lipca 16, 2019

Przemytnik zamontował pod podłogą swojego mercedesa specjalną skrytkę. Załadował do niej kokainę i amfetaminę i wyruszył w trasę. Wpadł w Jędrzychowicach podczas kontroli.

lipca 16, 2019

W biurze Podokręgu Jelenia Góra Dolnośląskiego ZPN-u rozlosowano pary pierwszej rundy piłkarskiego Pucharu Polski. Do rozgrywek zgłoszono 63 drużyny z klas A i B (startują dobrowolnie) oraz z klasy okręgowej i z IV ligi grupy zachodniej (udział obowiązkowy).

lipca 16, 2019

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich  z 16 lipca 2019 r. m.in.:

lipca 15, 2019

Przed czesko-polskim konfliktem w sprawie rozbudowy kopani Turów ostrzega wrocławskie Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia. Chodzi o emitowane z odkrywki i zwałowisk pyły, ale przede wszystkim spowodowane wyrobiskiem osuszanie ujęć wody pitnej w przygranicznych czeskich gminach.

lipca 15, 2019

Od czerwca do sierpnia tego roku prawie sześć tysięcy sportowców rywalizuje w 34 dyscyplinach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Reprezentujący lekką atletykę juniorzy młodsi startowali na stadionie poznańskiej Olimpii. W klasyfikacji województw z dorobkiem 385 punktów zwyciężył Dolny Śląsk. Największy udział w tym sukcesie mieli wychowankowie MKS-u „Osy”, którzy zgromadzili 85 punktów. 

lipca 13, 2019

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił dziś, kto będzie liderował listom wyborczym w okręgach. W naszym okręgu legnicko-jeleniogórskim z pierwszej pozycji wystartuje Adam Lipiński.

lipca 12, 2019

W czwartek, 1 sierpnia 2019 roku, w jeleniogórskim Parku Sportowym „Złotnicza” odbędzie się finał drużynowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Sędziować będą osoby, które ukończą kurs zorganizowany przez Termy Cieplickie w dniach 17 – 18 lipca.

lipca 12, 2019

Sezon wakacyjny w pełni, co oznacza, że na Śnieżkę – przede wszystkim czerwonym szlakiem – wędrują tłumy turystów. Jest ich tak wielu, że na stromym i wąskim podejściu robią się zatory i bywa niebezpiecznie. Właśnie z uwagi na bezpieczeństwo na tym szlaku od poniedziałku obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy.

lipca 11, 2019

Cztery gminy z naszego regionu formalnie włączyły się w obsługę programu „Czyste powietrze”. To samorządy Nowogrodźca, Podgórzyna, Szklarskiej Poręby i Zgorzelca. Obsługujący program Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chce, by uczyniło tak jak najwięcej gmin, bo to oznacza lepszą obsługę beneficjentów.

lipca 11, 2019

Trwa wakacyjny konkurs redakcji NJ i Fundacji Nowin Jeleniogórskich pod hasłem „Lato z Nowinami”. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Do wygrania atrakcyjne nagrody!

lipca 11, 2019

W ciągu kilku dni lipca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na naszych drogach ciężarówki, którymi próbowano wwieźć do naszego kraju nielegalne odpady. Samochody jechały z Niemiec i Czech, a odpady zapewne zostałyby wyrzucone na jakimś dzikim wysypisku niezbyt daleko od granicy, być może w naszym regionie.

lipca 10, 2019

Samorząd województwa chce zachęcić studentów pielęgniarstwa do podejmowania pracy w zawodzie. Już jesienią do najlepszych z nich trafią stypendia. 

lipca 9, 2019

Prawie 2 mln zł to czarnorynkowa wartość narkotyków, które próbował wwieźć do Polski mieszkaniec Opolszczyzny. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚ w Jędrzychowicach.

lipca 9, 2019

Zgorzelecka prokuratura i tamtejsza policja apelują do osób, które w przeszłości mogły być pokrzywdzone przez Piotra M., byłego proboszcza parafii w Ruszowie, by zgłosiły takie zdarzenia. Księdza zatrzymano pod koniec maja, po tym, jak matka poinformowała policję, że ksiądz molestuje jej dziecko.

lipca 9, 2019

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 9 lipca 2019 r. m.in.:

lipca 8, 2019

Pięćdziesiąt klubowych drużyn piłkarskich zgłoszono do B-klasy strefy jeleniogórskiej. Pierwsze mecze w sezonie 2019/2020 zaplanowano 25 sierpnia. Rozgrywki poprowadzi Podokręg Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze. Jest już projekt podziału na cztery grupy.

lipca 2, 2019

W najnowszych Nowinach Jeleniogórskich z 2 lipca 2019 roku m.in.:

lipca 1, 2019

Tylko co trzeci absolwent pielęgniarstwa podejmuje pracę w zawodzie. Samorząd województwa chce to zmienić. Już jesienią do najlepszych studentów dolnośląskich uczelni kształcących pielęgniarki i pielęgniarzy trafią stypendia. Czy to odwróci niekorzystny trend? Wątpliwe, ale przykładających się do studiów zawsze warto wspierać. W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej zabraknie 275 pielęgniarek i położnych. Dziś zatrudnionych jest ich około 600.

czerwca 27, 2019

Na Dolnym Śląsku powstaje najdłuższa sieć tras rowerowych w górach. Od soboty miłośnicy kolarstwa mają do dyspozycji nową, ponad 60-kilometrową trasę w okolicach Jeleniej Góry. W uroczystym otwarciu singletracka wzięła udział Maja Włoszczowska, znana kolarka MTB. 

czerwca 25, 2019

W nowym sezonie piłkarskim 2019/2020 w wyższej lidze zagrają mistrzowie czterech grup jeleniogórskiej B klasy. Awansowały drużyny Victorii Jelenia Góra, Woskaru II Szklarska Poręba – Wojcieszyce, LZS Mierzwin i Kwisy Mroczkowice. Po meczach barażowych dołączyły do nich dwa kolejne zespoły.