kwietnia 13, 2021

Spośród czterech dolnośląskich Państwowych Wyższych Szkół Zawodowe: w Legnicy, Wałbrzychu oraz w Głogowie oraz Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, które skontrolowała Najwyższa Izba Kontroli, negatywną ocenę otrzymała tylko jeleniogórska placówka. Dla pozostałych jednostek sformułowano oceny opisowe. Kontrola obejmowała lata 2018 - wrzesień 2020. W tym czasie KPSW kierował prof. dr hab. Marian Ursel.

kwietnia 13, 2021

Od 12 kwietnia Koleje Dolnośląskie zawiesiły kursowanie pociągów do Görlitz. Decyzję tę spowodowały nowe ograniczenia epidemiczne po stronie niemieckiego przewoźnika. Wstrzymanie połączeń ma obowiązywać do 21 maja br.

kwietnia 13, 2021

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich nr 15 z 13 kwietnia 2021 roku:

kwietnia 12, 2021

Każdego, kogo oburzał stan, popadającego w coraz większą ruinę, pałacu w Wojanowie –Bobrowie, powinien ucieszyć komunikat starosty karkonoskiego. Właśnie poinformował, że złożył wniosek o wszczęcie kontroli stanu obiektu do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego z siedzibą w Jeleniej Górze. Oczekuje także na wyjaśnienia władz Stowarzyszenia, które jest właścicielem pałacu.

kwietnia 12, 2021

Dobre wiadomości są takie, że po przerwie spowodowanej zachorowaniami na COVID 19 i kwarantanną pracowników wykonawcy, prace przy ulicach Wojska Polskiego oraz Ogińskiego w Jeleniej Górze, zostały wznowione. Jeśli tylko temperatura i brak opadów na to pozwolą, to to będą kontynuowane.

kwietnia 12, 2021

W Jeleniej Górze zakończono konkursy na dyrektorów placówek oświatowych. W niektórych szkołach pojawią się nowe kadry.

kwietnia 12, 2021

W trosce o zdrowie naszych Klientów oraz Pracowników, w związku z sytuacją epidemiologiczną i zaleceniami służb sanitarnych nieustannie dostosowujemy organizację pracy naszej Spółki. Nie zamykamy się na naszych Klientów ale w celu zapewnienia Państwu jak największego komfortu i bezpieczeństwa w tych trudnych dla nas wszystkich czasach, wprowadzamy pewne obostrzenia.

kwietnia 12, 2021

Chcecie twórczo spędzić najbliższy czas, sztuką wyrazić wciąż świąteczny jeszcze nastrój, artystycznie przywitać wiosnę, pozwolić popłynąć własnej wyobraźni, dać upust fantazji i podzielić się swoimi talentami z innymi przy okazji zyskując szansę na wartościowe nagrody? Trwa wiosenny konkurs plastyczny "Jajo w sztuce / Sztuka w jaju" zorganizowany przez Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu! Udział w nim wziąć mogą wszyscy gotowi stawić czoła wyzwaniu: dzieci i dorosli, amatorzy i profesjonaliści, ci którzy lubią tworzyć w samotności oraz ceniącypracę zespołową, zawodowcy parających się poważną sztuką w zaciszu pracowni i poszukiwaczy dobrych wrażeń z radością oddającym się kreatywnym zabawom w rodzinnym gronie oraz każdy, kto pragnie wypełnić okres społecznej izolacji spowodowanej pandemią pożytecznym zajęciem otwierającym nas samych i cieszącym innych. Do wygrania wartościowe nagrody nagrody. Organizatorzy przewiduję też możliwość przyznania finansowej nagrody specjalnej za pracę o wyjątkowych wartościach artystycznych. Prace zgłaszać można do konkursu do 26 kwietnia 2021 r.

kwietnia 12, 2021

Nie w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu, jak to było w poprzednich latach, ale w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze, będzie odbywać się tegoroczna klasyfkacja wojskowa w powiecie karkonoskim. Rozpoczyna się 12 kwietna.

kwietnia 12, 2021

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „WODNIK” Sp. z o.o. w Jeleniej Górze oferuje do sprzedaży nieruchomość położoną w przemysłowej części miasta Jeleniej Góry przy ul. Karola Miarki (działka nr 515/106, AM 8, obręb 0020 Jelenia Góra 3), objętej Księgą Wieczystą nr JG1J/00096208/5 prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, VI Wydział Ksiąg Wieczystych.

kwietnia 12, 2021

Kamil Samelski, zawodnik z Bogatyni, zdobył srebrny medal podczas Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim.

