Igor Sztuba kajakowym wicemistrzem świata

Siedemnastoletni wychowanek LUKS-u Kwisa Leśna, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, Igor Sztuba zanotował największy życiowy sukces. W zespołowej konkurencji kanadyjek Cs- 1 x 3 wraz z kolegami z narodowej reprezentacji juniorów Kamilem Grondkiem i Michałem Pasiutem wywalczył tytuł wicemistrza świata w kajakarstwie slalomowym. Polacy przegrali złoto z Brytyjczykami zaledwie o niespełna jedną sekundę. W rywalizacji indywidualnej Igor zajął 13. miejsce. Gdyby nie dwa strącenia bramek, znalazłby się w finale. Zawodnik znad Kwisy to ubiegłoroczny wicemistrz Polski juniorów w C-1, brązowy medalista mistrzostw Polski mężczyzn w Cs-1 x 3 i triumfator różnych zawodów pucharowych.

Klubową koleżankę Igora Sztuby z tego samego rocznika 1993, Natalię Rożniakowską w konkurencji Ks-1 x 3 MŚ sklasyfikowano na ósmej pozycji, indywidualnie było słabiej (31. lokata). Wymieniona dwójka sportowców z Leśnej na początku sierpnia br. wystartuje w reprezentacji kraju w mistrzostwach Europy w niemieckim Markkleebergu.