Twardy ponownie liderem ligi okręgowej

W arcyważnym meczu dla układu czołówki Twardy Świętoszów pokonał Lotnika Jeżów i wrócił na fotel lidera ligi okręgowej. Piast Zawidów ma patent na drużyny z czołówki, w niedzielę pokonał GKS Wartę Bolesławiecką.

Lotnik jechał do Świętoszowa po zwycięstwo, ale na to samo nastawili się gospodarze tego pojedynku. Bohaterem tego meczu był Marcin Łojko, który w pierwszej połowie zdobył gola, a w drugiej zaliczył fantastyczną asystę. Wymanewrował kilku obrońców Lotnika i wyłożył piłkę do Daniela Szkarapata, który strzałem z 10 metrów pokonał Macieja Maćkowskiego.
To nie koniec nieszczęść drużyny z Jeżowa. Pod koniec meczu Lukasz Bizoń w walce o piłkę starł się z Marcinem Łojko i upadł tak nieszczęśliwie, że złamał rękę. Mecz przerwano na kilkanaście minut, a pechowca odwieziono karetką do szpitala w Bolesławcu.
Co dzieje się z Olimpią Kamienna Góra? Rundę jesienną zakończyła w górnej części tabeli, a wiosną jeszcze nie wygrała meczu. W sobotę doznała wstydliwej porażki u siebie 1:8 z ligowym przeciętniakiem – Hutnikiem Pieńsk. – To kolejny mecz w tym sezonie, który gramy drugim składem – odpowiedział Tomasz Szopa, prezes Olimpii. – To efekt m.in. kontuzji, pauzy za kartki, dwóch zawodników miało egzaminy w szkole. Wciąż cierpimy po meczu z Czarnymi Lwówek, w którym otrzymaliśmy 11 żółtych i 4 czerwone kartki. To prawda, że to nie usprawiedliwia tak wysokiej porażki, ale mam nadzieję, że już wkrótce będzie lepiej. Czeka nas jeszcze ciężki wyjazd do Leśnej, ale na mecz z Gryfem Gryfów (9 lub 10 maja) powinniśmy już mieć pełny skład.

Wyniki 22. kolejki: Piast Zawidów – GKS Warta Bolesławiecka 1:0 (0:0), Kapusta; Victoria Ruszów – Orliki Węgliniec 2:5 (0:0); Twardy Świętoszów – Lotnik Jeżów Sudecki 2:0 (1:0), M. Łojko, D. Szkarapat; Leśnik Osiecznica – Piast Dziwiszów 2:2 (0:0), Chmielowski, Wojdygo oraz Sobczak, Kurek; GKS Raciborowice – Czarni Lwówek Śląski 0:5 (0:2), Kozań x2, Skolimowski x2, M. Sikora; Piast Wykroty – Łużyce Lubań 2:2 (1:2), Roman, Kret – Grygo, Fereniec; Olimpia Kamienna Góra – Hutnik Pieńsk 1:8 (1:2); Gryf Gryfów Śląski – Włókniarz Leśna 0:0.