kwietnia 12, 2021

Po dwóch tygodniach gwałtownych wzrostów liczby potwierdzonych zakażeń w regionie (zwłaszcza w Jeleniej Górze), ostatnich siedem dni przyniosło wskaźniki znacznie lepsze. Ponury rekord padł w Jeleniej Górze, gdzie jednego dnia zanotowano aż 11 zgonów.

kwietnia 12, 2021

W Lubaniu przybędzie atrakcji dla turystów i mieszkańców. Gmina otrzymała dofinansowanie na: punk widokowy w parku, odnowiona droga i alejki, zadbany krater powulkaniczny. Ponadto kartingi będą bogatsze o ściankę wspinaczkową, tor rowerowy i rolkarski oraz rozbudowany zostanie skatepark

kwietnia 12, 2021

Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Wiedzy w Bolesławcu zaprasza do zwiedzania wystawy plenerowej "Za murami getta warszawskiego", która została zrealizowana we współpracy z Archiwum Państwowym w Warszawie.

kwietnia 11, 2021

Drogowcy drążą  tunel pod Górami Wałbrzyskimi na trasie S3. Kilka dni temu w Starych Bogaczowicach  w trakcie prac natrafili na poniemiecką sztolnię. Jest to najprawdopodobniej wyrobisko górnicze powstałe między 1914 a 1929 rokiem.

kwietnia 11, 2021

Właściciele czworonogów powinni mieć się na baczności. Od wczoraj (10.04) obowiązują znowelizowane przepisy a wraz z nimi wyższe kary. Jeśli wasz pies zaatakuje inną osobę lub zwierzę, możecie zapłacić nawet 500 zł mandatu, czyli dwa razy tyle niż dotychczasowa kara.

kwietnia 11, 2021

Niesamowity rozgłos zyskała zrzutka,którą zorganizował pan Wojciech dla pana Janka, swojego sąsiada, mieszkańca wsi Modrzewie koło Wlenia. Panu Jankowi ukradziono 28  pięciotygodniowych kurek. Cieszył się nimi jak dziecko.  Hodował je, by poprawić sobie życie. Mieć pieniądze na jedzenie i inne potrzeby. Po udostępnieniu postu na FB przez między innymi Krystynę Jandę i Magdę Umer, posypały się wpłaty.

kwietnia 10, 2021

Mapa, którą w internecie zamieścili aktywiści z organizacji „Lasy i obywatele” może przerazić. Wynika z niej, że Nadleśnictwo Śnieżka oraz Nadleśnictwo Szklarska Poręba planują w naszym regionie wyciąć tysiące drzew. Turyści podsycają niepokój, publikując zdjęcia z wycinki, prowadzonej tuż przy szlakach. Nadleśniczowie i rzeczniczka prasowa Lasów Państwowych uspokajają. Twierdzą, że dane na mapie są zmanipulowane, a wycinka prowadzona jest pod kontrolą.

kwietnia 10, 2021

Wkrótce można będzie  wybrać się do Świeradowa Zdroju, by powędrować ścieżką wśród drzew na szczyt wieży i taras widokowy. Sky Walk Świeradów Zdrój jest prawie gotowa. Jej otwarcie planowane jest na przełom czerwca i lipca.

kwietnia 10, 2021

Jeleniogórzanie pamiętają o ofiarach katastrofy smoleńskiej. Co roku oddają im hołd pod tablicą im poświęconą. Dzisiaj (10.04) także odbyła się uroczystość. Skromna i  symboliczna - ze względu na obostrzenia związane z pandemią.

kwietnia 10, 2021

Suzuki Vitara spadła dzisiaj (10.04) z bardzo wysokiej skarpy w Świeradowie Zdroju. Do wypadku doszło koło godz. 14.30 na ulicy Korczaka. Na miejscu zginęła kobieta. Mężczyzna był zakleszczony w samochodzie. Uwolnili go strażacy. Ranny został przewieziony do szpitala.

kwietnia 10, 2021

Komitet społeczny działający przy Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, oddziale Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze zbiera pieniądze na zakup i montaż nowej płyty nagrobną w miejscu pochówku Carla Hauptmanna na cmentarzu przy ul. Waryńskiego w Szklarskiej Porębie Dolnej. Każdy może wesprzeć akcję.

kwietnia 9, 2021

W marcu 2021 roku mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 137 zgłoszeń dotyczących naruszeń ładu i porządku publicznego. Najwięcej, bo 85 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości.

kwietnia 9, 2021

Jeśli wybieracie się w góry, to na razie nie skorzystacie z wyciągów. Nieczynne są bowiem koleje linowe na Kopę i na Szrenicę. Powodem są wiosenne przeglądy techniczne.