KPR kolejny raz zawiódł

KPR Jelenia Góra - Sambor Tczew 25:25

Jeleniogórzanki tylko zremisowały u siebie z niżej notowanym Samborem Tczew 25:25, a gola na wagę remisu przyjezdne zdobyły z rzutu karnego, równo z końcem meczu.

Rywalki prowadziły od początku, ale później to podopieczne Michała Pastuszki osiągnęły przewagę i wyszły na 5:3. W 17. minucie po golu Małgorzaty Buklarewicz było już 8:4. Wydawało się, że od tego momentu KPR rozpocznie marsz po wysokie i przekonujące zwycięstwo. Nic z tego. Rywalki z Tczewa zdobyły 4 gole pod rząd i doprowadziły do remisu. Niemal identyczna sytuacja miała miejsce w drugiej połowie. KPR w 38. minucie odskoczył na 18:14, a 3 minuty później było już tylko 18:17. W 57. minucie po golu niezawodnej Buklarewicz jeleniogórzanki prowadziły 25:23, ale nie utrzymały tej przewagi. Na półtorej minuty przed końcem dwuminutową karę otrzymała Marta Dąbrowska (była to jej trzecia kara, ujrzała więc czerwoną kartkę) i KPR grał w osłabieniu. Sędziowie przyznali też rywalkom rzut karny, którego skuteczną egzekutorką okazała się Magda Krajewska. Po kolejnym ataku Tczewianek znowu był karny i znowu nie zawiodła Krajewska, doprowadzając do remisu.
W pierwszej rundzie play off KPR Jelenia Góra zmierzy się z 17-krotnymi mistrzyniami Polski MKS-em Selgros Lublin.

KPR Jelenia Góra – Aussie Sambor Tczew 25:25 (13:11)
KPR: Demiańczuk, Kozłowska – Dąbrowska 7, Buklarewicz 5, Michalak 4, Grobelska i Bader po 3, Uzar 2, A. Mączka 1, Tomczyk.