stycznia 23, 2018

Przekroczył prędkość, nie zatrzymał się kontroli drogowej i był poszukiwany. 47-latkowi zatrzymanemu przez policję, grozi nawet do 5 lat więzienia.

stycznia 23, 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze zaprasza na wystawę malarstwa Witolda i Piotra Adamczyków „Podobieństwa i różnice, różnice i podobieństwa”. Wernisaż w piątek, 26 stycznia, o godz. 17.00. Wystawa potrwa do 17 lutego 2018 r.

stycznia 23, 2018

Syn byłego kierownika Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze został zwolniony dyscyplinarnie z pracy. – To wynik trwającego w schronisku audytu – komentuje Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa gospodarki Komunalnej. Zmian personalnych jest więcej.

stycznia 23, 2018

Ciekawe, zacięte i emocjonujące mecze z niespodziankami można obejrzeć w nowej edycji popularnych w mieście koszykarskich rozgrywek pn. Jeleniogórska Liga Najlepszego Basketu Amatorskiego. Rywalizacji zorganizowanej przez MKS MOS Karkonosze patronuje prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

stycznia 23, 2018

W najnowszym, świątecznym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 23 stycznia 2018 m.in.:

stycznia 22, 2018

Piękny zapach może pozostać z Tobą przez cały dzień. Nie wierzysz? Poznaj skuteczne sposoby na zwiększenie trwałości wonnych specyfików i spraw, by nieustannie unosiła się wokół Ciebie aromatyczna chmurka.

stycznia 22, 2018

Jakie drobne inwestycje powstaną w tym roku w Jeleniej Górze? Okaże się w najbliższych dniach. Dzisiaj (poniedziałek, 22 stycznia) rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

stycznia 22, 2018

Trzy nielegalne automaty do gier zarekwirowali jeleniogórscy policjanci. Warte są 36 tysięcy złotych, ale szacowane straty, jakie poniósł Skarb Państwa w wyniku ich działania, są znacznie większe.

stycznia 22, 2018

Dwanaście drużyn, w tym dwie z Jeleniej Góry, zagrały w czterech miastach w ćwierćfinałach mistrzostw Polski juniorek starszych (kategoria U-22 kobiet). Prowadzony przez trenera Tomasza Pawlikowskiego zespół KS „Wichoś” rywalizował w Poznaniu, zawodniczki MKS MOS Karkonosze (trener Jerzy Gadzimski), powalczyły w Toruniu.

stycznia 22, 2018

Teatr Odnaleziony na kolejną premierę. 27 stycznia o godz. 19.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury zaprezentowany zostanie inspirowany twórczością Iwana Wyrypajewa spektakl „Tlen – ballady” w reżyserii Łukasza Dudy z udziałem Jakuba Mieszały.

stycznia 21, 2018

Nici z budowy ronda u wyjazdu z Sobieszowa w stronę Piechowic. Miasto proponuje tam inne rozwiązanie. Jeszcze nie weszło ono w życie, ale już budzi obawy u kierowców.

stycznia 20, 2018

W Superlidze znów nie powiodło się jeleniogórskim piłkarkom ręcznym. W drugiej rundzie sezonu zasadniczego (13. kolejka), doznały przykrej, trzeciej porażki z rzędu. W sobotni wieczór (20 stycznia), przed własną publicznością zespół trenera Michała Pastuszko uległ Ruchowi Chorzów 29:32 (11:15). Niepokoi, że jego podopieczne z meczu na mecz prezentują się coraz gorzej.

stycznia 20, 2018

W tym tygodniu Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Jeleniogórskie przejęło od miasta budynek byłej bursy nr 4 w Sobieszowie przy ulicy Łazienkowskiej. W obiekcie ma powstać dzienny dom pobytu dla osób starszych, samotnych, wymagających opieki.

