sierpnia 13, 2018

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 19 sierpnia 2018 r. na wycieczkę nr 30 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. W kasie PKP w Jeleniej Górze kupujemy bilet euroregionalny na przejazd do Zgorzelca i komunikację w Niemczech. O godzinie 7.38 wyjeżdżamy z Jeleniej Góry pociągiem do Görlitz.

sierpnia 11, 2018

Ponad 70-kilometrowy południowy odcinek autostrady A-18 z Olszyny do Golnic zostanie wyremontowany. Ta informacja z pewnością ucieszy kierowców, którzy jeżdżą do Polski od strony Berlina.

sierpnia 7, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 7 sierpnia 2018 r. m.in.:

sierpnia 5, 2018

Wysiadł, miał na chwilę pójść po pieniądze do brata. I tyle go widziałem – opowiada starszy taksówkarz oszukany niedawno przez klienta. Każdy świadczący usługi taksówkarskie ma w swojej karierze takie przypadki. Trudno im w pełni zapobiegać, ale można ograniczać ryzyko.

lipca 31, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 31 lipca 2018 r. m.in.: 

lipca 30, 2018

Fala afrykańskich upałów nadciągnęła nad nasz region. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że temperatura może sięgać do +34 stopni.

lipca 29, 2018

Pieniądze czekają na ludzi bez zatrudnienia, chcących zmienić zawód lub wziąć udział w szkoleniach, chorujących, takich którzy nie mają z kim zostawić dzieci, a także na szefów firm, którzy mają kłopoty ze znalezieniem ludzi do pracy. Funduszami dysponuje Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

lipca 27, 2018

Gminy z naszego regionu otrzymały kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

lipca 27, 2018

Wilgotność ściółki w lasach w naszym regionie spada coraz bardziej. Leśnicy apelują o ostrożność podczas spacerów i zbierania jagód. Każda iskra może zaprószyć ogień. Jeśli upały potrwają przez kolejne dni, nadleśnictwa nie wykluczają wprowadzenia zakazu wstępu do lasu.

lipca 24, 2018

W najnowszym numerze „Nowin Jeleniogórskich” Nr 30/2018 z 24 lipca 2018 r.:

lipca 23, 2018

Warte ponad 110 tys. zł papierosy z przemytu przechwycili funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Ludwigsdorfie.

lipca 23, 2018

Świetne kolejowe wiadomości dla Zgorzelca, ale i dla wszystkich podróżujących pociągami: niebawem ruszy elektryfikacja szlaku ze Zgorzelca do Węglińca, a zgorzelecki dworzec doczekał się inwestora.

lipca 22, 2018

Nadleśnictwo Węgliniec oferuje 10 tys. zł za informacje, które przyczynią się do zatrzymania podpalacza lasów. Można je zgłaszać na policję w Zgorzelcu, policyjny na numer alarmowy, albo na adres mailowy wieslaw.piechota@lasy.wroclaw.gov.pl. To policjanci ocenią użyteczność informacji, ale nagrodę wypłacą leśnicy.

lipca 21, 2018

Na piątkowe spotkanie z Rafałem Fronią przyszło tak wiele osób, że w salce Książnicy Karkonoskiej zabrakło miejsca. Duża część uczestników spotkania mogła tylko zza drzwi, znad czubków głów zobaczyć himalaistę, który dzięki swojej przebojowości, otwartości i szczerości błyskawicznie zdobywa popularność.

lipca 20, 2018

We wtorek, 17 lipca, zaginęła 17- letnia Ada Grzywacz, zamieszkała w Ścięgnach. Tego dnia około godziny 14.00 miała jechać z Karpacza do Ścięgien. Na miejsce nie dotarła, nie odbiera telefonu. Brak z nią kontaktu.

lipca 20, 2018

Wyjątkowo zuchwałego złodzieja zatrzymała jeleniogórska policja. Młody, 24-letni mężczyzna tylko w lipcu ukradł trzy samochody, tablice rejestracyjne z kolejnych aut i paliwo na stacji benzynowej. Kradł w całym regionie, a kolejne przestępstwa zapewne wyjdą w trakcie prowadzonego postępowania.

lipca 19, 2018

Trwa szczyt sezonu budowlanego, do tego w roku wyborczym, co oznacza, że samorządy z dużym rozmachem realizują inwestycje. Jednak w wielu gminach nie wszystkie przedsięwzięcia uda się wykonać. Wszystko przez coraz większe trudności ze znalezieniem wykonawców. Coraz mniej firm zgłasza się do przetargów, a te które przystępują, oczekują większych pieniędzy za roboty, niż przewidziane w kosztorysach. Zdarzają się nawet takie sytuacje, że do przetargów nie zgłasza się żaden wykonawca.

lipca 18, 2018

W środę, 15 sierpnia, wystartują rozgrywki Pucharu Polski w okręgu jeleniogórskim. W siedzibie OZPN rozlosowano pary I rundy. Kilka spotkań zapowiada się bardzo ciekawie.

lipca 17, 2018

Wczoraj (poniedziałek, 16 lipca), prawie dwa tygodnie wcześniej niż zapowiadano, na tory między Lubaniem a Węglińcem wróciły pociągi. Wszystkie połączenia kursują już według rozkładu, także pociąg IC „Karkonosze”, który przez kilka tygodni jeździł przez Wałbrzych.

lipca 17, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich" 29/2018 z 17 lipca 2018 r m.in.:

lipca 17, 2018

Pułkownika w stanie spoczynku Edwarda Jakubowskiego pożegnano dzisiaj (17 lipca) na cmentarzu przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze z wojskowym ceremoniałem. Wzruszająca była chwila, gdy kombatanci przekazali czapkę pułkownika jego prawnukowi.

lipca 13, 2018

38- latek zadźgał nożem swoją konkubinę. Do zbrodni doszło w czwartek (12 lipca) wieczorem w jednym z mieszkań przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze. Dzisiaj (13 lipca ) mężczyzna ma mieć  postawione zarzuty przez prokuratora.

AKTUALIZACJA: Mężczyzna podejrzany o zabójstwo swojej konkubiny ma postawiony zarzyut zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o trzymiesięczyn areszcie tymczasowym  dla 38-latka.

lipca 13, 2018

W gminie Stara Kamienica prawdopodobnie wilki zagryzły psy. Są zgłoszenia o zagryzionych czworonogach w sołectwach Antoniów, Kromnów i Kopaniec .Wójt gminy Zofia Świątek zwróciła się do mieszkańców z apelem o ostrożność podczas spacerów z psami i niespuszczanie czworonogów ze smyczy. Prosi także o zwrócenie uwagi na psy na uwięzi, które podczas ewentualnego ataku wilka nie mają szans na ucieczkę.

lipca 12, 2018

Dzisiaj (12 lipca) zmarł pułkownik w stanie spoczynku Edward Jakubowski. Miał 94 lata. Do końca swoich dni, mimo choroby, był aktywny i zaangażowany w życie Jeleniej Góry. Najbardziej na sercu leżało mu uświadomienie młodym ludziom, jak okrutna jest wojna. Zawsze miał czas, by porozmawiać z uczniami, mówić im o II wojnie światowej i czasach powojennych na Dolnym Śląsku.

 

Jego pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek, 17 lipca o godz. 12  na „starym” cmentarzu przy ul. Sudeckiej