Medalowy skoczek z Lubawki

W Szczyrku rozegrano mistrzostwa Polski juniorów w kombinacji norweskiej. Dwukrotnym brązowym medalistą został Krystian Gryczuk z lubawskiego klubu LUKS-SKI. Jego trenerem jest Wiesław Dygoń.

W obydwu konkursach kolejność na „pudle” była taka sama. Wśród juniorów A zwyciężył faworyt Andrzej Gąsienica (Wisła Zakopane) przed Wojciechem Marusarzem (AZS Zakopane) i zawodnikiem z Lubawki. W pierwszej rywalizacji Krystian Gryczuk skoczył na odległość 86,5 metrów. W biegu na 5 km do zakopiańskiego mistrza stracił półtorej minuty. W drugim konkursie kombinatorzy norwescy skakali na skoczni HS 134 i biegli na dystansie 10 km. „Brązowy” zawodnik cieszył się dwóch medali, ale nie ukrywał, że mógł skakać dalej.

Krystian Gryczuk trenuje na czeskich skoczniach, na obiekcie w Lubawce nic się nie dzieje. W poprzednim sezonie 18-latka nazwano objawieniem sezonu, gdyż z powodzeniem startował z seniorami. Zdobył tytuł mistrza Czech w kombinacji norweskiej. Wcześniej na skoczni w Łabajowie Krystian wygrał zawody o Puchar Wisły. W mistrzostwach Tatrzańskiego Związku Narciarskiego sklasyfikowano go na trzeciej i szóstej pozycji.