stycznia 20, 2018

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj w Jeleniej Górze, przy ul. Grunwaldzkiej w okolicach Tesco. Audi Q7 na białoruskich numerach rejestracyjnych potrąciło rowerzystę. Ten trafił do szpitala, ale wkrótce wypisał się na własną prośbę.

stycznia 20, 2018

Mnóstwo dobrych filmów, koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara, multimedialny spektakl muzyczny z udziałem znakomitej aktorki Magdaleny Cieleckiej oraz arcydzieło światowego kina niemego, czyli „Generał” Bustera Keatona z muzyką na żywo podczas finałowej gali prowadzonej przez Tomasz Raczka. To wszystko podczas dwudziestego pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM – ZBLIŻENIA, który rozpocznie się w poniedziałek, 19 lutego i potrwa 7 dni. To wydarzenie, jakiego nie można przegapić.

stycznia 19, 2018

W niedzielę, 28 stycznia, w szwajcarskim Goms startem narciarzy w sprincie stylem dowolnym rozpoczną się mistrzostwa świata juniorów (roczniki 1998 i 1999) i młodzieżowców U-23 (roczniki 1995 do 1997). W obu grupach wiekowych zaplanowano cztery konkurencje. W mistrzostwach wystąpi wychowanek jeleniogórskiego MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe, Michał Skowron.

stycznia 19, 2018

Stanowczy sprzeciw i dezaprobatę wobec działań Ministra Sprawiedliwości wyrazili sędziowie Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Odnoszą się tym samym do sposobu odwołania prezesa sądu a także obarczania go odpowiedzialnością za zadania, na które nie miał wpływu.

stycznia 18, 2018

Spotkanie z biskupem Tadeuszem Pieronkiem, zorganizowane z inicjatywy jeleniogórskiego Klubu Obywatelskiego pod hasłem: „Kościół a polityka”, zgromadziło w czwartkowy wieczór, 18 stycznia w Jeleniogórskim Centrum Kultury ponad 200 osób. Chociaż oparte było na formule pytań i odpowiedzi, ksiądz biskup poprzedził je krótkim wstępem, odnosząc się do tematyki spotkania.

stycznia 18, 2018

Większość drzew rosnących przy ul. Drzymały w Jeleniej Górze, na odcinku między skrzyżowaniem z ulicami Świętojańską i Flisaków a wiaduktem kolejowym, zostanie wyciętych.

stycznia 18, 2018

Piłkarze grup młodzieżowych Karkonoszy Jelenia Góra grają turniej za turniejem. Młodzicy prowadzeni przez Pawła Walczaka zwyciężyli w zawodach, które odbyły się w niedzielę (14 stycznia) w hali przy ul. Złotniczej. A jak poszło innym grupom?

stycznia 18, 2018

Będzie wiało i to mocno – tak wynika z komunikatu, który wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Przewidywane są też opady śniegu. Wszystko to może powodować zawieje i zamiecie.

stycznia 18, 2018

Młodziutka reprezentantka szkoły podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze i jedynego w mieście Klubu Szachowego „Jelonka”, Wiktoria Janikowska kolekcjonuje medale z imprez rangi regionalnej, wojewódzkiej i krajowej. Najnowszy sukces to tytuł mistrzyni do lat 11 w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski. 

stycznia 18, 2018

Już za tydzień, w piątek 26 stycznia w Muzeum Karkonoskim święto grafiki! Wystawę nagrodzonych i zakwalifikowanych do pokazu prac XIV Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka będzie można oglądać od 26 stycznia 2018 roku w jeleniogórskim Muzeum Karkonoskim. Wernisaż w tym dniu przewidziano na godzinę 16.

stycznia 17, 2018

– Remont zameczku to pieniądze wyrzucone w błoto – uważa jeleniogórski radny PiS-u Rafał Piotr Szymański. Domaga się wykreślenia tego zadania z projektu budżetu i przedstawia inny pomysł na utworzenie centrum kultury. – Wolałbym, żeby pomógł znaleźć pieniądze – komentuje prezydent Marcin Zawiła.