maja 24, 2017

W minionym roku Inspekcja Handlowa przeprowadziła 31 kontroli na stacjach paliw na terenie pięciu powiatów (dawnego województwa jeleniogórskiego). Okazało się, że olej napędowy, benzyna oraz LPG wszędzie spełniały normy. W kraju zakwestionowano 2,36 proc. próbek kontrolowanych paliw.

maja 23, 2017

W maju kilkanaście miast w Polsce znajdzie się na mapie Big Red Tour. Big Red to pokazowy truck marki Milwaukee, producenta profesjonalnych elektronarzędzi heavy-duty i akcesoriów. 26 maja Big Red odwiedzi Jelenią Górę.

maja 23, 2017

Niespoełna miesiąc pozostał gimnazjalistom z klas III z Jeleniej Góry i innych miejscowości naszego regionu na wybór szkoły w której chcieliby kontynuować naukę.

maja 23, 2017

Rozmowa z Prodziekan ds. Nauki – dr hab. Agnieszką Skowrońska, prof. nadzw. UE oraz dr Anną Baraniecką – Prodziekan ds. Rozwoju.

maja 23, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 23 maja 2017 m.in.:

maja 22, 2017

Dwadzieścia nowych autobusów zakupi niebawem Miejski Zakład komunikacyjny w Jeleniej Górze. – Wśród nich będą także pojazdy z silnikami hybrydowymi – mówi Jerzy Wrona z zarządu spółki.

maja 22, 2017

W 26. serii spotkań w jeleniogórskiej klasie okręgowej giebułtowskie Sudety pewnie zdobyły komplet punktów w konfrontacji z Woskarem Szklarska Poręba. Końcowy wynik 2:0 został ustalony już do przerwy. Celnie strzelali Tomasz Moskal (na zdjęciu) i Bartosz Szczęsny. Ekipa trenera Mariusz Chlabicza w pełni kontrolowała boiskowe wydarzenia.

maja 22, 2017

Nietypowy turniej dla bramkarzy i nie tylko, polegający na pojedynkach jeden na jednego, odbędzie się 11 czerwca w Jeleniej Górze! Trwają zapisy.

maja 22, 2017

Kto chciałby odwiedzić wszystkie imprezy przygotowane na Noc Muzeów w Jeleniej Górze, Cieplicach, Jagniątkowie i Szklarskiej Porębie, nie miałby na to szans. Atrakcji było bez liku.

maja 22, 2017

W miniony weekend po raz pierwszy w tym roku w Jeleniej Górze pojawiły się policyjne patrole rowerowe. Mundurowi na dwóch kółkach najczęściej pełnić będą służbę w weekendy oraz w okresie zwiększonego ruchu turystycznego.

maja 21, 2017

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków we Wrocławiu ogłosił listę zabytków, których konserwacja zostanie dofinansoana  tym roku. Wśród nich znalazły się cztery z regionu jeleniogórskiego.

maja 21, 2017

Filharmonia Dolnośląska  zaprasza na piątkowy koncert symfoniczny „Maj z muzyką dawną”. 26 maja o godz. 19.00 Jeleniogórska orkiestra grać będzie pod batutą Roberta Kabary. Publiczność usłyszy dwa utwory Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego. Będą to: uwertura operowa „Hebrydy” oraz koncert podwójny na skrzypce i fortepian. Całość uzupełni VII Symfonia A-dur Ludwiga van Beethovena.

maja 21, 2017

Znakomity artysta fotografik i wydawca, Janusz Moniatowicz został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”! 

maja 21, 2017

Himalaista z Jeleniej Góry Rafał Fronia w nocy z soboty na niedzielę (z 20 na 21 maja) wszedł na Lhotse (8516 m n.p.m.) – czwarty najwyższy szczyt świata!

maja 21, 2017

Były wielkie przeboje w wykonaniu Big Cyca, popisy wokalne i instrumentalne młodych muzyków, pogo pod sceną – wszystko to działo się w sobotę (20 maja) podczas finału Ligi Rocka, który zakończył trwające od czwartku Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia.

maja 21, 2017

W sobotę, 20 maja zakończyły się 17. Dziecięco - młodzieżowe konfrontacje teatralne TEATRRRAŁKI. Na jeleniogórskich scenach w ciągu trzech dni zaprezentowało się blisko 450 uczestników z Polski i Czech. Pokazano 22 spektakle. Organizatorem festiwalu, który chwalili jurorzy i uczestnicy, od samego początku jest Osiedlowy Dom Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu.

maja 21, 2017

Ludzie nie mają pojęcia, czym jest strach, dopóki nie zostaną rodzicami... „Lęk” to trzecia kryminalna powieść Huberta Hendera, której akcja rozgrywa się w Jeleniej Górze. Książka miała premierę 26 kwietnia tego roku.

maja 21, 2017

We wtorek (23 maja) obchodzony będzie Dzień Wymiaru Sprawiedliwości. Do akcji włącza się jeleniogórski Sąd Okręgowy.

maja 20, 2017

Ciało 27-latki, która zmarła podczas wakacji w Egipcie, w czwartek (18 maja) zostało sprowadzone do Polski – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

maja 20, 2017

– Zróbcie hałas! Damy trochę hardkorowego rapu – mówił donGuralesko do jeleniogórskiej publiczności. W drugi dzień Juwenaliów ludzie bawili się do późnej nocy. – Było świetnie – podkreślali.

maja 20, 2017

To będzie pierwsze spotkanie z muzyką w jeleniogórskiej filharmonii organizowane ramach nowego cyklu „Rozrywkowe czwartki w filharmonii”. Koncert zaplanowany na czwartek, 25 maja, będzie miał też szczególny charakter. Jego przesłanie zawarte jest w tytule: „Dla Ciebie Mamo”. Początek koncertu godz. 19.00.

maja 20, 2017

Blisko trzy godziny trwał koncert dyplomantów jeleniogórskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Filharmonii Dolnośląskiej. W piątkowy wieczór przed pełną salą zaprezentowała się dwunastka młodych muzyków, którym towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Szymona Makowskiego.

maja 20, 2017

W dniach 22-25 maja strefa SPA w Termach Cieplickich będzie nieczynna – poinformował zarządca cieplickich basenów.

maja 20, 2017

Najlepsi uczniowie szkół średnich w Jeleniej Górze, jak co roku, otrzymali nagrody prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły. – Zakazuję wydania tych pieniędzy na pomoce naukowe. Macie odpocząć – mówił pół żartem, pół serio włodarz miasta.