maja 24, 2017

W minionym roku Inspekcja Handlowa przeprowadziła 31 kontroli na stacjach paliw na terenie pięciu powiatów (dawnego województwa jeleniogórskiego). Okazało się, że olej napędowy, benzyna oraz LPG wszędzie spełniały normy. W kraju zakwestionowano 2,36 proc. próbek kontrolowanych paliw.

maja 24, 2017

Pijak chciał wręczyć łapówkęPolicjanci dostali sygnał, że na drodze kolo Gronowa (powiat zgorzelecki) prawdopodobnie samochodem kieruje nietrzeźwa osoba. Na miejscu okazało się, że alkohol we krwi to nie jedyny grzech mężczyzny. 

maja 23, 2017

Nie doszło do zamknięcia drogowego polsko-czeskiego przejścia granicznego w Czerniawie, co zapowiadano na miniony poniedziałek. Przejście będzie drożne do 15 lipca, a po tym terminie, mimo remontu prowadzonego na drodze do Novego Mesta, przejazd będzie możliwy dzięki objazdom.

maja 23, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 23 maja 2017 m.in.:

maja 20, 2017

Ciało 27-latki, która zmarła podczas wakacji w Egipcie, w czwartek (18 maja) zostało sprowadzone do Polski – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

maja 20, 2017

Zgorzelecki potentat bananowy, firma Citronex, zapowiada większy udział bananów bio i pochodzących z plantacji zrzeszonych w Fundacji Fairtrade (Sprawiedliwego Handlu). Kilka dni temu  importera odwiedzili przedstawiciele Fundacji z jej polskiego i ekwadorskiego oddziału (to głównie z Ekwadoru pochodzą banany sprowadzane przez Citronex). Współpraca z organizacją Fairtrade oznacza, że banany będeą sprowadzane z plantacji ekologicznych i spełniających ostre kryteria utrzymywania właściwych warunków pracy i produkcji.

maja 19, 2017

Zawidów dołączy do miast, które mają monitoring. Przedsięwzięcie "Bezpieczne Miasto-Bezpieczne Społeczeństwo. Montaż monitoringu wizyjnego na terenie gminy miejskiej Zawidów" znalazło się wśród 99 projektów, które dofinansuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.  Na Dolnym Śląsku dofinansowanie zdobyły jeszcze 4 inwestycje, ale żadna w naszym regionie.

maja 19, 2017

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 21 maja 2017 r. na wycieczkę nr 15 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. W kasie PKP w Jeleniej Górze kupujemy bilet euroregionalny na przejazdy w Polsce i w Niemczech. O godzinie 7.53 wyjeżdżamy pociągiem do Zgorzelca.  

maja 18, 2017

Od najbliższego poniedziałku, tj. od 22 maja, zamknięte będzie polsko-czeskie przejście graniczne Czerniawa – Nove Mesto. Przejście będzie zamknięte aż do 2 września, a utrudnienia spowodowane są pracami drogowymi na odcinku przejście graniczne – Nowe Mesto.

maja 15, 2017

W Jeleniej Górze i w okolicznych miejscowościach grupy dzieci z niektórych parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Jak co roku przeżycia religijne mieszają się z rozbudzoną na ten czas konsumpcją.

maja 13, 2017

Dlaczego administratorzy galerii handlowych nie pozwalają wjeżdżać na podziemne parkingi samochodom z instalacjami LPG? - pyta pan Adam, posiadacz skody superb z taką właśnie instalacją. W jego opinii to czysty absurd. Nowoczesne instalacje mają systemy zabezpieczeń i nie ma ryzyka, że dojdzie do rozszczelnienia i wybuchu. On sam taki zakaz ignoruje, bo dodatkowo uważa, że znaki zakazujące ruchu pojazdom na gaz są bezprawne.

maja 11, 2017

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przedstawił zasady nowego programu ograniczania niskiej emisji i walki ze smogiem na Dolnym Śląsku. Na wymianę domowych pieców, obecnie główne źródło tzw. niskiej emisji, fundusz przeznaczy 50 mln zł.  

maja 11, 2017

W środę (10 maja) przeprowadzono sekcję zwłok Magdaleny Żuk. Śledczy nie ujawniają jednak na razie, co było bezpośrednią przyczyną śmierci Polki w Egipcie. Pojawił się za to nowy wątek.

maja 7, 2017

Parę złodziei – 31 letnią kobietę i 20 – letniego mężczyznę, którzy okradali groby na cmentarzu w Zawidowie, zatrzymali policjanci ze Zgorzelca. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

maja 6, 2017

OneLegnica, taką nazwę przyjął powstający właśnie, pierwszy na Dolnym Śląsku, klub ampfutbolowy, czyli dla osób po amputacji kończyn. Inauguracyjny trening odbędzie się 27 maja w Legnicy.

maja 4, 2017

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze przejęła śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. Zgorzelczanka wyjechała na urlop do Egiptu i tam w niewyjaśnionych okolicznościach zmarła. Śledczy podejrzewają, że było to zabójstwo.

kwietnia 29, 2017

Ten napad na sklep w Bogatyni przypominał gangsterskie kino klasy C. Bandyta połakomił się na łup niewielkiej wartości, a do tego wkrótce dał się złapać. Za ten kiepski scenariusz może zapłacić nawet 15 latami spędzonym w więziennej celi. 

kwietnia 29, 2017

Dyrektor Bogatyńskich Wodociągów i Oczyszczalni S.A. Janusz Piestrzyński trafił do szpitala po tym jak nieznany sprawca oblał jego twarz żrącą substancją.

kwietnia 28, 2017

Nowe inwestycje drogowe zostaną zrealizowane w najbliższym czasie na gminnych i powiatowych drogach Dolnego Śląska. Środki trafią do trzech gmin w naszym regionie.

kwietnia 26, 2017

NSZZ Solidarność zapowiada na 2 maja strajk w sklepach dużych sieci. Wiadomo, że do protestu przystąpią pracownicy sieci Tesco, Biedronka, Castorama i Carrefour. Jak twierdzi Franciszek Kopeć, przewodniczący NSZZ Solidarność Region Jelenia Góra, nie jest powiedziane, że we wszystkich placówkach tych sieci będzie prowadzona akcja protestacyjna. - To już zależy od pracowników – mówi.

kwietnia 25, 2017

27 – letniego mieszkańca Lubania, który swoim busem przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy zatrzymali po pościgu policjanci ze Zgorzelca. Funkcjonariusze zabezpieczyli auto i jego zawartość, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

kwietnia 25, 2017

Kara minimum 3 lat więzienia grozi mieszkańcowi Bogatyni Tomaszowi T., który w miniony czwartek staranował policyjną blokadę w Jeleniej Górze. Okazało się, że wcześniej napadł na księdza a jeszcze wcześniej – na starszą kobietę.

kwietnia 23, 2017

Zawodnicy Karkonoszy Jelenia Góra tylko zremisowali na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem Nysą Zgorzelec.

kwietnia 22, 2017

Ciekawą, majówkową propozycje dla mieszkańców południowo-zachodniej części Dolnego Śląska mieć będzie Biuro Turystyki Kolejowej TurKol. Od 1 do 3 maja jeździć będą w naszym regionie stylowe osobowe składy kolejowe, ciągnięte przez parowozy.