Blamaż Olimpii. Wyniki IV ligi

Nawet najstarsi kibice nie pamiętają tak dotkliwej porażki drużyny z Kowar. Olimpia przegrała na wyjeździe z GKS-em Kobierzyce aż 0:7. Niżej podajemy komplet sobotnich wyników IV ligi dolnośląskiej – niespodzianek było więcej.

Olimpia pojechała wprawdzie do Kobierzyc mocno osłabiona, bez Marcina Smoczyka, Sebastiana Szujewskiego, Jakuba Gilewskiego i Macieja Udoda, ale to i tak nie powinno być wytłumaczeniem tak dotkliwej porażki. Zawodnikom z Kowar chyba brakuje motywacji, drużyna jest zawieszona w ligowej próżni: nie grozi jej spadek, nie ma co liczyć na awans. Kowarzanie sprawiają wrażenie, jakby chcieli mieć ten sezon już za sobą. Tak wyglądało to w Kobierzycach, gdzie przegrywali już po minucie gry (do siatki trafił Wołczek). Po 25 minutach było już w zasadzie po meczu. Przy stanie 2:0 dla Kobierzyc Szaraniec wybił ręką piłkę zmierzającą do bramki. Sędzia wyrzucił obrońcę Olimpii z boiska i przyznał gospodarzom karnego. Pewnym egzekutorem okazał się Wołczek.
W tym momencie emocje się skończyły a gospodarze z każdą minutą powiększali przewagę. Skończyło się na siedmiu bramkach.

GKS Kobierzyce – Olimpia Kowary 7:0 (4:0)
bramki: Wołczek x3, Bartków x2, Ulatowski, Rokicki
czerwona kartka: Szaraniec
Żółta kartka: Chajewski.
Sędziowali: Paweł Rurański oraz Marek Gerlach i Mateusz Pancerz (Wałbrzych).
Widzów: 150.
GKS: Korny (57 Dąbrowski) - Bielski, Wołczek, Jaworski, Fitas (71 Lizak), Zgoda (53 Żak), Szefner (60 Morawski), Rokicki (77 Sokołowski), Kaczmarek (67 Wroński), Ulatowski, Bartków.
Olimpia: M. Gilewski - Kraiński, Nowiński, Han, Denis, Szaraniec, Kotarba, Zatylny, Chajewski (57 Kloczkowski), Krupa, Dregan.

Wyniki 25. kolejki:
Miedź II Legnica – Włókniarz Mirsk 5:2 (3:0), bramki dla Włókniarza: Kowalski, Khodzamkulov
Orzeł Ząbkowice Śląskie – BKS Bobrzanie Bolesławiec 5:0 (5:0)
Granica Bogatynia – Nysa Zgorzelec 1:1 (0:0), Pietkiewicz (k) - Jaworski
Sokół Wielka Lipa – Zjednoczeni Żarów 2:1
Orkan Szczedrzykowice – KS Polkowice 2:1