listopada 18, 2017

Katarzyna Preuss zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu fotograficznego „Zobacz ducha gór”, organizowanego przez Fundację Nowin Jeleniogórskich oraz Redakcję „Nowin Jeleniogórskich” przy współpracy z wieloma instytucjami, organizacjami oraz władzami samorządowymi regionu.

listopada 18, 2017

Jeleniogórski radny przyszedł na posiedzenie komisji tylko po to, by podpisać się na liście obecności. Po chwili wyszedł. Dzięki temu nie straci części diety. – Poproszę go o wyjaśnienie – stwierdziła przewodnicząca komisji.

listopada 18, 2017

O najwyższym w Superlidze kobiet rekordowym pogromie KPR-u w dolnośląskich derbach przez wicemistrzynie Polski z Metraco Zagłębia (wynik 46:15), jeleniogórskie szczypiornistki szybko chciały zapomnieć. W sobotni wieczór (18 listopada), zespół trenera Michała Pastuszko zrehabilitował się kibicom za sportową klęskę w Lubinie wygrywając 29:25 (15:13) z Koroną Handball Kielce.

listopada 18, 2017

32-latek pobił innego mężczyznę, który z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Agresor ukrywał się przed policja, ale miejsce jego pobytu zostało ustalone. Trafił do aresztu.

listopada 17, 2017

Sporo znamienitych gości w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze w piątkowe popołudnie (17 listopada), uroczyście świętowało piękny jubileusz II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida. W ciągu minionych 70 lat (1947 – 2017), cieplicką szkołę opuściło 10 tysięcy absolwentów. Teraz są oni politykami, pracownikami nauki z profesorskimi tytułami, reżyserami filmowymi i teatralnymi, nauczycielami, inżynierami, biznesmenami, oficerami służb mundurowych, dziennikarzami i cenionymi reprezentantami wielu innych zawodów. Aktualnie w 17 klasach licealnych popularnego „Norwida” uczy się prawie 500 uczniów.

listopada 17, 2017

Do mieszkańców JSM-ki dotarły już pisma zawiadamiające od tym, że od 1 stycznia spółdzielnia naliczać będzie wyższe czynsze. Skala podwyżek jest różna dla poszczególnych budynków i waha się od 5 do 15 groszy za metr kwadratowy powierzchni użytkowej mieszkania. W sumie nie są to jednak podwyżki „groszowe” bo po przemnożeniu przez powierzchnię mieszkania, w ujęciu miesięcznym, spółdzielczy czynsz wzrośnie w maleńkich mieszkaniach o 2, a w dużych o 15 złotych. Niektórzy z właścicieli i najemców muszą się liczyć z dalszymi podwyżkami gdyż obok kosztów „eksploatacji” spółdzielnia naliczać im będzie od 1 stycznia także wyższy niż dotychczas fundusz remontowy.

listopada 17, 2017

Zimowe święta zbliżają się wielkimi krokami. Nasza redakcja, jak co roku, organizuje mikołajkowo-bożonarodzeniowy konkurs plastyczny dla najmłodszych Czytelników „Nowin Jeleniogórskich”. Pragniemy mieć swój udział w tworzeniu świątecznego nastroju, zachęcić do rodzinnej zabawy i dorzucić też co nieco pod choinkę, dlatego ogłaszamy konkurs z nagrodami „Święta z Nowinami”! Do udziału w nim zachęcamy wszystkie dzieci, gotowe pochwalić się swoimi zdolnościami, fantazją i talentami plastycznymi.

listopada 17, 2017

Na Zabobrzu, obok poczty przy ul.Różyckiego, zapadł się kawałek gruntu. Najprawdopodobniej stało się tak przez niedawne intensywne opady deszczu. Teren już został zabezpieczony.

listopada 16, 2017

Wojewoda dolnośląski ogłosił wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie remontów dróg z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Wszystkie zadania, które znalazły się na liście mają duże szanse na realizację w przyszłym roku.

listopada 16, 2017

W jeleniogórskim szpitalu eksplodował ładunek wybuchowy. Są ranni – taki komunikat otrzymali dzisiaj (czwartek, 16 listopada) strażacy oraz pracownicy pogotowia ratunkowego. Na szczęście nie była to prawdziwa akcja, ale scenariusz ćwiczeń, które przeprowadzono w placówce.

listopada 16, 2017

 Kilkudziesięciu lekarzy w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej wypowie klauzulę opt-out. Oznacza to, że nie zgodzą się pracować więcej niż 48 godzin tygodniowo. To kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji protestacyjnej Porozumienia Rezydentów, wspieranej przez Naczelną Izbę Lekarską i Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Czy pogorszy się dostępność do lekarzy w szpitalu, czy zagrożona jest praca poszczególnych oddziałów? - - Sprawa jest skomplikowana i o sytuacji zadecyduje wiele czynników. Ostatecznie będzie to zależało od tego, jak w poszczególnych sytuacjach zachowają się konkretni lekarze. Moje dotychczasowe doświadczenie pokazuje że są to ludzie bardzo odpowiedzialni – odpowiada Tomasz Dymyt, dyrektor WCSKJ.

listopada 16, 2017

Drożeje węgiel na składach. Niektórzy sprzedawcy skarżą się, że nie są w stanie go w ogóle kupić, a niewielkie ilości rozchodzą się w dwa dni. - Mam nadzieję, że już więcej węgiel nie podrożeje, bo obecna cena jest już na granicy wytrzymałości dla wielu – mówi pracownik składu węgla przy ul. Łomnickiej.

listopada 15, 2017

Jeleniogórska filharmonia zaprasza na kolejny Niedzielny Poranek Muzyczny dla najmłodszych melomanów. 19 listopada 2017 r. o godz. 10.30 w Sali Koncertowej im. Stefana Strahla zespół kameralny Filharmonii Dolnośląskiej zaprezentuje program zatytułowany „Boskie nuty na Olimpie”. Spotkanie poprowadzą Agnieszka Gierus i Dominika Łukasiewicz.

listopada 15, 2017

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wleń organizuje spotkanie poświęcone perspektywom rozwoju infrastruktury turystycznej, ochronie walorów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego na terenie wszystkich gmin położonych w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie odbędzie się w sobote, 18 listopada 2017 r., o godz. 11.00 w gmachu Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Dworcowej 10 we Wleniu.